Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 29-03-2024 07:30

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1 2 Następna
Autor Wiadomość
Post: 07-08-2012 20:00 
Offline

Rejestracja: 10-07-2010 12:50
Posty: 280
Lokalizacja: Kraków
Jak w temacie - da się to zrobić? Zaznaczam że chodzi mi o osobówkę, nie terenowiec :wink: Planowałem na jutro wypad do Bardejova i chciałem sobie skrócić drogę, jednocześnie przydając jej walorów krajobrazowych...
Z góry dzieki za szybkie odpowiedzi :)


Na górę
Post: 07-08-2012 20:13 
Offline

Rejestracja: 24-11-2009 10:14
Posty: 246
Ożenna - Niżna Polianka super asfaltowa droga.


Na górę
Post: 07-08-2012 22:08 
Offline

Rejestracja: 10-07-2010 12:50
Posty: 280
Lokalizacja: Kraków
Dzięki! :D


Na górę
Post: 10-08-2012 18:56 
Offline

Rejestracja: 02-12-2009 21:42
Posty: 462
Lokalizacja: Gorlice
Ja tez byłem ciekaw jaka jest droga z Ożennej na Słowację, bo w niedzielę się tamtędy wybieramy...

_________________
Jeśli czcić chcecie poległych bohaterów / Podarujcie swe serca ziemi, która ich kryje.
Inskrypcja cmentarza nr 59 Przysłup


Na górę
Post: 11-08-2012 02:51 
Offline

Rejestracja: 10-07-2010 12:50
Posty: 280
Lokalizacja: Kraków
Potwierdzić mogę: asfalt lepszy niż po polskiej stronie, jedź smiało :) Ja pytałem bo "milion lat" nie było mnie za Ożenną, a na mapie przełączka Ożenna-Nizna Polianka wciąż wygląda jak szutrówka.


Na górę
Post: 11-08-2012 09:07 
Offline

Rejestracja: 07-11-2009 18:57
Posty: 2277
Trochę historii. O ile dobrze pamiętam Słowacy mieli wyasfaltować trasę z przełęczy Beskid do Niżnej Polianki w 2006 r. Dostali na to pieniądze z UE. Po naszej stronie ta droga była już gotowa. W wakacje 2007 r. jechałem tamtędy wracając z Bardejova i po słowackiej stronie dalej była gruntówka. Zrobili ją pewnie znacznie później to i lepiej teraz wygląda. Pamiętam reportaż w TV Rzeszów o tym, że myśmy wykorzystali fundusze UE i zbudowaliśmy swój odcinek drogi a Słowacy nawet nie zaczęli przygotowań do tej inwestycji.
P.S. A trasa bardzo ciekawa z licznymi atrakcjami i kółeczko z Radocyny przez Grab i Niżną Poliankę do Becherova (można jeszcze "odbić" w Smilnie albo w Zborovie na Bardejov) i przez Konieczną do Radocyny godna polecenia.


Na górę
Post: 11-08-2012 11:28 
Offline

Rejestracja: 18-06-2007 12:45
Posty: 41
Lokalizacja: Łódź
P.S. A trasa bardzo ciekawa z licznymi atrakcjami i kółeczko z Radocyny przez Grab i Niżną Poliankę do Becherova (można jeszcze "odbić" w Smilnie albo w Zborovie na Bardejov) i przez Konieczną do Radocyny godna polecenia.
A ile to km w obu wersjach? Z odbiciem i bez


Na górę
Post: 11-08-2012 14:00 
Offline

Rejestracja: 07-11-2009 18:57
Posty: 2277
W wersji najdłuższej nie więcej niż ok. 80 km. Jadąc trasą z Radocyny przez Grab, przełęcz Beskid nad Ożenną, Niżną Poliankę i Smilno można w nim skręcić w lewo tj. na płd i przez Andrejovkę (o ile dobrze pamiętam nazwę wsi) dotrzeć, po skręcie w prawo, do Bardejovskiej Nowej Wsi tj na rogatki Bardejova. A stąd już blisko do centrum. To znacznie skraca trasę. Wracając można zaliczyć Barejovskie Kupele i przez Zborov, Becherow, dotrzeć do granicy w Koniecznej i stamtąd, skręcając kilkaset metrów dalej w prawo - do Radocyny. To dobra eskapada na całodzienne wyjątkowo relaksowe rowerowanie z obejrzeniem paru atrakcji po drodze, bo gdyby się sprężyć, żeby tylko zaliczyć trasę, to wycieczka na parę godzin. Trudniejsze momenty to podjazd przez Długie do Wyszowatki, podjazd na przełęcz Beskid nad Ożenną i z Bechorova do granicy. Dla przeciętnie wytrenowanego cyklisty to łatwizna.
P.S. Gdybym miał przed sobą słowackie mapy (mam, ale daleko stąd) podał bym więcej szczegółów. Ale dysponując nawet "Beskidem Niskim" Compasu trudno się zgubić (skręt w Smilnie jest zaznaczony i trasa od Zborova "w górę" też).


Na górę
Post: 14-08-2012 10:39 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-06-2008 18:32
Posty: 279
Lokalizacja: z niebieskiej polany
Droga jest piękna fakt , ale jeśli ktoś chciałby tam zjeść sławne słowackie kołduny , to będzie się musiał zadowolić
fast- foodami ... takie jest przynajmniej moje doświadczenie

ale ten szpaler jabłoni jak okiem sięgnąć, rekompensuje brak regionalnych potraw :)

Zauważyłam również większą dyscyplinę, zwiazaną z zabudową . Domy są ustawione wzdłuż drogi a u nas są porozrzucane
w zależności od fantazji właścicieli. Znawcy twierdzą, że taka rozproszona zabudowa, zwiększa koszt eksploatacji gminy..

_________________
"Jesteśmy ulepieni z gliny
ale także z gwiazd i mitów"


Na górę
Post: 14-08-2012 19:05 
Offline

Rejestracja: 18-06-2007 12:45
Posty: 41
Lokalizacja: Łódź
to podjazd przez Długie do Wyszowatki, podjazd na przełęcz Beskid nad Ożenną
Podjazd do Wyszowatki to pryszcz ale podjazd na przełęcz jest chyba gorszy. Ja jechałem tylko do cmentarza z Ożennej i było stromo dalej żona się zbuntowała i powrót do Radocyny


Na górę
Post: 04-09-2012 15:07 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21-09-2004 09:16
Posty: 211
Lokalizacja: Chorzów
stary zakapior pisze:
P.S. Gdybym miał przed sobą słowackie mapy (mam, ale daleko stąd) podał bym więcej szczegółów. Ale dysponując nawet "Beskidem Niskim" Compasu trudno się zgubić (skręt w Smilnie jest zaznaczony i trasa od Zborova "w górę" też).


Służę uprzejmie:

http://mapy.hiking.sk/?zoom=13&lat=6347 ... TTTFFFFFTT

I bardzo polecam tą interaktywną mapę całej Słowacji z której powyżej podałam wycinek:

http://mapy.hiking.sk/

Korzystając z "hikeplannera" po prawej można precyzyjnie obliczyć długość i przewyższenie trasy (szlakami).

Zawsze używam do planowania tras na Słowacji.


Na górę
Post: 23-12-2013 12:18 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21-09-2004 09:16
Posty: 211
Lokalizacja: Chorzów
Odświeżam temat.
Ponieważ okres sylwestrowy spędzamy ze znajomymi w Kotani a chcielibyśmy się wybrać samochodem (zwykłym, nie terenowym) do Bardejova mam pytanie dotyczące dostępności tej drogi w zimie.
Jak tam wygląda odśnieżanie i warunki przejazdu (po obu stronach granicy) ?


Na górę
Post: 23-12-2013 12:24 
Offline

Rejestracja: 17-11-2011 17:45
Posty: 107
jechałem tamtędy z Bardejowa zaszłej zimy. Bezproblemowo dało się przejechać, bez używania łańcuchów. Droga była biała ale odśnieżona.
ale przez Zdynię przejazd pewniejszy, tyle że dojazd do Zdyni przez Czarne może być problematyczny - latem się trochę męczyłem, bo woda popsuła drogę, więc raczej próbowałbym zimą na około do Zdyni dojechać.


Na górę
Post: 23-12-2013 12:49 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21-09-2004 09:16
Posty: 211
Lokalizacja: Chorzów
Miejscowy pisze:
jechałem tamtędy z Bardejowa zaszłej zimy. Bezproblemowo dało się przejechać, bez używania łańcuchów. Droga była biała ale odśnieżona.



O podjazd na przełęcz od strony polskiej ?
Z tego co czytałam, bo sama jeszcze tam nigdy nie jechałam jest tam dość stromo.
Oczywiście wiem, że to wszystko zależy od konkretnych warunków w danym momencie.
W Beskidzie Żywieckim gdzie byłam wczoraj praktycznie wszystko jest przejezdne ale miejscami są oblodzenia. Na stromym podjeździe to mógłby być problem.


Na górę
Post: 23-12-2013 13:05 
Offline

Rejestracja: 17-11-2011 17:45
Posty: 107
Basia Z. pisze:
O podjazd na przełęcz od strony polskiej ?

z łańcuchami na kołach na pewno dałoby się wtedy podjechać, ale nie wiem jak teraz będzie.
Jeśli halny się nie uspokoi, to może nawiewać śnieg na drogę,
z drugiej strony nawet wysoko jest dodatnia temperatura i śnieg topnieje.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1 2 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl