Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 29-03-2024 16:58

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 5 Następna
Autor Wiadomość
Post: 14-02-2013 21:47 
Offline

Rejestracja: 10-07-2010 12:50
Posty: 280
Lokalizacja: Kraków
Cytuj:
Mam zamiar odwiedzic wszystkie miejsca sugerowane przez Prostego, ale mam zasade ze nie nocuje 2 razy w tym samym miejscu-chyba ze jest to dzien odpoczynku.

Dobrze jest mieć zasady, choć niektóre wyjątkowo komplikują życie :wink: Fajne pętle z bazą w Radocynie mnie wydają się optymalne, dlatego je proponowałem, no ale to Twoja wycieczka :)
Cytuj:
Dzien 6.
Trasa 40 km. Chatka-Olchowiec-Polany-Myscowa-Katy-Skalnik-Desznica-Swiatkowe/ Kotan/Krempna-Nocleg w okolicy Zydowskiego(na mapie w rejonie Zydowskiego jest wiata-ma ktos wiedze w jakim jest stanie?)

Skoro już chcesz kimać w wiacie w Żydowskiem, to znów polecam poranny wyjazd zielonym na Wysokie, choćby po to by nacieszyć oko takimi widokami:
Obrazek
Z tym, że należy to zrobić od południowej strony, wtedy jest to relaksacyjna buła z masłem, nawet na obciążonym rowerze. A jeśli byś to brał pod uwagę to może warto poprzedniego dnia pociągnąć jeszcze 5 km dalej i wybrać wiatę właśnie po południowej stronie góry? Chyba że o tę wiatę Ci właśnie chodziło...
Swoją drogą to szczerze nie wiem jak straż parkowa traktuje biwakowanie w wiatach na terenie parku - a to wciąż jest teren parku - nie czepiają się? HM, wypowiedz się proszę.
Cytuj:
Dzien 8.
Trasa 50 km. Radocyna-Wyszowatka-Grab-Rozstajne-Nieznajowa-Wolowiec-Banica-Bartne-Bodaki.

Przejazd z Radocyny do Nieznajowej przez Rozstajne dla mnie jest jakiś taki... nienaturalny :) . No ale to Twoja wycieczka jak już napisałem :) no i jest to sposób by na Twej pokomplikowanej marszrucie umieścić też Długie, Wyszowatkę i Rozstajne. Z drugie strony pozbawiasz się w ten sposób licznych przejazdów przez brody na Wisłoce, które same w sobie przydają wiele klimatu temu miejscu. Cóż, nadrobisz brodami na Zawoi :lol:
Cytuj:
Dzien 9.
Bodaki-Ropica-Sekowa-Owczary-Malastow-Petna-Krzywa-Nocleg w "fajnym miejscu".

Dzien 10. Odpoczynek w "fajnym miejscu"
Moze ktos polecic jakies "fajne miejsce" na te noclegi w obszarze zamknietym miejscowosciami Zdynia-Konieczna-Krzywa? Chcialbym spedzic dwa dni w ciszy, blisko wody i lasu. Na pewno sa tam jakies fajne miejsca kolo ktorych ktos kiedys przejezdzal...

Szczerze mówiąc, nie wiem co polecić... Może Lipna? Przy okazji dojeżdżając tam z Krzywej zaliczyłbyś jeszcze Czarne. Nigdy tam jednak sam nie biwakowałem, więc nie traktuj tej sugestii wiążąco. Pomyślałbym ewentualnie o lekkim przerobieniu plany, tak byś na koniec dnia wylądował w Regietowie.


Na górę
Post: 15-02-2013 10:05 
Offline

Rejestracja: 27-11-2011 10:54
Posty: 102
Lokalizacja: Rzeszów
Jeśli chodzi o wiatę w Żydowskiem to w listopadzie 2011 widziałem znak parkowy mówiący o tym że raczej nie wolno tam biwakować a co pewnie znaczy też że i spać we wiacie. Ale z drugiej strony medalu to widziałem też jak turyści plecakowi spali w wiacie z drugiej strony Wysokiego, jak się schodzi do Ożennej, więc chyba obowiązuje zasada "czego oko nie widzi tego sercu nie żal" Pozdrawiam i zadroszczę takich planów


Na górę
Post: 15-02-2013 10:34 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-09-2004 19:47
Posty: 2026
Lokalizacja: Rabka
Cytuj:
Chyba że o tę wiatę Ci właśnie chodziło...

No chyba od południowej. Ja tak przynajmniej zrozumiałem. Ta od północnej się nadaje najwyżej na odpoczynek i posiłek.

_________________
"Nasze piwo jest zdrowe".
Browar Grybow.


Na górę
Post: 15-02-2013 20:34 
Offline

Rejestracja: 05-02-2013 22:57
Posty: 31
Panowie bardzo dziekuje za sugestie. Zaladowany tydzien mialem, ale jutro siadam do mapy znowu. Juz samo czytanie waszych wypowiedzi i patrzenie daje mi tyle radochy...:-).
Pozdrawiam trolik


Na górę
Post: 16-02-2013 11:57 
Offline

Rejestracja: 05-02-2013 22:57
Posty: 31
Jestem pewien ze przejade trase Radocyna-Nieznajowa:-). Tylko jeszcze nie wiem w ktorym kierunku...
Spojrzalem dokladnie na mape i juz widze dlaczego na Wysokie od poludnia:-) to mi rowniez ulatwia sprawe bo zanocuje poza parkiem w rejonie Ozennej.

Dzien 11.
Trasa 45 km. Fajne miejsce (mysle ze okolice Lipnej)-Zdynia-Banica-Gładyszow-Smerekowiec-Regietow-Skwirtne-Kwiaton-Oderne-Przyslup-Nowica-Leszczyny-Kunkowa-Nocleg nad jeziorem.
Na mapie i na googlu widac droge do jeziora z Kunkowej i jakies zabudowania/ odkryty teren. Da sie tam rozbic namiot?

Dzien 12. Rezerwa na pogode/Przejazd do Grybowa i pociag
Jesli pogoda nie zabierze mi zbyt wiele czasu przez te dni to bede chcial jeszcze zwiedzic miejsca na poludnie od jeziora.

Tak to na razie wyglada. Sugestie mile wskazane :-)
pozdrawiam trolik


Na górę
Post: 16-02-2013 13:01 
Offline

Rejestracja: 31-08-2012 20:59
Posty: 342
Cytuj:
Da sie tam rozbic namiot?


Da się, nad samym jeziorem, u ujścia potoku Przysłup. Spokojnie dojedzie się drogą gruntową, pokonawszy szlaban. Całkiem fajne miejsce.


Na górę
Post: 17-02-2013 08:18 
Offline

Rejestracja: 05-02-2013 22:57
Posty: 31
Mysle, ze czas na male podsumowanie. Mialem duzo przyjemnosci zagladajac na forum i patrzac na mape - to samo w sobie jest fajne. Moim celem przy planowaniu bylo stworzenie planu "bazowego", ktory w trakcie podrozy bedzie modyfikowany w zaleznosci od pogody, samopoczucia itd.
Teraz wiem juz gdzie dojade rowerem, co warto zobaczyc i gdzie mozna przenocowac. Bardzo Wam za to dziekuje. Ponizej skonsolidowana propozycja planu - oczywiscie wciaz jeszcze do modyfikacji, gdyz czasu do wyjazdu troche zostalo :-)

1. Dzien
Przyjazd ok 17 do Nowosielec (Nowosielc?). Krotka trasa ok 20 km: Nowosielce-Pielnia-Nowotaniec-Odrzechowa-Jezioro Sieniawskie i nocleg gdzies nad jeziorem.
2. Dzien
Trasa 40-60 km w zaleznosci od tego czy bede zjezdzal z glownej trasy. Jezioro S.-Wroblik K.-Targowiska-Iwonicz-Iwonicz Z-Bałucianka-Krolik P-Wisloczek (baza studencka).
3. Dzien
Trasa ok 50 km. Wisloczek-Bukowsko-Wola Piotrowa-Wislok Wielki-Moszczaniec-Rezerwat w Jasielu
4. Dzien
Trasa 45 km. Jasiel-Jasliska/Daliowa-Dukla (droga 9)-Teodorowka-Iwla-Chyrowa-Chatka w Ropiance.
5. Dzien - ODPOCZYNEK...
ale tez trasa na lekko: Chatka-Olchowiec-Tylawa-Zyndranowa-Mszana-Chatka.
6.Dzien
Trasa 40 km. Chatka-Olchowiec-Polany-Myscowa-Katy-Skalnik-Desznica-Swiatkowe/ Kotan/Krempna-Nocleg w okolicy Zydowskiego (wiata po poludniowej stronie Wysokiego).
7. Dzien
Trasa 50 km. Zydowskie-Ozenna-Bardejov-Konieczna-Radocyna.
8. Dzien
Trasa 50 km. Radocyna-Wyszowatka-Grab-Rozstajne-Nieznajowa-Wolowiec-Banica-Bartne-Bodaki.
9. Dzien
Bodaki-Ropica-Sekowa-Owczary-Malastow-Petna-Krzywa-Nocleg w "fajnym miejscu" (okolice Lipnej)
10. Dzien
Odpoczynek w "fajnym miejscu"
11. Dzien
Trasa 45 km. Lipna-Zdynia-Banica-Gładyszow-Smerekowiec-Regietow-Skwirtne-Kwiaton-Oderne-Przyslup-Nowica-Leszczyny-Kunkowa-Nocleg nad jeziorem.
Dzien 12.
Rezerwa na pogode/Przejazd do Grybowa i pociag

Jestem oczywiscie otwarty na propozycje zmian :-)
pozdrawiam trolik


Na górę
Post: 17-02-2013 14:52 
Offline

Rejestracja: 10-07-2010 12:50
Posty: 280
Lokalizacja: Kraków
Pozostaje tylko z lekką zazdrością życzyć udanej realizacji :) Jak już będziesz znał konkretne terminy, daj znać. Dużą częśc lata zazwyczaj spędzam w BN, to może uda się gdzieś spotkać na trasie.

Pozdrawiam.


Na górę
Post: 17-02-2013 15:24 
Offline

Rejestracja: 05-02-2013 22:57
Posty: 31
prosty pisze:
Pozostaje tylko z lekką zazdrością życzyć udanej realizacji :) Jak już będziesz znał konkretne terminy, daj znać. Dużą częśc lata zazwyczaj spędzam w BN, to może uda się gdzieś spotkać na trasie.

Pozdrawiam.

Dzieki :-)
W tym roku planuje 2 x 2 tygodnie w maju i czerwcu. Jeden wyjazd to bedzie rower w BN, a drugi -polskie Bieszczady na bucie. Teraz kompletuje sprzet i mam zamiar przetestowac go w czasie kilku weekendow w Puszczy Wkrzanskiej (to taki nasz szczecinski zagajnik...:-)). Szczerze powiedziawszy to nie moge sie juz doczekac Maja...Dziekuje serdecznie za pomoc i gdyby wpadlo Ci jeszcze cos do glowy to bede wdzieczny :-)
pozdrawiam trolik


Na górę
Post: 17-02-2013 18:58 
Offline

Rejestracja: 25-04-2009 07:26
Posty: 1249
trolik pisze:

2. Dzien
Trasa 40-60 km w zaleznosci od tego czy bede zjezdzal z glownej trasy. Jezioro S.-Wroblik K.-Targowiska-Iwonicz-Iwonicz Z-Bałucianka-Krolik P-Wisloczek (baza studencka).

Nie miałem czasu aby wcześniej na bieżąco śledzić Twoje planowanie. Teraz wtrącę parę słów i mam nadzieję, że za dużo nienamieszam :-)
Czy masz jakiś szczególny cel pchać się na Targowiska? Może lepiej z Rymanowa przez Pustki dojechać do Klimkówki, odwiedzić kościółek p.w. Znalezienia Krzyża położony wśród pól (nie polecam pić tamtejszej wody - widziałem ujęcie i co w nim pływa - choć rzeczywiście - żyję :-) ) i stamtąd wjechać na "Dolarówkę" - osiedle na górce między Iwoniczem Zdr. a Klimkówką. Jeśli chcesz to zjedziesz do Zdroju, jeśli nie to drogą na górce jedź w las na południe - to jest IMHO najlepsza droga na rower w kierunku Bałucianki - lepsza niż od skoczni.
Druga sprawa - Królik - Wisłoczek. Jest dobra stokówka prowadząca koło "kurierskiej kapliczki" do Wisłoczka. Początek ma gdzieś w Desznie, nie sprawdzę teraz bo na jakimś g.. dotykowym się męczę - może jest na geoportalu? Bo problemem jest tylko aby wyskrobać się na Wisłoczek (582) - a nie mam pojęcia jak to jest z rowerem :-)
trolik pisze:

5. Dzien - ODPOCZYNEK...
ale tez trasa na lekko: Chatka-Olchowiec-Tylawa-Zyndranowa-Mszana-Chatka

Może wtedy też wyskok na Słowację - za przejściem pojawia się równoległa droga do głównej. Wzdłóż niej trochę szpejów z II WŚ, tak kawałek za skrzyżowaniem na Vysny Komarnik w lesie po prawej ziemianki, haubice, armaty, moździeże - później można wracać.

trolik pisze:

9. Dzien
Bodaki-Ropica-Sekowa-Owczary-Malastow-Petna-Krzywa-Nocleg w "fajnym miejscu" (okolice Lipnej)

Mam nadzieję, że trasa Krzywa - okolice Lipnej nie prowadzi szlakiem Nadleśnictwa, bo opuściłbyś Czarne, a szkoda by było.
trolik pisze:

11. Dzien
Trasa 45 km. Lipna-Zdynia-Banica-Gładyszow-Smerekowiec-Regietow-Skwirtne-Kwiaton-Oderne-Przyslup-Nowica-Leszczyny-Kunkowa-Nocleg nad jeziorem.
Nie rozumiem, po co ze Zdyni do Banicy?

Powodzenia życzę :-)


Na górę
Post: 17-02-2013 21:23 
Offline

Rejestracja: 10-07-2010 12:50
Posty: 280
Lokalizacja: Kraków
trolik pisze:
prosty pisze:
Pozostaje tylko z lekką zazdrością życzyć udanej realizacji :) Jak już będziesz znał konkretne terminy, daj znać. Dużą częśc lata zazwyczaj spędzam w BN, to może uda się gdzieś spotkać na trasie.

Pozdrawiam.

Dzieki :-)
W tym roku planuje 2 x 2 tygodnie w maju i czerwcu. Jeden wyjazd to bedzie rower w BN, a drugi -polskie Bieszczady na bucie. Teraz kompletuje sprzet i mam zamiar przetestowac go w czasie kilku weekendow w Puszczy Wkrzanskiej (to taki nasz szczecinski zagajnik...:-)). Szczerze powiedziawszy to nie moge sie juz doczekac Maja...Dziekuje serdecznie za pomoc i gdyby wpadlo Ci jeszcze cos do glowy to bede wdzieczny :-)
pozdrawiam trolik


Ech, maj nie lato, choć najpewniej będę bawił koło Dukli w "długi łikend", który w tym roku ma szansę potrwać cały tydzień 8) . To może szansę na spotkanie/kilka wspólnych kilometrów są.

Dlugi pisze:

Nie rozumiem, po co ze Zdyni do Banicy?

Też nie rozumiem, ale przyzwyczaiłeś mnie, że drogi trolika są kręte - więc nie kwestionuję.. :wink:

Dlugi pisze:
Mam nadzieję, że trasa Krzywa - okolice Lipnej nie prowadzi szlakiem Nadleśnictwa, bo opuściłbyś Czarne, a szkoda by było.

Czarne zdecydowanie warto, to zreszta Ci sugerowałem pisząc o Lipnej jako potencjalnym "fajnym miejscu".


Na górę
Post: 17-02-2013 21:33 
Offline

Rejestracja: 05-02-2013 22:57
Posty: 31
Dzieki bardzo Panowie :-)
Musze wyjechac na chwile ale jak wroce to rzezbie dalej. Super sie to rozwija!
Jeszcze raz dziekuje i czekam na wiecej :-)
pozdrawiam trolik


Na górę
Post: 17-02-2013 21:45 
Offline

Rejestracja: 10-07-2010 12:50
Posty: 280
Lokalizacja: Kraków
Cóż tu rzeźbić, teraz to już tylko cyzelować :wink:

Zaopatrz się jeszcze - o ile już tego nie zrobiłeś - w "Od Komańczy do Wysowej" i poczytaj o miejscach przez które będziesz jechał. Fajna lektura i pozwoli dostrzec po drodze o wiele więcej.


Na górę
Post: 21-02-2013 19:11 
Offline

Rejestracja: 05-02-2013 22:57
Posty: 31
Dlugi pisze:
trolik pisze:

2. Dzien
Trasa 40-60 km w zaleznosci od tego czy bede zjezdzal z glownej trasy. Jezioro S.-Wroblik K.-Targowiska-Iwonicz-Iwonicz Z-Bałucianka-Krolik P-Wisloczek (baza studencka).

Nie miałem czasu aby wcześniej na bieżąco śledzić Twoje planowanie. Teraz wtrącę parę słów i mam nadzieję, że za dużo nienamieszam :-)
Czy masz jakiś szczególny cel pchać się na Targowiska? Może lepiej z Rymanowa przez Pustki dojechać do Klimkówki, odwiedzić kościółek p.w. Znalezienia Krzyża położony wśród pól (nie polecam pić tamtejszej wody - widziałem ujęcie i co w nim pływa - choć rzeczywiście - żyję :-) ) i stamtąd wjechać na "Dolarówkę" - osiedle na górce między Iwoniczem Zdr. a Klimkówką. Jeśli chcesz to zjedziesz do Zdroju, jeśli nie to drogą na górce jedź w las na południe - to jest IMHO najlepsza droga na rower w kierunku Bałucianki - lepsza niż od skoczni.
Druga sprawa - Królik - Wisłoczek. Jest dobra stokówka prowadząca koło "kurierskiej kapliczki" do Wisłoczka. Początek ma gdzieś w Desznie, nie sprawdzę teraz bo na jakimś g.. dotykowym się męczę - może jest na geoportalu? Bo problemem jest tylko aby wyskrobać się na Wisłoczek (582) - a nie mam pojęcia jak to jest z rowerem :-)
trolik pisze:

5. Dzien - ODPOCZYNEK...
ale tez trasa na lekko: Chatka-Olchowiec-Tylawa-Zyndranowa-Mszana-Chatka

Może wtedy też wyskok na Słowację - za przejściem pojawia się równoległa droga do głównej. Wzdłóż niej trochę szpejów z II WŚ, tak kawałek za skrzyżowaniem na Vysny Komarnik w lesie po prawej ziemianki, haubice, armaty, moździeże - później można wracać.

trolik pisze:

9. Dzien
Bodaki-Ropica-Sekowa-Owczary-Malastow-Petna-Krzywa-Nocleg w "fajnym miejscu" (okolice Lipnej)

Mam nadzieję, że trasa Krzywa - okolice Lipnej nie prowadzi szlakiem Nadleśnictwa, bo opuściłbyś Czarne, a szkoda by było.
trolik pisze:

11. Dzien
Trasa 45 km. Lipna-Zdynia-Banica-Gładyszow-Smerekowiec-Regietow-Skwirtne-Kwiaton-Oderne-Przyslup-Nowica-Leszczyny-Kunkowa-Nocleg nad jeziorem.
Nie rozumiem, po co ze Zdyni do Banicy?

Powodzenia życzę :-)


W Targowiskach chcialbym zobaczyc cerkiew-podobnie we Wrobliku. Dzieki za sugestie z cerkwia w Klimkowce-jakims dziwnym cudem jej nie dojrzalem.
Z Krolika do Wisloczka mam wlasnie jechac ta droga polna - musze jeszcze sprawdzic jak ona wyglada na googlu.
Jesli chodzi o Czarne (Czarna?) - to wlasnie mam zamiar jechac ta droga. Na mojej mapie jest tam wiata - czy jest tez woda w okolicy...? To mogloby byc fajne miejsce na dwa dni odpoczynku w ciszy i spokoju...
A z ta Banica po drodze do Gladyszowa to skucha jest - cos mi sie pomerdalo...
Bardzo dziekuje za pomoc i prosze o jeszcze:-)
pozdrawiam trolik


Na górę
Post: 21-02-2013 19:29 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-09-2004 19:47
Posty: 2026
Lokalizacja: Rabka
Cerkwi w Klimkówce już niestety nie zobaczysz. A to , o czym pisze Dlugi to od zawsze kościół.

W kwestii wiat: viewtopic.php?f=2&t=4360

_________________
"Nasze piwo jest zdrowe".
Browar Grybow.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 5 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl