Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 20-04-2024 09:55

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1 2 Następna
Autor Wiadomość
Post: 05-05-2005 18:44 
Będzie zalew w Krempnej
Z bazy turystycznej skorzystają tysiące osób, a mieszkańcy gminy znajdą pracę


KREMPNA. Fundacja Rozwoju Powiatu Jasielskiego wydzierżawiła od gminy Krempna zalew na Wisłoce. Planuje jego odmulenie i uczynienie z niego atrakcji turystycznej. Pierwsi wczasowicze mogliby się tu pojawić w przyszłym sezonie.

Aby oferta była atrakcyjna, musi być wzbogacona o obiekty wypoczynku nad wodą. Takim obiektem jest rekreacyjny zalew w Krempnej, wybudowany w l. 70., obecnie niewykorzystywany ze względu na olbrzymie zamulenie.
- Jest już gotowa dokumentacja techniczna, na którą kilka tysięcy złotych pozyskano z Banku Światowego - mówi Witold Ropa, prezes Fundacji, naczelnik wydziału rozwoju gospodarczego starostwa powiatowego w Jaśle. - Teraz czekamy na dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - Inicjatywa Wspólnotowa INTERREG Polska - Słowacja. Rozstrzygnięcie ofert nastąpi 13 maja. Rozmawiamy też z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie o przyznanie dotacji, ewentualnie pożyczki, na prace przy odmuleniu.
Akweni jest olbrzymia szansą rozwoju dla gminy Krempna, która ma najwyższy wskaźnik bezrobocia w powiecie jasielskim. Planuje się m.in. powiększenie plaży, budowę przystani dla rowerów wodnych i kajaków, oraz ścieżki spacerowej wokół zalewu. Z bazy turystyczno - gastronomicznej w sezonie będą mogły korzystać tysiące osób, a pracę stałą lub sezonową może znaleźć sporo osób z Krempnej i okolic. Planowane jest również oddanie niewielkiej elektrowni wodnej.
- Już powstało sporo gospodarstw agroturystycznych. Wzbogacenie oferty o rekreację nad wodą z pewnością przyciągnie turystów i wczasowiczów - mówi wójt Kazimierz Miśkowicz.


ANDRZEJ RAUS
a.raus@gcnowiny.pl
05. Maja 2005 04:00


Na górę
   
 Tytuł: ZALEW ???
Post: 10-08-2005 19:13 
TAK WIEM ZALEW BYŁ ALE JEST TO INWESTYCJA NIE TRAFIONA.MOŻE DOŁĄCZYMY DO NIEJ KORTY TENISOWE ,POLE GOLFOWE ?TYLKO POWYCINAJMY PARE DRZEWEK POD INFRASTRUKTURĘ(PRZECIEŻ JEST ICH TAK WIELE) I CO? I TO MA PRZYCIĄGAĆ TURYSTÓW??? BO NIBY ZALEWÓW NIEMA GDZIE INDZIEJ??? PRZYRODA !!!!PRZYRODA TA NIENARUSZONA JEST TYM CZEGO BRAKUJE INNYM REGIONOM I TEGO TRZEBA SIĘ TRZYMAĆ.


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 10-08-2005 20:37 
Droga Aniu, chyba nie masz pretensji do mnie. Ja tylko wyciągnąłem tą wiadomość to na światło dzienne. Choć i ja też mam własne zdanie na ten temat.

Cytuj:
I CO? I TO MA PRZYCIĄGAĆ TURYSTÓW??? BO NIBY ZALEWÓW NIEMA GDZIE INDZIEJ??? PRZYRODA !!!!PRZYRODA TA NIENARUSZONA JEST TYM CZEGO BRAKUJE INNYM REGIONOM I TEGO TRZEBA SIĘ TRZYMAĆ.

Aniu jeśli jesteś taką przeciwniczką zalewów, to muszę Cię zmartwić. Poniżej tego zalewu, o którym mowa, planowany jest prawdziwy zalew, o wiele większy. Fakt faktem, że plany te powstały juz w latach 60-tych chyba, więc najwyraźniej kiepsko z ich realizacją, ale kiedyś mogą się ziścić.
Oto zarys jak ma wyglądać i gdzie ma być umiejscowiony, dla tych co nie wiedząnic na ten temat:
http://www.wisloka.karpaty.pl/flash/zbiornik.htm

Pozdrawiam Darek


Na górę
   
 Tytuł: ZALEW?
Post: 11-08-2005 13:19 
NIE OCZYWIŚCIE ŻE SIE NIE GNIEWAM POPROSTU KAŻDY TAKI POMYSŁ BUDZI U MNIE TAKĄ REAKCJĘ.CHODZI O TO ŻE TO FAKTYCZNIE NIE JEDYNY TAKI POMYSŁ I PYTANIE BRZMI ILE JESZCZE??? ILE NAM POTRZEBA I ILE JESZCZE WYTRZYMA PRZYRODA?
A O ZALEWIE W MYSCOWEJ WIEM I CIESZE SIĘ ŻE NIEPOWSTAŁ DO TEJ PORY BO NA SZCZĘŚCIE ŚWIADOMOŚĆ EKOLOGICZNA NASZEGO NARODU ROŚNIE I TRUDNIEJ BĘDZIE PRZEPYCHAĆ TEGO TYPU POMYSŁY OSOBIŚCIE DOŁORZE STARAŃ BY TEN POMYSŁ ZOSTAŁ TYLKO POMYSŁEM.


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 12-08-2005 06:09 
Nie krzycz ANNO. Poza tym zalewy są potrzebne :wink: - tu się kilka zabytkowych chałup wyburzy, tam znowuż jakąś cerkiew się wysadzi w powietrze - bedzie fajnie :wink: Na razie BN to kraina gór - a tak będzie to kraina Gór i Jezior, niczym Szwajcaria - czyż to nie wspaniałe ? Następnym krokiem w kształtowaniu krajobrazu powinno być nadsypanie okolicznych gór kawałkami skał do wys. co najmniej 1000 m żeby było bardziej malowniczo :wink:


Na górę
   
 Tytuł: zalew
Post: 11-09-2005 08:38 
tak tak w końcu cudze piękniejsze jest niż swoje.Może ludzie odwiedzajacy tą strone powinni założyć podobną np. "sercu bliski beskid niski tylko po pewnych przeróbkach" albo "jak zamienić beskid niski w alpy".mam nadzieję że temat zalewu będzie poruszany częściej na forum bo jest to kolejna inwestycja "upiększajaca nasze jakieś takie niskie i nieciekawe góry" a ziarnko do ziarnka i zbierze się miarka. TYLKO GÓR SZKODA


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 11-09-2005 17:37 
primo: nie masz przypadkiem Anno klapek na oczach?? chyba nie jest zbyt ciezko zauwazyc, ze powyzszy post ma charakter ironiczny (a przynajmniej na takiego wyglada??)
secundo: chyba najbardziej liczy sie glos mieszkancow regionu, a skoro wybieraja wladze, ktore daza do budowy zalewu to wnioskuje, ze nie sa przeciwni tej idei??

idac Twoim tokiem rozumowania ludzi najlepiej zamknac w rezerwatach, coby nic nie niszczyli i nie szkodzili gorom


Na górę
   
 Tytuł: zalew
Post: 12-09-2005 13:22 
czy mam klapki na oczach? niewiem poprostu mam inna wizje .I doskonale wiem ze o swoim regionie decyduja miejscowi ale warto zeby wiedzieli ze sa tez inne rodzaje turystyki nie tylko ta masowa. A inwestycje nie musza niszczyc przyrody.Zreszta istnieje co


Na górę
   
 Tytuł: zalew
Post: 12-09-2005 13:35 
Zreszta istnieje cos takiego jak"rozwoj zrownowazony"czyli taki godzacy interesy mieszkancow i przyrody.Latwo jest zniszczyc cos ale naprawic trudniej.a swoja droga to moglibysmy uczyc sie na bledach zachodu bo tam ciezkie pieniadze wyklada sie na przywrocenie naturalnego charakteru rzekom czyli renaturyzacje.A w polsce idziemy dokladnie ta sama droga czyli najpierw wydajemy ogromne pieniadze na betonowanie rzek a za kilkanascie lat bedziemy placic z naszych podatkow pieniadze na przywrocenie starego ladu.warto sie nad tym zastanowic.
tak wiec drogi gosciu nikt niechce cie zamknac w rezerwacie i niewiem skad przyszlo cito do glowy zreszta sama bede mieszkac za jakis czas na podobnym terenie .


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 12-09-2005 16:08 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-09-2004 19:47
Posty: 2028
Lokalizacja: Rabka
ANNO!!! generalnie, jęśli chodzi o ochrone przyrody, może się i z Tobą zgazdzam. ale wróć prosze do początku wątku i zastanów się nad tym jak rekultywacja i odmulenie większego bajora w centrum wsi, otoczonego zewsząd siedzibami ludzkimi, nie koniecznie wyposarzonymi w kanalizacje, wpłynie na środowisko? czy przypadkiem nie w tym samym stopniu co postawienie kilku budek z hamburgerami i kilku tojtojów - również w centrum wsi??

_________________
"Nasze piwo jest zdrowe".
Browar Grybow.


Na górę
 Tytuł: zalew
Post: 13-09-2005 08:12 
Wiem wiem zagalopowalam sie .tak naprawde siedze na stronie tematycznej zalewu w krempnej a wszystkie moje wypowiedzi dotycza planowanego zalewu myscowa- katy.niemam nic przeciwko odmuleniu zalewu krempna ale co do powstania nowego o wiele wiekszego to jestem stanowczo przeciwna.przepraszam za wprowadzenie w blad.


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 13-09-2005 14:06 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-09-2004 19:47
Posty: 2028
Lokalizacja: Rabka
Cytuj:
wszystkie moje wypowiedzi dotycza planowanego zalewu myscowa- katy.

a o to, to byłbym spokojny.żaden geolog(czy jak tam sie zwie ten od gleb) przy zdrowych zmysłach nie podpisze zgody na tą inwestycje.

_________________
"Nasze piwo jest zdrowe".
Browar Grybow.


Na górę
 Tytuł: ZALEW
Post: 13-09-2005 16:10 
A MOZNA WIEDZIEC DLACZEGO???


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 13-09-2005 16:25 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-09-2004 19:47
Posty: 2028
Lokalizacja: Rabka
nie znam się na tym, ale jak tłumaczył mi kiedyś kolega, co sie zna - tamtejsze gleby są za miękkie, czy za bardzo przepuszczalne. To kolejny pomysł, kolesi od wymyślania, którzy poza wymyślaniem nie mają pojęcia o Bożym świecie. Nawet w latach 70-tych pomysł został odrzucony ze względu, na właśnie podłoże ninadające sie do tego celu - tak wyczytałem kiedyś w jakimś artykuile nt.

_________________
"Nasze piwo jest zdrowe".
Browar Grybow.


Na górę
Post: 14-09-2005 08:26 
A cha! Prawdopodobnie jest to jakis rodzaj mamienia miejscowej ludnosci wizja rozwoju regionu i polepszenia jakosci zycia nie majacej jednak pokrycia.czyli prawdopodobnie chodzi o zdobycie glosow wyborcow.Ciekawa jestem czy temat tego zalewu nie pojawia sie czesciej wlasnie przed wyborami???
Dziekuje za informacje napewno bede spac spokojniej ale w naszym kraju i tak wszystko jest mozliwe wiec bede miec oczy i uszy szeroko otwarte.
pozdrawiam


Na górę
   
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1 2 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 14 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl