Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 29-03-2024 05:41

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
Post: 01-06-2006 13:42 
Offline

Rejestracja: 06-03-2006 14:37
Posty: 11
Lokalizacja: Gorlickie
Mam takie pytanko:
Czy można oficjalnie rowerem przejechać tą drogą?
Niegdyś była otwarta, ale teraz teoretycznie można w MPN tylko po wyznaczonych ścieżkach rowerowych i drogach publicznych.
Czy może ktoś wie, w którym miejscu można się natknąć na strażników Parku.


Na górę
 Tytuł:
Post: 01-06-2006 18:03 
Oficjalnie to nie można. Jak sam zauważyłeś w MPN nie można jeździć ani chodzić poza wyznaczonymi szlakami turystycznymi. Tak mówi regulamin. Ale regulamin regulaminem, a życie życiem. Kto chce to i tak jedzie.
Na strażników można natchnąć się wszędzie, ale to mało prawdopodobne, aczkolwiek niewykluczone wszak oni mają prawo wjazdu na te drogi :wink: , a czasem jeżdżą tamtędy.
To w ogóle jest dziwne. Będąc kiedyś w muzeum MPN w oczekiwaniu na przewodniczkę, która oprowadza po sali wystawowej, oglądałem filmik o walorach przyrodniczych MPN. W filmiku tymże mówiono i pokazywano walory turystyczne a wśród nich wyraźnie pokazano turystów jadących na rowerach. I nawet chlubiono się tym. Z drugiej strony, jeśli nie wolno jeździć rowerem po szlakach pieszych, ani po idealnie nadających się do tego stokówkach, to w takim razie gdzie Ci turyści zostali nakręceni dla potrzeb tego filmu? Przecież musiało się to odbyć za przyzwoleniem władz MPN.
Wobec powyższego pewnie dlatego większość, która jest świadoma zakazów ma to daleko w d... inni z kolei nioświadomie łamią przepisy. Więc konkluzja jest taka, że kto ma ochotę to jedzie gdzie chce :wink: :D .
Pozdr


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 16-06-2006 07:35 
Offline

Rejestracja: 06-03-2006 14:37
Posty: 11
Lokalizacja: Gorlickie
Witam! Niby oficjalnie nie można. Ale propozycje tras i to na oficjalnej stronie są :D i to dosyć ciekawe:
http://rower.interia.pl/trasy_w_polsce/ ... 5450&pge=1
Ładna nazwa tej części o której piszę - Rowerowy Park narodowy
Pozdrawiam!


Na górę
 Tytuł:
Post: 16-06-2006 13:56 
bogdank13 pisze:
Witam! Niby oficjalnie nie można. Ale propozycje tras i to na oficjalnej stronie są :D i to dosyć ciekawe:
http://rower.interia.pl/trasy_w_polsce/ ... 5450&pge=1
Ładna nazwa tej części o której piszę - Rowerowy Park narodowy
Pozdrawiam!

Na jakiej oficjalnej stronie? Oficjalną stroną byłaby ta strona: http://www.magurskipn.pl/ Więc jeśli na tej stronie znajdziesz takie trasy, to wtedy będzie można powiedzieć, że jest przyzwolenie na jeżdzenie po szlakch pieszych oraz po stokówkach. To że ktoś napisał sobie, że jeździł tu i ówdzie, nie znaczy, że robił to zgodnie z prawem. Podobną trasę można znaleźć w przewodniku: Najlepsze wycieczki na rowerze górskim - Beski Niski. Trasa nazywa się: Rowerem przez park, z tym, że autorzy przypominają: przed wyruszeniem na tę wycieczkę należy dobrze zaznajomić się z przepisami obowiązującymi w parkach narodowych. :D

Teraz przenieśmy się nieco na zachód, do Magurskiego Parku Narodowego. Bez obawy - tutaj rowerzyści nie są postrzegani jako zagrożenie.
Ciekaw jestem na jakiej podstawie tak napisali autorzy tego artykułu? Czy oficjalnie pytali w MPN, i dowiedzieli się, że można jeździć, czy tylko na takiej, że ich nie złapano in flagranti, tym samym nie mieli z tego tytułu żadnych nieprzyjemności.


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 16-07-2006 12:02 
Witam,

generalnie nie ma większych problemów z przejchaniem tej drogi.
Przemykam tą trasą od kilku lat i tylko raz udało mi się zobaczyć strazników jadących starą ladą od przełęczy w stronę Folusza (asfaltem, krótszy zjazd).


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 19-09-2006 18:39 
Offline

Rejestracja: 19-09-2006 18:18
Posty: 6
No ja tez jeździłam ta trasą i nie było problemów. Nawet teraz, jak przed wejsciem do parku trzeba kupić bilet to nikt sie nie czepia. A trasa jest fantastyczna! Pozdrawiam!

_________________
MałgosiaJ


Na górę
 Tytuł:
Post: 19-09-2006 22:44 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22-08-2006 20:19
Posty: 66
Lokalizacja: serduchem z Beskida
Trasa cudna :) Zwłaszcza ten fragment, który przechodzi przez Świerzową Ruską :) Zazwyczaj chodzę trasą Bartne - Świątkowa i nigdy nie spotkałam strażników ;)


Na górę
Post: 20-05-2014 19:24 
Offline

Rejestracja: 07-11-2009 18:57
Posty: 2277
Szukałem, gdzie by to wpisać i chyba dobrze trafiłem. Trasa Folusz Świątkowa Wielka otwarta dla rowerzystów. Trzeba tylko uiścić opłatę jak za wstęp do MPN. Ja przejechałem ją niegdyś, choć była "nieprzejezdna" dla rowerów. Ale za bilet wstępu zapłaciłem. Warto ją zaliczyć. Podjazd rowerzyście o umiarkowanej kondycji nie powinien sprawiać trudności a przy zjeździe, jak się nic nie zmieniło, trochę trzeba uważać, bo "wozi" szczególnie, gdy się ma opony z zużytym protektorem, jak ja wówczas.


Na górę
Post: 20-05-2014 19:37 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17-09-2007 20:06
Posty: 365
Lokalizacja: Gorlice
A ową opłatę uiścić, to tylko w Krempnej można? Jako piechur pytam.

_________________
jak biec do końca potem odpoczniesz
cudne manowce, cudne manowce


Na górę
Post: 20-05-2014 19:47 
Offline

Rejestracja: 07-11-2009 18:57
Posty: 2277
Można nawet sms-em. Na stronie MPN informacje w tej sprawie.


Na górę
Post: 20-05-2014 21:08 
Offline

Rejestracja: 10-05-2011 15:36
Posty: 737
Lokalizacja: słupsk
O przygotowaniach do udostępnienia drogi Folusz- Świątkowa Wielka w wątku "Poza szlakiem zimą w Parku..."
pisał felek89. Post jego zawiera pełną inf. ze strony PTTK Gorlice.


Na górę
Post: 21-05-2014 09:30 
Offline

Rejestracja: 19-12-2007 23:47
Posty: 1371
Lokalizacja: Jasło
stary zakapior pisze:
Szukałem, gdzie by to wpisać i chyba dobrze trafiłem. Trasa Folusz Świątkowa Wielka otwarta dla rowerzystów.

Ta trasa to już od 1 maja jest otwarta. Z tego co pamiętam, to nawet MPN dla pierwszych osób kupujących bilet na nią ufundował albumy...
samotniczek jeden pisze:
A ową opłatę uiścić, to tylko w Krempnej można? Jako piechur pytam.

Nie tylko w Krempnej, bo we Foluszu jest punkt kasowy, przy granicy parku, gdzie jest wjazd na ową ścieżkę. Napisałem nawet o tym na mojej skromnej stronce: http://www.szlaki-beskid.klikklik.pl/ak ... odowym.php i zrobiłem wykres hipsometryczny tej ścieżki.

_________________
Szlaki Beskidu Niskiego i nie tylko...: http://www.beskid-niski-pogorze.pl
Konfederacja barska w regionie: http://www.beskid-niski-pogorze.pl/konf ... barska.php


Na górę
Post: 21-05-2014 12:44 
Offline

Rejestracja: 13-08-2006 11:50
Posty: 25
Chciałbym uporządkować ten wątek jako osoba sprzedająca bilety na wejście do MPN na Foluszu. Trasa rowerowa Folusz (od wodspadu ) do Światkowej Wielkiej jest oficjalnie otwarta od 01.05.2014 ma dłudość 12,5 km. Opłaty są tak jak za wejście do MPN tzn normalny bilet 4 zł ,ulgowy 2 zł . Bilet zakupiony w każdym punkcie sprzadaży jest ważny na całym terenie MPN . Jest mozliwość opłaty sms , na punkcie poboru opłat jest zawieszona instrukcja jak to zrobić . Zapraszam do MPN i naturalnie uiszczania opłat :)


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl