Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 16-04-2024 18:38

Strefa czasowa UTC+01:00
Nowy temat  Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Regulamin Forum
Post: 10-12-2008 15:11 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-09-2004 17:52
Posty: 873
Lokalizacja: Gliwice
W związku z wieloma wątpliościami, które pojawiają się podczas użytkowania Forum - Administrator oraz Moderatorzy postanowili ująć w ramy, zasady korzystania z Forum.

Regulamin Forum
1. Forum jest częścią portalu http://www.beskid-niski.pl
2. Forum ma służyć, wymianie informacji i poglądów, oraz dyskusji na tematy, związane z Beskidem Niskim, Łemkowszczyzną, oraz portalem http://www.beskid-niski.pl
3. Użytkownikiem forum może zostać każdy, aby móc brać aktywny udział w dyskusji należy się wcześniej zarejestrować na forum.
4. Portal http://www.beskid-niski.pl jest własnością prywatną - jedynym właścicielem, oraz osobą odpowiedzialną za Portal i Forum jest Bartłomiej Wadas zwany dalej Administratorem
5. Prawo ingerencji w treści forum oprócz Administratora posiadają również powołani Moderatorzy

Zasady dobrego zachowania na Forum.
6. Dbaj o atmosferę na Forum. Nie tolerujemy chamstwa, łamania prawa oraz wszelkich zachowań niezgodnych z powszechnie uznanymi zasadami dobrego wychowania..
7. Pamiętaj, że to, co napiszesz, świadczy o Tobie i tylko Ty ponosisz odpowiedzialność za swoje słowa. Broń swojego stanowiska nie atakując personalnie kontrdyskutanta.
8. Na Forum nie będą tolerowane wpisy zawierające w szczególności treści nawołujące do nienawiści, podsycające waśnie międzyludzkie, zawierające treści antysemickie, rasistowskie, nacjonalistyczne lub propagujące inne ideologie totalitarne; nie będzie tolerowane odwoływanie się do źródeł zawierających takie treści (w tym opracowań propagandowo - ideologicznych, za wyjątkiem stanowiących źródła historyczne; w przypadku wskazywania takich materiałów lub ich cytowania należy opatrzyć je komentarzem nie pozostawiającym wątpliwości co do źródła ich pochodzenia), nie będą tolerowane wpisy podsycające konflikty na tle etnicznym, religijnym, bądź społecznym. Ocena zgodności wpisu z w/w zasadami jest wyłącznym prawem Administratora i Moderatorów
9. Pamiętaj, że na Forum jesteś gościem, zachowuj się jak gość, w szczególności nie obrażaj gospodarzy. Udział w dyskusjach nie jest twoim ani niezbywalnym prawem ani tym bardziej obowiązkiem, zaś tolerowanie przez Administratorów i Moderatorów opinii sprzecznych z ich światopoglądem nie jest ich obowiązkiem.
10. Zakładając nowy temat nadaj mu zrozumiały tytuł, nazwy własne podawaj prawidłowo, w jasny sposób określ problem. Pamiętaj, że źle podany tytuł może uniemożliwić lub utrudnić jego późniejsze odszukanie. Zadaj sobie trud przeszukania Forum by nie powielać tematów.
11. Pisz tak, żeby inni użytkownicy forum mogli zrozumieć o co Ci chodzi; pamiętaj, że słowo pisane powinno być bardziej konkretne niż mowa potoczna, to czego w zwykłej rozmowie nie dopowiesz, skwitujesz uśmiechem, lub mrugnięciem oka, napisane przybiera zupełnie inną treść i może być niezrozumiałe, albo co gorsza; zrozumiałe wbrew Twoim intencjom.
12. Umieszczaj wypowiedzi przemyślane. Prawo edycji bądź usuwania wpisów posiadają wyłącznie Administrator oraz Moderatorzy.

Zasady konta użytkownika.
13. Możesz mieć jedno konto. Identyfikatorem konta jest pseudonim (nick). Użytkownik może też dołączyć emblemat konta (avatar) w postaci pliku graficznego o rozmiarach do 110x110 pikseli i wielkości do 5 KB. Wybierając nick i avatar pamiętaj, aby nie był podobny i aby nie kojarzył się z innym użytkownikiem.
14. Możesz dołączyć podpis (stopkę, sygnaturkę) do swojego konta. W podpisie używaj czcionki o wielkości standardowej (jeśli tekstu jest mało) lub o wielkości 9pt (jeśli treści jest więcej). Nie wstawiaj pustych wierszy i nie umieszczaj obiektów innych niż tekstowe. Nie zmieniaj koloru czcionki (chyba, że na szary).

Zasady publikacji zdjęć.
15. Zdjęcia umieszczamy tylko na serwerach zewnętrznych
16. Do zdjęć podajemy tylko linki, tworzymy miniaturki lub za pomocą znacznika [img] umieszczamy zdjęcie nie większe niż 640 x 640 pix.
17. Nie publikujemy zdjęć nie związanych z tematyką forum beskid-niski.pl
18. Złamanie tych zasad będzie się wiązało z ingerencją albo jak kto woli cenzurą Administratora bądź Moderatorów.


Sprawy porządkowe
19. Wiadomości nie odpowiadające regulaminowi zostaną skasowane
20. Nie komentuj działań moderatorów. Jeśli masz uwagi, napisz PW (wiadomość prywatną).
21. Administracja Forum ma głos wiążący i ostateczny w sprawach spornych, oraz w interpretacji regulaminu.
22. Czcionka o kolorze czerwonym jest zastrzeżona tylko dla Administracji Forum.
23. Nieprzestrzeganie Regulaminu, oraz niestosowanie się do zaleceń i uwag administracji Forum może doprowadzić do czasowego zawieszenia lub bezterminowego zablokowania konta użytkownika.
24. Każdy zarejestrowany Użytkownik Forum ma prawo wszcząć postępowanie (poprzez zgłoszenie Administratorowi bądź Moderatorom) stwierdzające naruszenie Regulaminu Forum a zmierzające do zastosowania „Systemu ostrzeżeń”

System ostrzeżeń,
Możliwość pisania postów zostanie zablokowana na 7 dni, po otrzymaniu przez użytkownika dwóch ostrzeżeń.
Możliwość pisania postów będzie zablokowana na kolejne 7 dni wraz z otrzymaniem każdego kolejnego ostrzeżenia, gdy na koncie użytkownika są już minimum dwa ostrzenia.
Konto zostanie zablokowane na stałe a użytkownik straci możliwość korzystania z konta, gdy uzbiera 5 ostrzeżeń.
Decyzja o przyznaniu ostrzeżenia jest ostateczna i nieodwołalna, podobnie jak wynikające z niej konsekwencje.

W przypadku braku akceptacji zapisów powyższego regulaminu, Administracja Forum przypomina, iż przynależność do forum i udział w dyskusjach jest dobrowolna.
Zapisy powyższego regulaminu nie podlegają dyskusji.


Administracja Forum:
Administrator
Moderatorzy[/b]

Użytkownicy forum, których posty zawierają treści reklamowe nie związane z tematyką forum uznawani są za spamerów. Spamerzy nie podlegają powyższemu regulaminowi, a ich konta będą usuwane.

_________________
"Sercu bliski Beskid Niski"


Na górę
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl