Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 25-04-2024 01:20

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1 2 3 Następna
Autor Wiadomość
Post: 26-11-2009 11:40 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26-11-2009 11:30
Posty: 17
Lokalizacja: Poznań
Witam, przyznam że nigdy nie byłam w Beskidzie Niskim, a od pewnego czasu o tym marzę, przeglądając właśnie tę stronkę.
Chciałabym pojechać latem z dziećmi, wówczas 6 i 3 lata.
I moje pytanie czy te góry nadają się do łażenia z dziećmi? czy dużo jest szlaków- pętli, na 4-5 h?
Dodam że syn w wieku 4 lat zdobył Trzy Korony, Sokolicę i Górę Zamkową w Pieniach, a Młoda wędrowała w chuście:) , teraz będzie 3-latką więc może być gorzej z jej łażeniem i dłuższymi trasami, ale mam już dość morza z dziećmi :(

Dzięki z góry za odpowiedzi:)
zurawina


Na górę
Post: 26-11-2009 12:53 
Offline

Rejestracja: 19-12-2007 23:47
Posty: 1371
Lokalizacja: Jasło
zurawina pisze:
I moje pytanie czy te góry nadają się do łażenia z dziećmi? czy dużo jest szlaków- pętli, na 4-5 h?

Myślę, że się nadają. Fakt, że zależy to od samych dzieci, czy lubią wędrować :P i od rodziców, jak potrafią dzieci zdopingować do wędrówki :) . W moim przekonaniu okolice Folusza i Magury Wątkowskiej są dobrym miejscem do robienia pętli. Z Folusza można wyjść w pasmo Magury 3 różnymi szlakami (wszystkie przez obszar ochrony ścisłej Magura Wątkowska), więc wybierając jeden z nich dwa pozostałe mogą posłużyć nam do zejścia. Będąc na grzbiecie pasma, można podejść do Rezerwatu Kornuty. Ponadto we Foluszu powstał niedawno Park Rekreacji i Edukacji Ekologicznej, w którym dzieciaki mogą się pobawić na mini zjeżdżalni, pohuśtać itp. Jest też miejsce na ognisko. Na stronie PTTK Jasło jest schemat sieci szlaków, więc można sobie policzyć czasy potrzebne na wędrówkę: http://www.jaslo.pttk.pl/szlaki/pliki/siec_szlakow.png , pewnie nieco go modyfikując, w zależności od kondycji dzieciaków.

Innym miejscem z którego można zrobić sobie pętlę, jest Krempna. Wraz z żółtym szlakiem, który prowadzi na Przełęcz Hałbowską (dalej do Mrukowej), prowadzi ścieżka przyrodnicza MPN-u. Z Przełęczy Hałbowskiej można podejść szlakiem czerwonym w kierunku Kamienia, a później wejść na zielony szlak prowadzący do Krempnej. Punkty owej ścieżki są zaznaczone w terenie w postaci numerów, więc warto zaopatrzyć się z mały przewodniczek po tejże ścieżce (do kupienia w muzeum MPN, gdzie także warto wstąpić, nie tylko po przewodniczek).

Może inni jeszcze dorzucą jakieś propozycje z innych części BN.

_________________
Szlaki Beskidu Niskiego i nie tylko...: http://www.beskid-niski-pogorze.pl
Konfederacja barska w regionie: http://www.beskid-niski-pogorze.pl/konf ... barska.php


Na górę
Post: 26-11-2009 18:09 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26-11-2009 11:30
Posty: 17
Lokalizacja: Poznań
Dzięki bardzo za odpowiedź:)

Zatem zaczynam poważne przygotowania do wyprawy:)

Pozdrawiam
zurawina


Na górę
Post: 26-11-2009 18:54 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25-03-2009 09:14
Posty: 277
Lokalizacja: Gdańsk
... a gdybyś miejsca do spania szukała, to przyjazny
dzieciom wydaje się Dom na Łąkach.

Duuuży, otwarty i spokojny teren wokół, urządzony
plac zabaw dla dzieci pod oknami jadalni, dziecięce
gadżety typu wanienki, czy krzesełka, itp.

A i sami gospodarze doczekali się dwójki dzieci, tak
na oko ;) w wieku około roku i 3-4 lat w tej chwili.

Na 4-5 dni na pewno jest gdzie pochodzić z samego
Domu na Łąkach (Bieliczna, Czertyżne, pod Lackową,
Friczka, Banica), potem można podjechać do Tylicza
czy Krynicy, na bardziej miejskie atrakcje.

Szy.

_________________
Obrazek
Najlepsze szlaki rowerowe w Polsce, w Niemczech i w Europie
www.znajkraj.pl


Na górę
Post: 26-11-2009 23:05 
Offline

Rejestracja: 24-11-2009 10:14
Posty: 246
A ja polecam Wysową-Zdrój. Na przykład pensjonat Ramis obok którego jest plac zabaw dla dzieci. A wycieczki z "pętelką", proszę bardzo: 1. Wysowa - leśną drogą, przy okazji ścieżka przyrodnicza - Hańczowa. 2. Wysowa - Ropki, tu zapraszają na ciasto i kawę lub herbatę - Hańczowa. 3. Wysowa - Blechnarka - leśna droga utwardzona - Wysowa. Każda z tych wycieczek to ok. 2 - 3 godz. Można też wędrować dalej, więcej szczegółów: www.wysowa-zdroj.pl


Na górę
Post: 27-11-2009 13:22 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26-11-2009 11:30
Posty: 17
Lokalizacja: Poznań
Dziękuję za namiary:)
Przeglądam po kolei wszystkie oferty i miejscowości ze stronki beskid-niski.pl, na razie bardzo zachwycił mnie Wołowiec, ale autor portalu pisze, ze samochodem lepiej tam nie jeździć, więc nie wiem ;);)

Pozdrawiam
zurawina


Na górę
Post: 27-11-2009 13:40 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24-01-2005 17:11
Posty: 1070
Lokalizacja: Nowica
"autor portalu pisze, ze samochodem lepiej tam nie jeździć, więc nie wiem ;);)"
Żurawina, normalny asfalt tam jest... od lat... zimą może i bywa kłopotliwie, ale zimą to tu w dziesiątkach miejsc bywa kłopotliwie (podobnie jak gdzie indziej), nie ma się czego obawiać :)

_________________
Magurycz jest światem, credo quia absurdum.


Na górę
Post: 27-11-2009 13:47 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26-11-2009 11:30
Posty: 17
Lokalizacja: Poznań
Wiesz co, mi się wydaje, że autorowi nie o drogi chodziło, wywnioskowałam że raczej o niezanieczyszczanie terenu:) ale może się mylę:)


Na górę
Post: 27-11-2009 13:54 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25-03-2009 09:14
Posty: 277
Lokalizacja: Gdańsk
... tylko do Banicy nie jedź ;)

Szy.

_________________
Obrazek
Najlepsze szlaki rowerowe w Polsce, w Niemczech i w Europie
www.znajkraj.pl


Na górę
Post: 27-11-2009 14:01 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26-11-2009 11:30
Posty: 17
Lokalizacja: Poznań
Bez obawy, będę raczej na wschód się kierować :)


Na górę
Post: 27-11-2009 18:00 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24-01-2005 17:11
Posty: 1070
Lokalizacja: Nowica
Wiecie drodzy rodzice :) , coś mnie tu zaintrygowało w tej wymianie informacji... czy raczej doradzaniu Żurawinie. Mam chwilę, to dam temu wyraz:
- co post, to plac zabaw się pojawia, dziwne, ja się bez niego wychowałem, mój 16-letni syn też, dzieci wielu znajomych, małoletnie, też dają radę bez takich miejsc... i bez komputerów czy telewizorów włączonych non stop. Nie kpię, nie nabijam się, nie kontestuję, tylko zastanawiam się czy to jest warunek konieczny? czy góry to za mało? czy rodzice nie mają pomysłów, co zrobić z dziećmi (?) i od tego jest plac zabaw? czy mają ich tak dość (tak miło dość, nie zaraz ***), że plac zabaw jest jedynym wyjściem :?: . Jeszcze wiele podobnych pytań chodzi mi po głowie... :roll:, bo jechać z nad morza np, po to żeby trafić na plac zabaw kolejny to ja bym nie chciał, a może bym chciał, nie wiem, za duży jestem, ale... w tych górach jest wiele miejsc ciekawszych, także dla dzieci, niż plac zabaw pod pensjonatem jakimś. Tak z drugiej strony to jakoś domyślam się jego potrzeby, ale...
- Żurawina, my się nie znamy (znaczy może to uwaga zbędna całkiem), ale... wiesz, nie to żeby licytować się, ale mój syn wlazł mając 37 miesięcy na Caryńską i wiele innych gór później (wyjąwszy te, na które został wniesiony), i... dziś, jako prawie 16-latek, nie chce chodzić po górach... :( myślałem, że będę wolny od tego, przed czym mnie ostrzegano, znaczy żeby nie przesadzić ze "sprzedawaniem" swoich fascynacji dziecku, no i przegiąłem, i żałuję... :?
Eeeeeeeeeeee, takie tam ***. Życzę udanych peregrynacji po Niskim :D

_________________
Magurycz jest światem, credo quia absurdum.


Na górę
Post: 27-11-2009 18:46 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17-09-2007 20:06
Posty: 365
Lokalizacja: Gorlice
Każda dobra matka, na ogół wie dobrze (niestety czasem aż za dobrze) czego dzieciakom potrzeba. Ale Szymon ma chyba duuuużo racji. Dość dobrze sobie przypominam, że taki plac zabaw to była sakramencka nuda. No, może piaskownica do czasu nadawała się, ale potem to najlepsze były kije robiące za karabiny i choćby kawałek terenu, który udawał front :)
No, ale dzieci bywają różne, tak jak my starzy. Mi do dziś zostało to, że lubię takie tereny jak w dzieciństwie, tyle tylko, że już karabinów nie strugam, no i wyimaginowanych Niemców nie zabijam :D
No, ale jak sobie mama z tatą po górksiej wędrówce zechcą usiąść przy jakiejś, na ten przykład, nalewce, to plac zabaw przy pensjonacie jest wtedy jak znalazł :!: Czyż nie Szymonie?

_________________
jak biec do końca potem odpoczniesz
cudne manowce, cudne manowce


Na górę
Post: 27-11-2009 19:57 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24-01-2005 17:11
Posty: 1070
Lokalizacja: Nowica
ano Samotniczku :D

_________________
Magurycz jest światem, credo quia absurdum.


Na górę
Post: 28-11-2009 00:56 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25-03-2009 09:14
Posty: 277
Lokalizacja: Gdańsk
... czepliwe te Szymony... ;)

Odpowiedział za mnie Samotniczek ostatnim swoim zdaniem...
Ostatnim w tymże poście, naturalnie ;)

Dobrej nocy. Fajnego zlotu...

Szy.

_________________
Obrazek
Najlepsze szlaki rowerowe w Polsce, w Niemczech i w Europie
www.znajkraj.pl


Na górę
Post: 28-11-2009 10:53 
Offline

Rejestracja: 19-08-2008 16:26
Posty: 47
No to czas na wlanie benzyny do ogniska :lol:
Beskid Niski, z całym szacunkiem dla fanatyków, jest dla małego dziecka, nudny.
Krzaki, drogi, krzaki, drogi, błoto, mało widać, wszędzie daleko, bezludzia, bezsklepia, więc wg. mnie te rady osób (na górze wątku) jak złagodzić dzieciakom pobyt są bezcenne.
Tzw. "atrakcyjność" gór dla dziecka jest zupełnie inna niż dla np. Szymona, to trzeba zrozumieć.
Pominięty został jeszcze jeden element: koledzy. Jeśli dzieciak będzie miał kumpli - wlezie wszędzie bez marudzenia a "atrakcyjność" gór wzrośnie do kwadratu.
Czyli może jednak ten plac zabaw, integracja i wycieczki wespół w zespół ?


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1 2 3 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 77 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl