Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 22-10-2020 01:19

Strefa czasowa UTC+01:00

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4
Autor Wiadomość

Tak w sumie nie za bardzo wiem, w czym masz problem. Przeglądnąłem mapy, które podałeś (wszystkie są dostępne w wersji elektronicznej) i dalej nie wiem. Nie widzę, by na Compass-ie był jakiś szlak przekreślony, nie widzę też na mapie opublikowanej przez ZAT, by szlak był opisany jako "inny".
Jeśli chodzi Ci o dojście na Kamień to poruszać się możesz dowolnym - zielonym od Gutkowej Koliby czy żółtym od Lipowca - by dojść w pobliże granicy. Tam powinieneś zobaczyć albo oznaczenia szlaku na Kamień albo zobaczysz dość wyraźną ścieżkę. Wystarczy obserwować teren i iść w kierunku wznoszącego się (można na przełaj z wcześniejszego odcinka szlaku żółtego/zielonego). Dawniej na mapach był oznaczony inny przebieg żółtego - prowadził od Jaślisk przez wzgórze z masztem telekomunikacyjnym w kierunku Kamienia - przerabiałem jego różne warianty (brak oznaczeń w terenie pewnie już parę lat po wyznakowaniu) ale nie polecam - teren w końcowym odcinku ciężki.
Z Kamienia - zawsze warto odwiedzić cmentarze z WW, pokusić się o odnalezienie cmentarza odkrytego przez UJ w 2018r niedaleko słupka 135/2 - N49 23' 28.5" E 21 49' 52.5" (w terenie nie bardzo widoczny, jeśli niezarośnięte to widać pole grobowe z ziemnymi mogiłami, położony jest tuż przy granicy po stronie słowackiej).
Powrót - nie szedłem zielonym na Słowację, jeśli będziesz miał czas i siły to możesz iść do Certiznego, jeśli nie - to wprost na przełęcz. A jeśli nagle Ci sił przybędzie to możesz odwiedzić miejsce po szańcu Konfederatów - masz opis na stronach Gutkowej Koliby :-)

Zmyliła mnie w tym układzie grubość linii jaką jest zaznaczony ten szlak na mapie z 2020
http://www.compass.home.pl/klient/!Sklep/Zoomify/BeskNiski_20_img/index.html
Przy okazji podany przez ciebie wyżej link do strony zawiera błąd wynikający nie z twojej winy. Też chciałem dodać link z samym tekstem ale jest pomyłka jakaś.

Myślę o żółtym (wg mapy ZAT) z Lipowca biegnącym pomiędzy wzgórzami 648 a 668 , potem Łazowa Lipowska (663) na Kamień .
Na mapie Compassu żółty się jeszcze rozdziela? (oznaczenie _._ trasa konna) ale to chyba pomyłka wydawcy -dochodzi do niebieskiego szlaku PTTK.
Szlak gminny przez wzgórze z masztem telekomunikacyjnym widziałem na wcześniejszych wydaniach mapy Compassu, był nie polecany na tym forum.

Sprawdziłem jeszcze raz , w legendzie mapy ZAT kropka kreska - szlak inny.
Dziękuję za wyjaśnienia, propozycje (liczyłem na Dlugiego) i nowinki.
O szańcu Konfederatów czytałem na stronach "Gutkowej Koliby" ale zapomniałem o tej informacji.
W ostatnią niedzielę sierpnia PTTK Sanok prowadził wycieczkę na Kamień ale spoglądając na zdjęcia i relację pogoda (opady) pokrzyżowała im plany.

Awatar użytkownika

W połowie sierpnia natknąłem się na świeżo wyznakowany szlak wiodący na szczyt Kamienia oznakowany niebieskim trójkątem. Na szczycie zamontowano ławkę SKPB i przy tej okazji oznaczono dojście.
Obrazek

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4

Strefa czasowa UTC+01:00