Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 20-04-2024 03:44

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1 2 Następna
Autor Wiadomość
Post: 25-06-2005 00:26 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24-01-2005 17:11
Posty: 1070
Lokalizacja: Nowica
5 VII Nieformalna Grupa Kamieniarzy "Magurycz" rozpoczyna w ramach 2 z 4 w tym roku obozów remont macew z kirkutu w Jaśliskach. Na razie będziemy je czyścić, kleić, a na koniec zabierzemy je z brzegu Bełczy do Posady Jaśliskiej. Co będzie w przyszłym roku nie wiemy, ale wierzę, że uda się sprzedanemu kirkutowi w Jaśliskach przywrócić status cmentarza. Jeśli nie, powstanie w Jasliskach lapidarium. Nie jesteśmy zwolennikami takich rozwiązań, ale zawsze to lepiej niż żeby macewy leżały nd potokiem (wywiezione tam przez młynarza z Jaślisk w czasie wojny do budowy młynówki!). 14 VIII rozpoczynamy remont cmentarza grzebalnego w Mszanie - cerkiewny, z niesamowitym nagrobkiem Hryhorija Ławrowskiego (brata Andrija Ławrowskiego z Łopienki), dziekana dukielskiego, zrobiliśmy w V. Na początku IX robimy cmentarz i lapidarium w Kotani. Kto chce niech pracuje z nami, tyle żeby znać dał wcześniej, bowiem liczba nas jest niestety ograniczona. Pozdrawiam kamiennie, szymon. a jak jeszcze inaczej ktoś wspomóc nas chce to nie odmówimy!

_________________
Magurycz jest światem, credo quia absurdum.


Na górę
 Tytuł: spostrzeżenia
Post: 30-06-2005 11:33 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24-01-2005 17:11
Posty: 1070
Lokalizacja: Nowica
A to dobre, jak zwykle wyjdzie, że kontestuję, ale to zabawne, że tylu tu miłośników Niskiego, a kiedy trzeba coś zrobić, pusto jest dookoła. Tym samym obiecuję, że nie będę więcej zawracał głowy (znowu wykazałem się naiwnością potężną), a z pustką jakoś sobie poradzimy :lol: , szymon

_________________
Magurycz jest światem, credo quia absurdum.


Na górę
 Tytuł:
Post: 30-06-2005 17:46 
to samo bylo przeciez jak pisalem o stowarzyszeniu cmentarzy z I wojny swiatowej. odezwala sie az jednaosoba, ktorej chwala za to.
coz, uzywajac terminologii urulokiego, latwiej jest byc konsumentem niz producentem... :evil:


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 30-06-2005 18:03 
a najłatwiej być destruentem ...


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 30-06-2005 19:52 
pazuzu-kr pisze:
to samo bylo przeciez jak pisalem o stowarzyszeniu cmentarzy z I wojny swiatowej. odezwala sie az jednaosoba,


Jesteś pewny, że tylko jedna??

Bartek


Na górę
   
 Tytuł: Jedna osoba.
Post: 01-07-2005 07:18 
Bartek Wadas. pisze:
pazuzu-kr pisze:
to samo bylo przeciez jak pisalem o stowarzyszeniu cmentarzy z I wojny swiatowej. odezwala sie az jednaosoba,


Jesteś pewny, że tylko jedna??

Bartek


Na FORUM zauważyłem 14 wątków w których poruszano temat opieki nad cmentarzami z I wojny.
Faktycznie, ponad 170 odpowiedzi na około 7 000 wyświetleń, to symbolicznie patrząc "jedna osoba".


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 02-07-2005 17:05 
oj, przepraszam Bartek :oops: . w mlynie zwiazanym z podwojna sesja na smierc zapomnialem o tym mailu od Ciebie. juz Ci odpisuje.
a co do odpowiedzi jm...owszem, gadac kazdy potrafi, ale mi chodzilo o to, zeby od gadania przejsc do robienia. chodzilo mi o watek, w ktorym pisalem o stowarzyszeniu a nie o cmentarzach w ogole, chyba zauwazenie tego nie wymagalo az tak duzego wysilku intelektualnego.
pzdr


Na górę
   
 Tytuł: jestem
Post: 02-07-2005 23:00 
Offline

Rejestracja: 17-09-2004 09:49
Posty: 723
To jak mam sie przylaczyc? Napisz, Szymon cos wiecej.
Jestem na blisko i chce pomoc.
Moge dojezdzac.


Na górę
Post: 03-07-2005 12:31 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24-01-2005 17:11
Posty: 1070
Lokalizacja: Nowica
Marku, dziękuję za odzew, przykro mi i wstyd strasznie, ale alians z władzą okazał się bolesny i ponury. Gmina Dukla do dziś nie przekazała przyznanej na Jaśliska dotacji :cry: , przed chwilą napisałem maila do burmistrza Góraka (że urząd ma w dupie zapał ludzi gotowych do pracy społecznej). To nie jest tak, że materiały niezbędne do takich prac kupuje się w suypermarkecie. Taki obóz remontowy wymaga wielu przygotowań. Tak więc na dzień dzisiejszy zmuszony jestem odwołać to przedsięwzięcie. Jeśli jutro coś się wydarzy, czyli gmina zareaguje, być może dojdzie do czegoś. Dam znać natychmiast. Jeśli nie, zdobędziemy pieniądze z innego, wiarygodnego źródła i zrobimy co trzeba, ale w przyszłym roku. A skoro gotów Jesteś, to 14 VIII zaczynamy obóz w Mszanie, mamy pieniądze na ten cel, mało tego mamy też przyznaną dotację na Kotań (cmentarz i lapidarium), tam zaczynamy na początku IX, zapraszam, szymon

_________________
Magurycz jest światem, credo quia absurdum.


Na górę
Post: 03-07-2005 15:08 
Offline

Rejestracja: 17-09-2004 09:49
Posty: 723
Jesli potrzebny jest nacisk na Burmistrza Dukli, moglbym sie postarac ;-))Napisz na priva jak to jest w szczegolach.
Na Mszane pisze sie juz. Kotan - tylko w weekendy, jestem belfrem, wiec zaczynam dzieci uczyc...


Na górę
 Tytuł:
Post: 04-07-2005 00:49 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-09-2004 17:52
Posty: 873
Lokalizacja: Gliwice
pazuzzu pisze:
oj, przepraszam Bartek :oops: . w mlynie zwiazanym z podwojna sesja na smierc zapomnialem o tym mailu od Ciebie. juz Ci odpisuje.


Oj...chyba nie dotarło

Bartek


Na górę
Post: 04-07-2005 08:59 
pazuzzu pisze:
...owszem, gadac kazdy potrafi, ale mi chodzilo o to, zeby od gadania przejsc do robienia. chodzilo mi o watek, w ktorym pisalem o stowarzyszeniu a nie o cmentarzach w ogole, chyba zauwazenie tego nie wymagalo az tak duzego wysilku intelektualnego .
pzdr

ależ tak, to było do zauważenia.
Tyle, że post "jm" nawiązywał do postu cytowanego.

Moja odpowiedź właśnie dokładnie pokazuje "przerost formy nad treścią" .

A dla działalności NGK "Magurycz" pełen szacunek.

Pozdrawiam
jm


Na górę
   
 Tytuł: macewy
Post: 04-07-2005 15:34 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24-01-2005 17:11
Posty: 1070
Lokalizacja: Nowica
Panowie, ponieważ pozwoliłem sobie upublicznić perypetie Magurycza z gminą Dukla, śpieszę poinformować, że urzędnicy nie zreagowali na monity liczne, czyli remontu macew nie będzie (chyba, że ktoś inny to zrobi). Poza tym ktoś z urzędu mija się z prawdą twierdząc, że umowa została wysłana, ponieważ do dziś nie przyszła. Chyba, że wołami została wysłana. Alians z władzą to żmut, zwada, ambaras, porażka i ... Dość. Przy okazji za szacunek dla Magurycza dziękuję, szymon

_________________
Magurycz jest światem, credo quia absurdum.


Na górę
 Tytuł: jaśliska
Post: 06-07-2005 09:28 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24-01-2005 17:11
Posty: 1070
Lokalizacja: Nowica
Nie będę już komentował, bowiem słów brak, ale urząd w Dukli się zreflektował i dziś mają być pieniądze, jeśli tak, to zaczynamy w niedzielę w bardzo okrojonym składzie, (zbyt późno się zreflektował), kasa jest na jedzenie i materiały, więc jeśli ktoś może, to niech pomoże, szymon

_________________
Magurycz jest światem, credo quia absurdum.


Na górę
 Tytuł:
Post: 27-07-2005 00:47 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24-01-2005 17:11
Posty: 1070
Lokalizacja: Nowica
mnóstwo tu was, miłośnków BN, tylko jakoś chętnych do pracy nie widać, nie *** się, tylko nie wiem o co cho, a nam chodzi o to, że miłość ma swoje imię to weźcie się w garść

_________________
Magurycz jest światem, credo quia absurdum.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1 2 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 58 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl