Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 28-03-2024 14:22

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
Post: 17-01-2012 00:54 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-09-2004 17:52
Posty: 873
Lokalizacja: Gliwice
Z pytaniem się do Was zwracam dobrzy ludzie.

Czasami człowiek unikając utartych szlaków trafia w miejsca do których nie dociera ślad turysty. Włóczyłem się trochę w weekend wokół (i na też) Kopy pomiędzy Kunkową a Uściem. Na Kopę wchodziłem od strony Kunkowej.
Idąc od strony wsi natrafiłem w lesie na krzyż którego zdjęcie zamieszczam poniżej. Nie jest on oznaczony na żadnej mapie, nie ma na nim żadnej inskrypcji, jest w stanie co najmniej dobrym i stoi sobie tyłem do pobliskiej dróżki (trudno mi powiedzieć czy to droga czy dróżka bo dotarłem tam w dziewiczym śniegu po kolana na przełaj przez las)
Czy ktoś cokolwiek wie o tym krzyżu? Po powrocie do Kunkowej spytałem miejscowych o ten krzyż ale niestety Ci z którymi rozmawiałem jedynie co mi powiedzieli to że stoi on przy dawnej drodze do Uścia, którą chodzili 40-50 lat temu i że ona była równie popularna wśród miejscowych jak ta oficjalna przez Klimkówkę.
Moi rozmówcy wspominali, że wędrując tamtędy będąc jeszcze dzieckiem - czyli około 50 lat temu - krzyż stał zawsze po prawej stronie - czyli i wtedy tyłem do drogi. Może drogę "przełozono" na drugą stronę wcześniej ale jakoś to wątpliwe. Może ktoś zaspokoi moją ciekawoś

Obrazek

A jak już przywołałem ta Kopę to jest to góra bardzo inspirujaca i kryjąca wiele zagadek z przeszłości. Czy znacie może jakieś wydarzenia z którymi związana byłaby Kopa?

BW

_________________
"Sercu bliski Beskid Niski"


Na górę
Post: 17-01-2012 07:17 
Offline

Rejestracja: 25-04-2009 07:26
Posty: 1249
Nie wiem czy o tym samym mówimy - na WIG-ówce jest zaznaczony krzyż pod Kopą przy drodze z Kunkowej do Ujścia R (na wschód od Kopy). Jest zaznaczony po zachodniej stronie drogi a więc po stronie Kopy. Na Twoim zdjęciu teren za krzyżem się wznosi a więc gdybając wynika że krzyż był ponad drogą :roll: :?:


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl