Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 25-04-2024 22:35

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomość
Post: 30-05-2011 14:00 
Offline

Rejestracja: 30-05-2011 13:48
Posty: 6
Witam wszystkich bardzo serdecznie. We wrzesniu bede pierwszy raz w Beskidzie Niskim , a dokladnie w Krempnej. Niestety nie bede mial zadnego srodka lokomocji procz wlasnych nog. Czy moglby ktos mi polecic jakas ciekawa wycieczke piesza jednodniowa? Czy sa jakies pozostalosci lemkowskich wiosek w okolicy? Czytalem , ze w poblizu jest Zydowcskie i i Ciechowskie , jednek w necie malo jest informacji o tych miejscach. Mam jeszcze jedno pytanie - czy sa jakies wypozyczalnie rowerow w Krempnej? Z gory dziekuje za jakiekolwiek pomocne informacje. Pozdrawiam


Na górę
Post: 30-05-2011 14:32 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-09-2004 19:47
Posty: 2028
Lokalizacja: Rabka
Żydowskie http://www.beskid-niski.pl/index.php?po ... sci&ID=153
Do Ciechani nie ma wstępu.
W okolicy jest gdzie pochodzić - wszystko fajnie widać na mapie compassu - zakup obowiązkowy. Są szlaki, drogi, atrakcje, zabytki....

_________________
"Nasze piwo jest zdrowe".
Browar Grybow.


Na górę
Post: 30-05-2011 22:40 
Offline

Rejestracja: 30-05-2011 13:48
Posty: 6
Dzieki za odpowiedz - bardzo mi pomogla. Pozdrawiam


Na górę
Post: 31-05-2011 05:59 
Offline

Rejestracja: 02-12-2005 15:10
Posty: 325
Lokalizacja: Krosno
Tak w temacie, ale i nieco obok - czy ktoś z Was słyszał o gospodarstwie agroturystycznym w Kotani, które specjalizuje się w uprawie czosnku niedźwiedziego? Takie słuchy mnie dobiegły, a nic nie mogę znaleźć.


Na górę
Post: 31-05-2011 08:04 
Offline

Rejestracja: 25-04-2009 07:26
Posty: 1249
zibolt pisze:
Dzieki za odpowiedz - bardzo mi pomogla. Pozdrawiam

Lekki sarkazm wyczuwam? Mapa naprawdę jest dobrze zrobiona (przynajmniej w tej okolicy) - przysiądź nad nią i sam ułożysz trasę na miarę swoich możliwości - np. Żydowskie cmentarz, Wysokie, Ożenna cerkwisko, cmentarz i cm. 3, do granicznego przez cm. 1 i 2, granicą do przeł. Beskid nad Ożenną, cm. 4, do Grabiu cm. 5 i niestety powrót drogą prowadzącą przez Żydowskie (ale można rzucić z drogi okiem na dolinę Ciechani i pooglądać pozostałości po PGR w Żydowskiem). W Krempnej również cm. 6, cmentarz i cerkiew. Będziesz miał i cerkwie i cmentarze łemkowskie, kapliczki oraz cmentarze z IWŚ.
buber_krosno pisze:
Tak w temacie, ale i nieco obok - czy ktoś z Was słyszał o gospodarstwie agroturystycznym w Kotani, które specjalizuje się w uprawie czosnku niedźwiedziego? Takie słuchy mnie dobiegły, a nic nie mogę znaleźć.

Wg moich info nie specjalizuje się w uprawie a w przetworach. To jest jedno z ostatnich gospodarstw w Kotani w stronę Desznicy, właścicielką jest farmaceutka która ma również pasiekę.


Na górę
Post: 31-05-2011 10:16 
Offline

Rejestracja: 02-12-2005 15:10
Posty: 325
Lokalizacja: Krosno
Dzięki. Jeżeli jest przy okazji radna gminy Krempna, to chyba wiem już o kogo chodzi.


Na górę
Post: 31-05-2011 10:55 
Offline

Rejestracja: 25-04-2009 07:26
Posty: 1249
A tego to nie wiem :-)


Na górę
Post: 31-05-2011 12:27 
Offline

Rejestracja: 30-05-2011 13:48
Posty: 6
Dlugi pisze:
zibolt pisze:
Dzieki za odpowiedz - bardzo mi pomogla. Pozdrawiam

Lekki sarkazm wyczuwam? Mapa naprawdę jest dobrze zrobiona (przynajmniej w tej okolicy) - przysiądź nad nią i sam ułożysz trasę na miarę swoich możliwości - np. Żydowskie cmentarz, Wysokie, Ożenna cerkwisko, cmentarz i cm. 3, do granicznego przez cm. 1 i 2, granicą do przeł. Beskid nad Ożenną, cm. 4, do Grabiu cm. 5 i niestety powrót drogą prowadzącą przez Żydowskie (ale można rzucić z drogi okiem na dolinę Ciechani i pooglądać pozostałości po PGR w Żydowskiem). W Krempnej również cm. 6, cmentarz i cerkiew. Będziesz miał i cerkwie i cmentarze łemkowskie, kapliczki oraz cmentarze z IWŚ.

Zle wyczuwasz. Czy w Polsce juz nie mozna nikomu zwyczajnie poddziekowac za pomoc...? Czy zawsze ludzie maja byc niemili dla siebie..? Po prostu podziekowalem , bo odpowiedz byla dla mnie pomocna - szczegolnie obszerne informacje o Zydowkiem. Nie bylem nigdy w Beskidzie Niskim i nie mieszkam w Polsce - chcialem po prostu poznac ten rejon Polski. Nie mialem na mysli nic zlego , ani nie bylem sarkastyczny i nie chcialem nikogo urazic.. Ta odpowiedz naparwde mi pomogla - dlatego po prostu podziekowalem. Czy jest cos w tym zlego? Dzieki za podane informacje na temat trasy - wykorzystam je w planowaniu wycieczki. Pozdrawiam


Na górę
Post: 31-05-2011 14:14 
Offline

Rejestracja: 07-02-2007 18:51
Posty: 677
http://books.google.pl/books?id=bLBqfXs ... &q&f=false
Może to Ci będzie trochę pomocne.
Strony 199 - 205.
Pozdrawiam


Na górę
Post: 31-05-2011 16:55 
Offline

Rejestracja: 30-05-2011 13:48
Posty: 6
humanitas pisze:
http://books.google.pl/books?id=bLBqfXsriOwC&printsec=frontcover&dq=beskid+niski&hl=pl&ei=bOnkTdaiCoTGtAbIzunyBQ&sa=X&oi=book_result&ct=result&resnum=1&ved=0CDAQ6AEwAA#v=onepage&q&f=false
Może to Ci będzie trochę pomocne.
Strony 199 - 205.
Pozdrawiam

Wielkie dzieki. Bede musial zamowic ten przewodnik przez internet. A wiesz moze cos o wypozyczaniu rowerow w Kempnej? MPozdrawiam


Na górę
Post: 31-05-2011 17:29 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-09-2004 19:47
Posty: 2028
Lokalizacja: Rabka
Jak już zostałem posądzony o sarkazm, to przyłożę się bardziej... czyli subiektywna jazda obowiązkowa w okolicy Krempnej: (nie napisałeś co Cię interesuje, więc przepraszam jak to będzie kompletnie nietrafione :mrgreen: )

- Zachód słońca na Wysokim
- spacer - krzyże i kapliczki przydrożne, oraz cmentarze łemkowskie - w sumie są w każdej wsi. Warto zajrzeć do Świerżowej, Kotani, Żydowskiego i Nieznajowej.
- cerkwie drewniane: Kotań, Świątkowe - Mała obowiązkowo.
- Baranie i Hua Polańska.
- lokale gastronomiczno-klimatyczno-rozrywkowe: sklep w Grabiu, "hotel" w Radocynie, bar w Krempnej...
- rowerem: Huta Krempska, Rostajne-Ożenna-Żydowskie-Krempna.
- ... I wszystko co pomiędzy jest na w/w mapie zaznaczone na czerwono.

_________________
"Nasze piwo jest zdrowe".
Browar Grybow.


Na górę
Post: 31-05-2011 18:28 
Offline

Rejestracja: 25-04-2009 07:26
Posty: 1249
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem ( ;-) ) ale masz już tu tyle zaproponowane że obstaluj parę dni na te tereny - warto :-)
A co do rowerów - http://hajstra.nocuj.com.pl/ - ktoś może potwierdzić że mają rowery?


Na górę
Post: 01-06-2011 03:02 
Offline

Rejestracja: 30-05-2011 13:48
Posty: 6
HM pisze:
Jak już zostałem posądzony o sarkazm, to przyłożę się bardziej... czyli subiektywna jazda obowiązkowa w okolicy Krempnej: (nie napisałeś co Cię interesuje, więc przepraszam jak to będzie kompletnie nietrafione :mrgreen: )

- Zachód słońca na Wysokim
- spacer - krzyże i kapliczki przydrożne, oraz cmentarze łemkowskie - w sumie są w każdej wsi. Warto zajrzeć do Świerżowej, Kotani, Żydowskiego i Nieznajowej.
- cerkwie drewniane: Kotań, Świątkowe - Mała obowiązkowo.
- Baranie i Hua Polańska.
- lokale gastronomiczno-klimatyczno-rozrywkowe: sklep w Grabiu, "hotel" w Radocynie, bar w Krempnej...
- rowerem: Huta Krempska, Rostajne-Ożenna-Żydowskie-Krempna.
- ... I wszystko co pomiędzy jest na w/w mapie zaznaczone na czerwono.

Dzieki za odpowiedz. Bede musial ostro przysiasc by zapalnowac wycieczke , gdyz nie bede mial duzo czasu na nia w odroznieniu do checi i zapalu jesli chodzi o poznanie Beskidu Niskiego. Chcialo by sie tyle zwiedzic , a niestety czas nie pozwala.
Jeszcze raz dzieki za odpowiedzi - bardzo mi pomogly.
Pozdrawiam


Na górę
Post: 01-06-2011 20:42 
Offline

Rejestracja: 07-02-2007 18:51
Posty: 677
Co do rowerów to nie wiem czy w Hajstrze mają wypożyczalnię.
W "Agroturystyce U Marii" jest mini wypożyczalnia. Ale lepiej sprawdzić :)
Adres: Krempna 91
tel. 134414085


Na górę
Post: 05-01-2012 18:20 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-09-2004 17:52
Posty: 873
Lokalizacja: Gliwice
buber_krosno pisze:
Tak w temacie, ale i nieco obok - czy ktoś z Was słyszał o gospodarstwie agroturystycznym w Kotani, które specjalizuje się w uprawie czosnku niedźwiedziego? Takie słuchy mnie dobiegły, a nic nie mogę znaleźć.


Tak wracam z tematem... czy ktoś może posiadł jakieś nowe informacje o tym miejscu?
Potrzebuję jakieś informacje o wsi, które niekoniecznie są związane z cerkwią, krzyżami czy cmentarzem

BW

_________________
"Sercu bliski Beskid Niski"


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 74 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl