Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 23-04-2024 10:45

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1 2 Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Świerzowa
Post: 23-01-2006 22:39 
Offline

Rejestracja: 21-01-2006 17:56
Posty: 296
Lokalizacja: Ruda Śląska - Orzegów
Planuję po pewnej czasowej nieobecności powałęsać się znów po Beskidzie Niskim. Mapy mam trochę przeterminowane (ale już z tego wieku). Mam więc pytanie:
Czy przez Świerzową poprowadzono ostatnio jakiś szlak bądź ścieżkę przyrodniczą (chociaż czytając o Ciechani nie mam złudzeń) ?
Ile kosztuje spotkanie ze strażnikem parku ?
Jaka jest szansa na spotkanie takiego owóż stworzenia między przełęczą Majdan a Świątkową Wielką ?
Z góry dziekuję za odpowiedzi


Na górę
 Tytuł:
Post: 23-01-2006 22:48 
cześć!
Szlaku nie przeprowadzono, ale szansa spotkania kogokolwiek (nie tylko pracownika MPNu) prawie żadna.

Swoją drogą - czy istnieją w ogóle strażnicy MPNu??? Bo ja nie widziałem ani nie słyszałem o takich.

Pozdro
Krzysiek


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 23-01-2006 23:04 
http://www.beskid-niski.pl/index.php?po ... sci&ID=129


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 23-01-2006 23:14 
Krzysiek pisze:
cześć!
Swoją drogą - czy istnieją w ogóle strażnicy MPNu??? Bo ja nie widziałem ani nie słyszałem o takich.


Tak istnieją takowi. Mieliśmy okazję spotkać się z nimi parę razy. Pierwszy raz, już dawno temu, na drodze z Jaworza do węzła szlaków pod Ostryszem. Jechaliśmy wtedy na rowerach pod górę do węzła szlaków, a strażnik w dół. Wymieniliśmy tylko grzecznie pozdrowienia: dzień doby, i pojechaliśmy dalej bez żadnych konsekwencji.
Teraz często pojawiają się w okolicach Folusza. Ale to równi goście :D , raz nawet podwieźli nas ze sprzętem w górę :D :wink: , gdy robiliśmy coś tam ....


Pozdrawiam


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 24-01-2006 19:53 
Offline

Rejestracja: 21-01-2006 17:56
Posty: 296
Lokalizacja: Ruda Śląska - Orzegów
Dzięki za info.
Oczywiście oprócz Świerzowej planuję Ciechanię, może więc spotkam miłych panów. Choć czytając dyskusję o Ciechani chyba spróbuję wysmarować do Magurskiego PN jakieś zezwolenie (zobaczymy jak bardzo są niereformowalni).


Na górę
 Tytuł:
Post: 24-01-2006 20:23 
Offline

Rejestracja: 16-09-2005 06:50
Posty: 1198
Lokalizacja: kolejno z: base.7g, 8g, 9g
Jeśli nie masz celu "badawczego" lub "naukowego" to powątpiewam czy wydadzą zezwolenie. Jednakże jeśli wydadzą - koniecznie napisz na forum, być może komuś także uda sie skorzystać z twojej argumentacji. Powodzenia 8)

_________________
Hasło wikipedii "Oddział Grobów Wojennych C. i K. Komendantury Wojskowej w Krakowie" stanowi częsty dla tego źródła informacji przykład pilnie pielonego za pomocą cenzury prewencyjnej prywatnego folwarku mającego uchodzić za obiektywne informacje.


Na górę
 Tytuł:
Post: 25-01-2006 18:41 
Offline

Rejestracja: 21-01-2006 17:56
Posty: 296
Lokalizacja: Ruda Śląska - Orzegów
Mam pewną koncepcję jak tam wejść legalnie. Jeśli wypali to dam znać. Od razu zaznaczam, że wybiorę się tam najwcześniej na jesieni (sytuacja rodzinna).
Jeśli nie uda mi się legalnie to ...


Na górę
 Tytuł: straznicy MPN
Post: 25-01-2006 23:04 
Swoją drogą - czy istnieją w ogóle strażnicy MPNu??? Bo ja nie widziałem ani nie słyszałem o takich.




Widywałem kilka razy straznika poruszającego się samochodem marki "LADA NIWA" , który stał na drodze z Ożennej do żydowskiego i obserwował dolinę Ciechani (przez lornetkę). Od czasu do czasu jechał samochodem pod chatkę (terenowa stacja badawcza) na koniec doliny, poczym wracał w to samo miejsce.


Na górę
   
Post: 25-01-2006 23:27 
Marcin pisze:
Widywałem kilka razy straznika poruszającego się samochodem marki "LADA NIWA" , który stał na drodze z Ożennej do żydowskiego i obserwował dolinę Ciechani (przez lornetkę). Od czasu do czasu jechał samochodem pod chatkę (terenowa stacja badawcza) na koniec doliny, poczym wracał w to samo miejsce.

No, tam pewnie często teraz stoją. Obecnie Ciechania jest pod specjalnym nadzorem i obserwacją, z wiadomych chyba wzgledów. Myśleliście, że w MPN nie mają internetu i nie czytają tego forum? :lol: :lol: :lol:

Pozdrawiam


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 26-01-2006 21:05 
Offline

Rejestracja: 03-11-2005 00:59
Posty: 548
Lokalizacja: STOLICA małopolski ;-)
Mają mają 8)

Na Ciechanię najlepiej wejść drogą i nie schodzić z niej. Kto zabroni odwiedzenia cmentarza?


Na górę
 Tytuł:
Post: 26-01-2006 23:16 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-09-2004 18:22
Posty: 265
Lokalizacja: Gorlice/Kraków
Rysiek pisze:
Na Ciechanię najlepiej wejść drogą i nie schodzić z niej. Kto zabroni odwiedzenia cmentarza?


Rysiek, była już dyskusja na ten temat i z tego co pamiętam, chyba nie jest to do końca prawnie legalne.... Ale mogę źle pamiętać....
Poszukaj na forum.

Pzdr.

_________________
::: www.beskidgorlicki.pl ::: Beskid Niski w pigułce :)


Na górę
 Tytuł:
Post: 27-01-2006 02:42 
Offline

Rejestracja: 03-11-2005 00:59
Posty: 548
Lokalizacja: STOLICA małopolski ;-)
Wiem, bo sam o tym pisałem. Można si ę jednak powołać na prawo drogi dojazdowej (nie wiem jak się to fachowo nazywa) do nieruchomości. Teraz tylko, kto jest właścicielem cmentarza w Ciechanii


Na górę
 Tytuł:
Post: 27-01-2006 11:05 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-09-2004 18:22
Posty: 265
Lokalizacja: Gorlice/Kraków
Aha, no fakt, że pisałeś :oops:
Właśnie nie pamiętałem na czym w końcu stanęło.
8)

_________________
::: www.beskidgorlicki.pl ::: Beskid Niski w pigułce :)


Na górę
 Tytuł:
Post: 27-01-2006 13:35 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14-10-2005 15:43
Posty: 1693
Lokalizacja: Biecz
Darek Z pisze:
Ale to równi goście :D


Niekoniecznie (a na pewno nie wszyscy :( ) - byłem świadkiem, kiedy panowie zaczęli "rozmowę" z "podejrzanym o naruszenie regulaminu" od wiązanki przekleństw i wulagaryzmów....

Rysiek pisze:
Teraz tylko, kto jest właścicielem cmentarza w Ciechanii


Jak to kto :?: Sprawa jest - tak mi się wydawało, wyjaśniona :lol:

Właścicielem cmentarza w Ciechani, jak i w Świerzowej Ruskiej jest Kościół Katolicki w Rzeczypospolitej Polskiej obrządku bizantyńsko-ukraińskiego

pozdr


Na górę
 Tytuł:
Post: 27-01-2006 15:50 
Darek Z. napisał:
Cytuj:
Ale to równi goście Very Happy


jarek surowiczny napisał:
Cytuj:
Niekoniecznie (a na pewno nie wszyscy Sad ) - byłem świadkiem, kiedy panowie zaczęli "rozmowę" z "podejrzanym o naruszenie regulaminu" od wiązanki przekleństw i wulagaryzmów....

Najwidoczniej taki mają styl rozmowy :D :D :D , wyniesiony z doświadczenia w kontaktach z turystami :wink:. Cóż, nie zamierzam bynajmniej ich bronić, bo nie wiem jak w opisanej przez Ciebie sytuacji było naprawdę i dlaczego Ci panowie się tak zachowali. Tym samym nie odnoszę się bezpośrednio do tej sytuacji. Ale wiem też, że do niektórych turystów powinno się od razu strzelać :wink:, mam tu na myśli tych idiotów, którzy niszczą to, co ktoś zrobił, często bezinteresownie dla innych. Oczywiście chodzi mi głównie o nagminne niszczenie oznaczenia szlaków.
Myślisz, że jak bym zobaczył, że ktoś niszczy to co z trudem założyliśmy gdzieś na rogalu, to podszedłbym grzecznie z pokorą i powiedział: mam do szanownego Pana wielką prośbę. Czy zechciałby Pan może przestać niszczyć to, bo niech mi Pan uwierzy na słowo, że ciężko było to założyć a i nie mało to kosztowało czasu i pieniędzy??? Może więc zważywszy na moje argumenty zastanowi się Pan jeszcze raz nad swoją wcześniejszą decyzją i zmieni ją, co będzie z pożytkiem dla Pana, bo zrobi Pan dobry uczynek jak i innych turystów, którym te informacje mogą się przydać. Czasem po prostu się nie wytrzyma i cisną się na usta słowa, których w noralnej sytuacji się nie wypowiada.
Na forum PTTK w różnych tematach, przewijała się tematyka niszczenia oznaczeń i jakie niektórzy, nie tylko znakarze, dostawali odpowiedzi gdy usiłowali zwrócić uwagę tym, co niszczą oznaczenia. Często sami rodzice nie widzą w tym nic złego, że ich pociechy od tak sobie dla zabawy niszczą np. kopiąc w rogal z drogowskazami szlaków, czy rzucając weń kamienie. No bo to przecież tylko dzieci są !!! Tyle, że nie zastanowią się, że najwidoczniej sami zatrzymali się w rozwoju na takim samym poziomie jak obecnie ich dzieci :( :( :(
[/b]


Na górę
   
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1 2 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl