Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 28-03-2024 20:23

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
Post: 01-05-2013 19:56 
Offline

Rejestracja: 25-04-2009 07:26
Posty: 1249
Futerski zachęcił mnie do napisania (choć już jednego pana - z którym ponownie jesteśmy na "ty" - się obawiam) o całkiem udanej inscenizacji Bitwy Wielkanocnej. Rekonstrukcja, o której dowiedziałem się z FB (choć raz do czegoś się przydał ;) ) miała miejsce na polach przed Vyravą, brało w niej udział (z tego co się plątałem po polu walki zanim zaczęli przeganiać) wiele polskich grup rekonstrukcyjnych.
Całe widowisko przygotowane z rozmachem, do efektów specjalnych była wynajęta specjalna firma, wszystko poszło zgodnie z planem, zgubił się tylko jeden granat :-) Wiatr był w twarz z "pola bitwy", co powodowało całkiem realne efekty obsypywania ziemią po wybuchach. Samo usytuowanie na jednym ze zboczy doliny powodowało odbijanie się szerokim echem nawet wystrzałów z karabinów, o innych, większych kalibrach nawet nie wspominam. Śmialiśmy się że wszelka zwierzyna została przepłoszona.
Spodobał mi się patent na zasilanie "amunicją" karabinów maszynowych - 2 wężyki - tlen i acetylen. Jak już ustawiło się właściwą mieszankę i zapłon waliło pięknymi seriami, jeśli były kłopoty to tylko syczało.
Cała rekonstrukcja trwała coś koło 1h, było wpierw zaskoczenie wojsk centralnych, odwrót, ze 2 kontrataki i końcowe odparcie Rosjan. Na koniec wspólny apel przy symbolicznej mogile.
I wszystko było by fajnie gdyby nie to, że bitwa miała być o 14 a jam z rodzinką byłem na miejscu przed 10. Z plakatu przeczytałem tylko pierwszą podaną godzinę nie patrząc nawet co o tej godzinie będzie :-) Ale przy okazji trochę wypoczęliśmy, pogrzali do słoneczka i mieli bardzo dobre miejsca widokowe. Odpoczynek mi się przydał, bo akurat dnia poprzedniego wróciłem wieczorem po ponad 1000km podróży a raniutko wstawałem, aby przerzucić jeszcze opony na letnie :-)

Zdjęcia

P.S. Jeśli ktoś będzie to poproszę też o parę słów i fotek z jutrzejszej, gorlickiej inscenizacji.


Na górę
Post: 01-05-2013 22:55 
Offline

Rejestracja: 02-12-2009 21:42
Posty: 462
Lokalizacja: Gorlice
Ja jutro się wybieram na boje do Sękowej, więc pomyślimy Dlugi :D

_________________
Jeśli czcić chcecie poległych bohaterów / Podarujcie swe serca ziemi, która ich kryje.
Inskrypcja cmentarza nr 59 Przysłup


Na górę
Post: 02-05-2013 21:17 
Offline

Rejestracja: 04-04-2010 18:50
Posty: 115
Lokalizacja: Wielkopolska
Dzięki, Dlugi :) O to chodziło. Teraz czekamy na relacje (i zdjęcia!) z majówki...


Na górę
Post: 03-05-2013 10:35 
Offline

Rejestracja: 25-04-2009 07:26
Posty: 1249
Majówka a i owszem, była (a raczej przedmajówka) ale na terenach przyległych więc i relacja na sasiednim forum :-)


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl