Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 29-03-2024 16:13

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
Post: 05-04-2011 11:42 
Offline

Rejestracja: 05-04-2011 11:34
Posty: 4
Witam!
Na zaliczenie jednego z przedmiotów (studiuję turystykę i rekreację) muszę zrobić plan wycieczki autokarowej (3 lub 4-dniowej) w Beskidzie Niskim.
Potrzebuję Waszej pomocy przy ułożeniu trasy. Rozpoczynałaby się ona w Komańczy, a kończyła (prawdopodobnie) w Gorlicach.
Chodzi mi o to, gdzie się zatrzymać na dłużej i zwiedzać atrakcje, a które tylko wspomnieć w autokarze; gdzie zorganizować czas wolny, noclegi, itp.? Tak, żeby było to możliwe do zrealizowania i trwało 3,4 dni. Z góry dziękuję za odpowiedzi i pomoc!

Pozdrawiam :wink:


Na górę
Post: 05-04-2011 12:23 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21-09-2004 09:16
Posty: 211
Lokalizacja: Chorzów
viljar pisze:
Witam!
Na zaliczenie jednego z przedmiotów (studiuję turystykę i rekreację) muszę zrobić plan wycieczki autokarowej (3 lub 4-dniowej) w Beskidzie Niskim.
Potrzebuję Waszej pomocy przy ułożeniu trasy. Rozpoczynałaby się ona w Komańczy, a kończyła (prawdopodobnie) w Gorlicach.
Chodzi mi o to, gdzie się zatrzymać na dłużej i zwiedzać atrakcje, a które tylko wspomnieć w autokarze; gdzie zorganizować czas wolny, noclegi, itp.? Tak, żeby było to możliwe do zrealizowania i trwało 3,4 dni. Z góry dziękuję za odpowiedzi i pomoc!



Mam taką propozycję.
Weź mapę, przewodnik, poczytaj stronę www.beskid-niski.pl i sam ułóż taki program.
Jak już ułożysz napisz go tutaj a na pewno znajdzie się kilka osób aby wnieść swoje uwagi.

W każdym razie ja się chętnie deklaruję, mam doświadczenie w organizacji takich wycieczek ;)

B.


Na górę
Post: 05-04-2011 12:40 
Offline

Rejestracja: 22-05-2007 18:48
Posty: 245
Lokalizacja: KRK
Fajnie by było uwzględnc atrakcje zarówno dot. geografii fizycznej regionu jak i społeczno -ekonomicznej - tego jest bardzo dużo (osadnictwo, ludnośc, wydobycie ropy, uzdrowiska, architektura)
Miałam takie "wycieczki" - zajęcia terenowe na studiach - w 7 dni od. B. Żywieckiego po Bieszczady, ale było fajnie :lol:

C.

_________________
Carolla


Na górę
Post: 05-04-2011 13:39 
Offline

Rejestracja: 22-11-2009 20:33
Posty: 100
Czy zadanie dotyczy tylko polskiej części BN? Bo jeśli nie to ja bym najmniej dzień poświęcił na Słowację (Medzilaborce, liczne cerkwie itp.)


Na górę
Post: 05-04-2011 14:11 
Offline

Rejestracja: 05-04-2011 11:34
Posty: 4
maciek b. pisze:
Czy zadanie dotyczy tylko polskiej części BN? Bo jeśli nie to ja bym najmniej dzień poświęcił na Słowację (Medzilaborce, liczne cerkwie itp.)

Wycieczka ma obejmować tylko polską część Beskidu Niskiego.

Carolla pisze:
Fajnie by było uwzględnc atrakcje zarówno dot. geografii fizycznej regionu jak i społeczno -ekonomicznej - tego jest bardzo dużo (osadnictwo, ludnośc, wydobycie ropy, uzdrowiska, architektura)

Praca ma być wykonana w formie prezentacji. Opis poszczególnych obiektów powinien być wieloaspektowy z dużą ilością zdjęć. Oczywiście będą zawarte tam informacje o Łemkach, budownictwie, cmentarzach, wydobyciu ropy naftowej, itp.

Basia Z. pisze:
Mam taką propozycję.
Weź mapę, przewodnik, poczytaj stronę http://www.beskid-niski.pl i sam ułóż taki program.
Jak już ułożysz napisz go tutaj a na pewno znajdzie się kilka osób aby wnieść swoje uwagi.

Prezentację tą muszę oddać w piątek (08.04.2011 r.), więc czasu jest niewiele. Gdy skończę z chęcią udostępnię ją dla Użytkowników forum :wink: .

Problem polega na tym, że nie mam doświadczenia w programowaniu wycieczek.
Gdyby mógł ktoś mi "zasugerować" trasę dla wycieczki autokarowej byłbym niezmiernie wdzięczny :)
Cytuj:
Np.:
Dzień I:
Rzeszów - Boguchwała - Babica - Lutcza - Blizne* - Brzozów**
*informacje w autokarze
** zwiedzanie miasta
Brzozów - Sanok** - Zagórz**
Szczawne - Rzepedź** - Komańcza**
Szczawne* - Kulaszne* - Wola Piotrowa* - Bukowsko - Wola Sękowa* - Rymanów***
*** nocleg

Dzień II:
itd.


Na górę
Post: 05-04-2011 14:38 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21-09-2004 09:16
Posty: 211
Lokalizacja: Chorzów
viljar pisze:
Prezentację tą muszę oddać w piątek (08.04.2011 r.), więc czasu jest niewiele. Gdy skończę z chęcią udostępnię ją dla Użytkowników forum :wink: .



No to trochę późno się bierzesz za tą robotę.

Trochę podpowiem.
Możliwe miejsca noclegów (takie, gdzie się zmieści cały autokar uczestników i dokąd można dojechać autokarem, w niektóre miejsca z pewnym trudem) to dla przykładu:

- kilka miejsc w Komańczy

http://www.komancza.info/

- schronisko "Zaścianek" w Jaśliskach

http://schronisko.jasliska.pl/

- agroturystyka "Farfurnia" w Zawadce Rymanowskiej

http://www.farfurnia.pl/

- Stajnia "Rumak" w Kotani

http://www.stajniarumak.webpark.pl/

Pewnie ktoś jeszcze dorzuci do tej listy coś więcej.

Dalej kombinuj sam i nie licz na to, ze ktoś zrobi coś od początku do końca za Ciebie.
Owszem - chętnie pomoże, ale pomoc to nie jest odrabianie lekcji za kogoś.

Skąd zamierzasz wziąć zdjęcia ?
Masz swoje ?

B.


Na górę
Post: 05-04-2011 15:05 
Offline

Rejestracja: 05-04-2011 11:34
Posty: 4
Basia Z. pisze:
No to trochę późno się bierzesz za tą robotę.

Studiuję zaocznie, a resztę czasu pochłania praca :(

Basia Z. pisze:
Trochę podpowiem.

Dziękuję

Basia Z. pisze:
Dalej kombinuj sam i nie licz na to, ze ktoś zrobi coś od początku do końca za Ciebie.
Owszem - chętnie pomoże, ale pomoc to nie jest odrabianie lekcji za kogoś.

Tak, jak napisałem wcześniej: potrzebuję pomocy tylko przy ułożeniu trasy wycieczki. Nie oczekuję, że zrobicie całą pracę za mnie. To byłoby nieuczciwe. Wszelkie informacje krajoznawcze oraz prezentację zrobię sam.
Oceniane będą głównie: możliwość zrealizowania wycieczki oraz przydatność przekazywanych informacji.

Basia Z. pisze:
Skąd zamierzasz wziąć zdjęcia ?
Masz swoje ?

Zdjęcia będę miał od p. Patrycji Ciosek (http://www.pciosek.pl/) oraz kilku innych osób.


Na górę
Post: 06-04-2011 10:07 
Offline

Rejestracja: 05-04-2011 11:34
Posty: 4
Basia Z. pisze:
Jak już ułożysz napisz go tutaj a na pewno znajdzie się kilka osób aby wnieść swoje uwagi.

W każdym razie ja się chętnie deklaruję, mam doświadczenie w organizacji takich wycieczek

Dzień I
Rzeszów - Zamek w Odrzykoniu - Skały Prządki - Skansen w Bóbrce (obiad) - Noclegi w okolicy Gorlic, np. tutaj: http://www.narzekach.pl/narzekach.html
Dzień II
Klasztor w Dukli - Pustelnia św. Jana z Dukli - Skansen w Zyndranowej - muzeum narciarstwa Cieklin - obiadokolacja.
Dzień III
Cerkiew Olchowiec - Cerkiew Krempna - Muzuem Magurskiego Parku Narodowego - cmentarz I wojny światowej w Krempnej - Cerkiew i lapidarium Kotań - obiadokolacja
Dzień IV
Folusz - wycieczka nad wodospad - Gorlice (muzeum I wojny światowej) - Przeł. Małastowska (cmentarz I wojny światowej) - Bartne (muzeum w cerkwi) - powrót.


Na górę
Post: 06-04-2011 11:09 
Offline

Rejestracja: 02-12-2005 15:10
Posty: 325
Lokalizacja: Krosno
Od Sasa do Lasa jeździsz tym autokarem. Przy takim układzie, jaki zaproponowałeś to lepszy byłby nocleg w Dukli (Dom Wycieczkowy PTTK - działa jeszcze?), albo schronisko w Chyrowej. Bo to niepotrzebne nabijanie kilometrów. :lol:


Na górę
Post: 06-04-2011 13:12 
Offline

Rejestracja: 02-05-2009 08:29
Posty: 42
Wycieczka autokarowa po BN, trochę dziwne, wolałbym pieszo. Ale jak trzeba:

1 Dzień. Rymanów synagoga i miasto, Komańcza klasztor miejsce internowania Wyszyńskiego i obiad, przejazd przez Jaśliska do Dukli na nocleg.
2. Dzień. Zwiedzanie miasta, cmentarza z I wojny, Amalii w kościele i spacer na Cergową albo chociaż do kapliczki.
3. Dzień. Wjazd do Krempnej, spacer na cmentarzyk, zwiedzanie muzeum MPNu i wyjazd na obiad do Świątkowej na pstrąga. Po obiedzie autobus puściłbym pusty do Bartnego, a turystów przepędził przez Świerzową Ruską do schroniska w Bartnem na kolację a potem odwiózł na nocleg do Regetowa na koniki.
4. Dzień. Magura Małostowska, Rotunda cmentarz, Konieczna zwiedzanie nieczynnego przejścia granicznego wraz z aprowizacją po Słowackiej stronie, obiad w Uściu i do Wysowej.
5. Jakby było mało to jest jeszcze Krynica Zdrój do zwiedzania :)


Na górę
Post: 06-04-2011 14:00 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21-09-2004 09:16
Posty: 211
Lokalizacja: Chorzów
buber_krosno pisze:
Od Sasa do Lasa jeździsz tym autokarem. Przy takim układzie, jaki zaproponowałeś to lepszy byłby nocleg w Dukli (Dom Wycieczkowy PTTK - działa jeszcze?), albo schronisko w Chyrowej. Bo to niepotrzebne nabijanie kilometrów. :lol:


W Dukli można jeszcze spać w PTSM na Rynku, ale tam jest 35 miejsc noclegowych chyba za mało na cały autokar.
Poza tym prysznice i sanitariaty na parterze, a sale noclegowe na piętrze i piętrowe łóżka (jak to w PTSM), nie wiem czy każdemu to odpowiada.
Za to jest tam jeszcze zajazd "Galicja", no i blisko jest Zawadka Rymanowska, a w niej "Farfurnia".
Do samej "Farfurni" autobusem się chyba nie podjedzie (nie próbowałam).

Schronisko w Chyrowej to też dobra opcja.

http://www.chyrowaski.pl/gosciniec.php

Pardon, teraz to nie schronisko, a "gościniec", jak to się zmienia ;)

Jest jeszcze zajazd "Bartnik" w Tylawie, ale tam nigdy nie spałam, trudno więc mi wypowiedzieć się na ten temat.

B.


Na górę
Post: 06-04-2011 16:26 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10-11-2010 09:26
Posty: 1007
Lokalizacja: Bieszczady
Freddie pisze:
Wycieczka autokarowa po BN, trochę dziwne, wolałbym pieszo. Ale jak trzeba:

1 Dzień. Rymanów synagoga i miasto, Komańcza klasztor miejsce internowania Wyszyńskiego i obiad, przejazd przez Jaśliska do Dukli na nocleg.
2. Dzień. Zwiedzanie miasta, cmentarza z I wojny, Amalii w kościele i spacer na Cergową albo chociaż do kapliczki.
3. Dzień. Wjazd do Krempnej, spacer na cmentarzyk, zwiedzanie muzeum MPNu i wyjazd na obiad do Świątkowej na pstrąga. Po obiedzie autobus puściłbym pusty do Bartnego, a turystów przepędził przez Świerzową Ruską do schroniska w Bartnem na kolację a potem odwiózł na nocleg do Regetowa na koniki.
4. Dzień. Magura Małostowska, Rotunda cmentarz, Konieczna zwiedzanie nieczynnego przejścia granicznego wraz z aprowizacją po Słowackiej stronie, obiad w Uściu i do Wysowej.
5. Jakby było mało to jest jeszcze Krynica Zdrój do zwiedzania :)


I dzień
Iwonicz Zdrój zwiedzanie łącznie z Bełkotką
Rymanów huta szkła artystycznego Sabina pokaz, galeria
Rymanów Zdrój czas wolny
Jaśliska sanktuarium

II dzień
Komańcza klasztor nazaretanek izba pamięci Prymasa. MB Leśna
przejście części ścieżki dydaktycznej
Komańcza cerkiew prawosławna
Komańcza spotkanie z pania Darią Boiwką

III dzień
Dukla, kościół Marii Magdaleny, muzeum
Dolina Smierci
przejście pisze na Cergową lub do Pustelni lub Bóbrka


IV dzień
Krempna muzeum parku, przejście piesze na Wysokie
Światkowa cerkiew lub Kotań
w Krempnej jest świetna Karczma Beskidzka, tam degustacja piwa z górnej półki
V dzień
okolice Regetowa, stadnina wozy konne, Gorlice


Na górę
Post: 06-04-2011 16:35 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-10-2009 22:51
Posty: 182
Lokalizacja: Krosno
Można też tak... tylko tutaj więcej łażenia...

I dzień kościół w Iwoniczu, zwiedzanie uzdrowiska Iwonicz Zdrój i wędrówka przez Przymiarki do Rymanowa Zdroju, ruiny cerkwi w Króliku Wołoskim, Przełęcz Szklarska (panorama), zwiedzanie Jaślisk i nocleg...

II dzień Zyndranowa, Pustelnia św. Jana, wyjście na Cergową czerwonym i zejście żółtym do Dukli, zwiedzanie miasta i nocleg...

III dzień Nowy Żmigród (kirkut i cm. z I wojny światowej), wejście na Grzywacką, cerkiew, muzeum i cmentarz w Krempnej, Cieklin (muzeum) i cm. nr 11, nocleg PTSM Folusz

IV dzień Diabli Kamień - Wątkowa - Bartne (pieszo), cerkiew Owczary, kościół Sękowa (UNESCO), Gorlice (muzeum i Góra Cmentarna) i do domu, ewentualnie wieczorny spacer po Bieczu...

_________________
http://www.przewodnik-beskidzki.eu


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 55 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl