Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 28-03-2024 14:43

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 88 ]  Przejdź na stronę 1 2 3 4 5 6 Następna
Autor Wiadomość
Post: 08-08-2016 22:28 
Offline

Rejestracja: 10-07-2010 12:50
Posty: 280
Lokalizacja: Kraków
Przejeżdżałem dziś przez Radocynę i jak zwykle zatrzymałem się coś zjeść w Woryniu - "hotelu" nadleśnictwa. Przy bufecie wisi kartka z której się można dowiedzieć , że z dniem 15 lutego 2017 Państwo Maj, którzy karmią i goszczą tam ludzi od dwudziestu paru lat - KOŃCZĄ DZIAŁALNOŚĆ. Z rozmowy z mocno rozgoryczonymi - co oczywiste w takiej sytuacji - Państwem Maj wynika, że nadleśnictwo Gorlice bez żadnej dajracji postanowiło nie przedłużać z Nimi umowy ajencyjnej, czy też raczej przedłużyć ją o zaledwie pół roku zamiast obiecywanych wcześniej kilu kolejnych lat, a "potem przyjdzie ktoś nowy kto to lepiej poprowadzi". :x

Za poważna to sprawa bym rzucał grubym słowem, ale na usta ciśnie się pytanie co k...wa znaczy lepiej? Nigdy nie korzystałem z samego hotelu, ale żarcie w bufecie zawsze było dobre, świeże i w uczciwych cenach, a obsługa miła i serdeczna, zresztą kto tam bywa sam wie. Nie znam osobiście nikogo kto by kiedykolwiek złe słowo o tym miejscu i tych ludziach powiedział, znam za to wielu, którzy bardzo ich chwalili.

Nie chcę wnikać, ale sprawa niestety wygląda tak, jakby pan nadleśniczy, bądź ktoś kto ma na niego przełożenie, postanowił wsadzić w to miejsce kogoś "swojego". Anim im brat ani swat, pewnie nawet nie bardzo z widzenia mnie kojarzą, bo za rzadko tam bywam, ale uważam że Państwu maj dzieje się krzywda, a charakter tego miejsca zmieni się bezpowrotnie.

Nie wiem jak, ale uważam że trzeba zadziałać: Tu moje pytanie: czy ktoś na forum ma pomysł co można zrobić? Ktoś ma jakieś przełożenie na nadleśnictwo Gorlice bądź wyżej? Prasa? List protestacyjny? Mailingowa presja na nadleśnictwo? Ktoś coś?


Na górę
Post: 09-08-2016 08:48 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-02-2013 23:56
Posty: 561
Lokalizacja: Galicja
prosty pisze:
Tu moje pytanie: czy ktoś na forum ma pomysł co można zrobić? Ktoś ma jakieś przełożenie na nadleśnictwo Gorlice bądź wyżej? Prasa? List protestacyjny? Mailingowa presja na nadleśnictwo? Ktoś coś?

- napisać do lokalnych mediów
- do nadleśnictwa
- nagłośnić na forach turystycznych

_________________
Forum "Turystycznie"
http://www.turystycznie-forum.pl


Na górę
Post: 10-08-2016 14:53 
Offline

Rejestracja: 31-08-2012 20:59
Posty: 342
Alan pisze:
prosty pisze:
Tu moje pytanie: czy ktoś na forum ma pomysł co można zrobić? Ktoś ma jakieś przełożenie na nadleśnictwo Gorlice bądź wyżej? Prasa? List protestacyjny? Mailingowa presja na nadleśnictwo? Ktoś coś?

- napisać do lokalnych mediów
- do nadleśnictwa
- nagłośnić na forach turystycznych



No, że aż mnie zatkało.
Właśnie napisałem do Nadleśnictwa i do Regionalej Derekcji od Lasów Państwowych, czy jak im tam...


Na górę
Post: 10-08-2016 16:29 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09-04-2007 15:28
Posty: 307
Lokalizacja: Wrocław
prosty pisze:
"potem przyjdzie ktoś nowy kto to lepiej poprowadzi".

"Dobra zmiana" :?:
Kilkakrotnie stołowałem się w tym barze - jedzenie zawsze było smaczne, porcje duże (tak wielkich kotletów mielonych jak w Radocynie nie jadłem w żadnym innym miejscu w Polsce!), a ceny niezwykle przystępne. Komu to przeszkadzało :?:
Jak będzie jakiś wspólny list protestacyjny, chętnie podpiszę.

_________________
"Historia to świadek czasów, światło prawdy, żywa pamięć, zwiastunka przyszłości" (Tytus Liwiusz)


Na górę
Post: 10-08-2016 16:42 
Offline

Rejestracja: 28-12-2009 15:19
Posty: 15
Aż mnie zakało z wrażenia...
Jak można niszczyć to co jest dobre, przyjazna turystom - takie miejsce...
Gościłam w Radocynie na początku lipca i nic nie zapowiadało katastrofy.
Brak słów, brak nadziei, bo Dobra Zmiana nie przewiduje przecież żadnych kompromisów, żadnej dyskusji. Obawiam się, że wszelkie pisma, protesty, demonstracje itp. nic tu nie pomogą :(


Na górę
Post: 10-08-2016 17:14 
Offline

Rejestracja: 10-07-2010 12:50
Posty: 280
Lokalizacja: Kraków
Ludzie, proszę, nie mieszajcie do tego polityki. Może i dz a może tylko prozaiczny czynnik ludzki - bo na końcu wszystkiego zawsze jest po prostu człowiek, *** występują pod każdym sztandarem, tak było, jest i pewnie niestety będzie. Zakładając ten wątek chciałem nagłośnić problem i dotrzeć może do kogoś kto coś może z tym zrobić, albo zorganizować "robienie", a nie dać tylko okazji do jojczenia i politycznej ***. Inne fora są od tego. Wyciąganie zaś argumentów politycznych tylko i wyłącznie usztywni stanowiska i narobi złej krwi, więc sądzę że należałoby sobie to akurat darować.

@Turpin: A jednak zaglądasz na to (niestety wciąż zmartwiałe) forum :) Fajnie :-) Dzięki za działanie - a masz pomysł/wolę to jakoś rozwinąć? Wzór pisma? Ja nie wiem jak to do końca ugryźć, list też im mogę napisać, bylem tylko w nerwach za bardzo im nie nawtykał, bo to bardziej zaszkodzi niż pomoże. Może by się więcej ludzi zabrało za pisanie, to Regionalna Dyrekcja by się zainteresowała co się tam dzieje? Liczę że więcej ludzi na to forum zagląda niż na nim się udziela to może by się jakaś grupa nacisku zebrała. Na razie jest nas dwóch, niestety...

Alan pisze:
- nagłośnić na forach turystycznych


Alan, rozumiem że turystycznie-forum.pl mamy "obskoczone"? :-)


Na górę
Post: 10-08-2016 21:54 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-02-2013 23:56
Posty: 561
Lokalizacja: Galicja
turpin pisze:
Właśnie napisałem do Nadleśnictwa i do Regionalej Derekcji od Lasów Państwowych, czy jak im tam...

Jakaś reakcja?

Leuthen pisze:
Jak będzie jakiś wspólny list protestacyjny, chętnie podpiszę.

Również.

dorota z krakowa pisze:
bo Dobra Zmiana nie przewiduje przecież żadnych kompromisów, żadnej dyskusji.

Po co ta polityka?
Skąd ta pewność, że sprawa ma podłoże polityczne?
Co to TVN?

prosty pisze:
Alan, rozumiem że turystycznie-forum.pl mamy "obskoczone"? :-)

Nie ma problemu, ale tam jeszcze mniej miłośników BN jak tutaj.
Doliczyłem się ich zaledwie trzech.

_________________
Forum "Turystycznie"
http://www.turystycznie-forum.pl


Na górę
Post: 10-08-2016 22:58 
Offline

Rejestracja: 10-07-2010 12:50
Posty: 280
Lokalizacja: Kraków
Alan pisze:
Nie ma problemu, ale tam jeszcze mniej miłośników BN jak tutaj.
Doliczyłem się ich zaledwie trzech.


Działaj. Trzech to zawsze więcej niż nic.

To forum teoretycznie ma 1500 użytkowników. Fakt, że ostatnio zmartwiałe, ale jednak trochę ludzi tu wciąż zagląda - jak się okazuje nawet Turpin, który wszak już dawno napisał, że forum opuszcza, a, paradoksalnie, pierwszy wykazał się konkretną reakcją. Niechby połowa z nich napisała, jak On, maila (a może i lepiej również tradycyjny polecony, bo na taką formę, jak rozumiem, urzędnik jest zobowiązany w jakikolwiek sposób zareagować/odpowiedzieć) do nadleśnictwa i wyżej, tj regionalnej dyrekcji, to już by był to jakaś zauważalny nacisk.

Wspólny list - OK, ale tak myślę że lepsze kilkaset indywidualnych.Większe wrażenie. Poza tym kto ma go stworzyć i w jakiej formie, żeby się można pod nim podpisywać? Pytam bo nie wiem, zupełnie się na tym nie znam.


Na górę
Post: 11-08-2016 10:47 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-02-2013 23:56
Posty: 561
Lokalizacja: Galicja
prosty pisze:
Działaj. Trzech to zawsze więcej niż nic.

Zacytowano autora tego wątku.

_________________
Forum "Turystycznie"
http://www.turystycznie-forum.pl


Na górę
Post: 11-08-2016 15:29 
Offline

Rejestracja: 28-12-2009 15:19
Posty: 15
Radocyna to bardzo bliskie sercu wielu ludziom. Na pewno jest ich więcej niż 1.500 użytkowników Forum, a i ci tak jak ja zaglądają tu okazjonalnie. Trzeba nagłośnić sprawę szerzej - może w mediach publicznych?


Na górę
Post: 11-08-2016 18:21 
Offline

Rejestracja: 13-07-2014 16:19
Posty: 23
Lokalizacja: Gorlice
19 sierpnia ma tam się odbyć Koncert w krainie Wilczych Gór...
https://www.facebook.com/events/1022718474490104/


Na górę
Post: 16-08-2016 20:26 
Offline

Rejestracja: 11-02-2005 18:31
Posty: 213
Lokalizacja: Rzeszów
Ten ostatni wpis z linkiem do facebuka tak mnie naprowadził , aby na tej płaszczyźnie zrobić szum .
Mnie tam nie ma i nie znam się na nim, ale wiem że siłę oddziaływania ma dużo większą niż zwiędłe forum BN.
p.s. ... dodam dla pewności, że też jestem fanem tego miejsca i miło wspominam gospodarzy z ubiegłorocznego pobytu.

_________________
heyu, heyu !! Nie masz kleju ?


Na górę
Post: 17-08-2016 23:05 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17-08-2016 22:52
Posty: 1
Lokalizacja: Kraków
Cześć i czołem!

Przylazłam tutaj z FB, z jednej z grup beskidzkich, bo ktoś zarzucił tematem. Byłam właśnie w ten weekend na bazie i informacja o zamknięciu Wioli wielce mnie zasmuciła (zaraz po tym, jak zamknęli Bar Wanda w Komańczy - nóż w serce).

Tak sobie myślę, że jeżeli już działać, to może w porozumieniu z Państwem Maj. Czy ktoś ma jakieś niusy bezpośrednio do nich, jest w kontakcie, ma szansę stwierdzić, jak oni faktycznie sami się na to wszystko zapatrują?

_________________
With Love - blog o górach i wędrówkach w nieznane


Na górę
Post: 12-09-2016 09:27 
Offline

Rejestracja: 31-08-2012 20:59
Posty: 342
Pozwolę sobie załączyć odpowiedź z Nadleśnictwa. Myślę, że ma sens i jest odzwierciedleniem realiów gospodarczych, a nie teorii spiskowych. Takie jest życie. Trudno chyba do Nadleśnictwa mieć pretensje.

Pragnę gorąco przeprosić za tak późną odpowiedz na Pańskiego maila w sprawie schroniska w Radocynie, ale w sierpniu korzystałem z urlopu wypoczynkowego, a po powrocie do pracy musiałem w pierwszej kolejności wykonać bieżące zadania, chociażby te związane z konstrukcją planu gospodarczo finansowego na 2017 r. i planowaniem inwestycji na lata 2017-2020.

W kwestii przedłużenia umowy na dzierżawę „hotelu” w Radocynie uprzejmie wyjaśniam, że :

1. Z przyjemnością odczytałem Pański głos w sprawie ‘Hotelu” w Radocynie zwłaszcza, że jak wskazuje Pan w swoim mailu, że nie jest to opinia odosobniona.

2. Państwo S. i W. Maj są nadal dzierżawcami tego obiektu, jednakże z uwagi na stan techniczny budynku i konieczność jego modernizacji, zawarta w lipcu b.r. umowa została zawarta na czas do 28 lutego 2017 r. W ten sposób wzajemnie umówiony czas dzierżawy pozwoli Państwu Maj zrealizować przyjęte rezerwacje pobytów w Radocynie, a z drugiej strony zapewni Nadleśnictwu możliwość zamknięcia obiektu od dnia 1 marca 2017 r. na czas wykonania niezbędnego remontu.

3. Remont zostanie wykonany w dwóch etapach, w pierwszym zostaną gruntownie przebudowane pokoje oraz zaplecze kuchenne wraz z instalacjami, a w drugim zaplanowano termomodernizację budynku połączoną z zamontowaniem ogniw słonecznych, przy czym termomodernizacja budynku zostanie wykonana w ramach projektu unijnego realizowanego jako wspólne przedsięwzięcie Lasów Państwowych.

4. Do udziału w wykonaniu pierwszego etapu projektu przebudowy i modernizacji hotelu zostaną zaproszone wybrane przez Nadleśnictwo firmy, które w części lub w całości sfinansują ten etap przebudowy hotelu, a zainwestowane w ten sposób środki finansowe zostaną rozliczone w czynszu dzierżawnym w czasie 10 letniego okresu trwania umowy.

5. Firma Pani Wioletta Maj zostanie zaproszona do udziału w konkursie jaki Nadleśnictwo Gorlice rozpisze w IV kwartale tego roku, o czym osobiście poinformowałem p. W. Maj.

6. O tym kto zostanie dzierżawcą hotelu po jego modernizacji zadecyduje wybór najkorzystniejszej dla Lasów Państwowych oferty.

7. Zapewniam Pana , że przy wyborze oferty decydujące znaczenie będzie miało zabezpieczenie interesu Skarbu Państwa i odpowiedniego wizerunku Lasów Państwowych.

8. Jestem przekonany, że hotel w Radocynie i jego otoczenie w żaden sposób nie utraci swoich dotychczasowych walorów, a poprzez wykonaną modernizację podniesie się jego standard, który w obecnym wydaniu nie może być prze zemnie akceptowany.

Pozostaję z wyrazami szacunku !



Na górę
Post: 25-10-2016 01:36 
Offline

Rejestracja: 10-07-2010 12:50
Posty: 280
Lokalizacja: Kraków
Turpin, dzięki :-) I fajnie że tu wciąż zaglądasz :-) Tylko jedna uwaga: "teorii spiskowych" nie uprawiam i nigdy nie było to moją intencją; moje wpisy to bezpośrednia reakcja na to co in personam usłyszałem od pana Maja, o tym właśnie, że nadleśniczy obiecywał pani Wioli że następne 10 lat ma jak w banku, a kiedy pojechała podpisać nową umowe to się nagle okazało że jest do konca lutego, i usłyszała tekst że "jak jej się widzi za długo to może być krótsza", że "przyjdzie ktoś nowy i lepiej to poprowadzi"... Nie będę wyrokował kto mówi prawdę, bo tak już jest że prawda nie leży pośrodku tylko tam gdzie leży... Mam nadzieję , że naprawdę zaproszą Państwa Maj do przetargu, (tu można oczywiście dywagować czy będzie ich stać na pokrycie kosztów przebudowy "hotelu") a nie jest to tylko ściema dla pytających, bo co tu dużo mówić - tak jak było - nie było chyba źle, (dobre i tanie żarcie, którym nigdy się nie strułem, więc o co chodzi z tą konieczną przebudową zaplecza kuchennego?) i nie znam nikogo kto byłby odmiennego zdania, no, oprócz obecnego pana nadleśniczego, dla którego obecny stan " nie może być akceptowany".


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 88 ]  Przejdź na stronę 1 2 3 4 5 6 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl