Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 29-03-2024 11:25

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
Post: 16-07-2013 23:59 
Offline

Rejestracja: 02-12-2009 21:42
Posty: 462
Lokalizacja: Gorlice
W sierpniu organizuję rajd dla kolegów z pracy. Takie integracyjne wyjście w teren. Sam wiem gdzie iść, ale gdzie zabrac całą ,,bande'' ??:D

To jednodniowe wyjście które zakończymy ogniskiem. Prawdopodobnie będą na rajdzie ,,maluchy'' w wieku szkolnym :P Podzucilibyście pomysły. Myślałem o przejściu Magury Małastowskiej i ognisku pod wyciągiem pod altanami, albo Kornuty i na Foluszu ognisko.

_________________
Jeśli czcić chcecie poległych bohaterów / Podarujcie swe serca ziemi, która ich kryje.
Inskrypcja cmentarza nr 59 Przysłup


Na górę
Post: 17-07-2013 19:54 
Offline

Rejestracja: 31-08-2012 20:59
Posty: 342
Stadnina Koni Huculskich Regietów jest przyjaźnie nastawiona do tego typu imprez - mają miejsca na ognisko, jest gdzie się schować w razie jakiegoś totalnego załamania pogody, przyzwoity nocleg dla bardziej hotelowych a mniej namiotowych gości (dla tych drugich nieopodal jest baza namiotowa).


Na górę
Post: 17-07-2013 20:29 
Offline

Rejestracja: 29-01-2012 15:34
Posty: 109
A może Radocyna. Jest tam wszystko to o czym pisze Turpin, tylko taniej i bardziej kameralnie. Droga ze Zdyni jest do pokonania przez każdy samochód osobowy.


Na górę
Post: 18-07-2013 21:53 
Offline

Rejestracja: 02-12-2009 21:42
Posty: 462
Lokalizacja: Gorlice
Myślałem o Radocynie najpierw od Koniecznej, a powrót przez Lipną do Zdyni do autokaru.

Coś trzeba płacić za możliwość zrobienia ogniska?? Rezerwacje itd??

_________________
Jeśli czcić chcecie poległych bohaterów / Podarujcie swe serca ziemi, która ich kryje.
Inskrypcja cmentarza nr 59 Przysłup


Na górę
Post: 19-07-2013 08:03 
Offline

Rejestracja: 31-08-2012 20:59
Posty: 342
Przypuszczam, że gospodarze hotelu chcieliby coś zarobić (ale przypuszczam też, że nie byłoby drogo - swoje zarobią na Was i tak na konsumpcji). Rezerwacja byłaby wskazana, bo schronisko Nadleśnictwa jest czasem wynajmowane dużym grupom - zeszłej zimy musiałem zmienić trasę ze względu na zlot ornitologów(!).

Kontakt: http://radocyna.eu/

Alternatywą w tej okolicy jest tzw. 'studencka' baza namiotowa tuż powyżej; myślę, że też trzeba by jednak jakoś zawczasu dogadać się z oboźnym (czy jak mu tam) bazy:
http://bazaradocyna.blogspot.co.uk/

W sumie ognisko dla dużej grupy trudno jest chyba w BN zorganizować zupełnie 'na dziko' - zna ktoś dobre miejsce?

Schowawszy się na jakimś odludziu, nigdy nie można być zupełnie pewnym, czy z krzaków nie wyłoni się jakaś Leśna Władza, czy inne umundurowane licho. Zresztą niech odludzia pozostaną, jeśli nie odludne, to przynajmniej spokojne. Z kolei nieliczne ogólnodostępne pola namiotowe, zwłaszcza te przydrożne, mogą być nawiedzone przez przypadkową ludożerkę, już to miejsową, już przyjezdną - wystarczy jeden taki odurzony ***, by zepsuć zabawę. Lepiej więc chyba trochę zapłacić i mieć względny spokój.


Na górę
Post: 19-07-2013 09:51 
Offline

Rejestracja: 14-01-2011 17:43
Posty: 282
turpin pisze:
W sumie ognisko dla dużej grupy trudno jest chyba w BN zorganizować zupełnie 'na dziko' - zna ktoś dobre miejsce?


Wedrujac wczoraj z Rymanowa Zdroju do Wisloczka jest miejsce na ognisko za kapliczka kurierow przy szlabanie oddzielajacym droge ALP od drogi Krolik Polski-Wisloczek.
Duzo miejsca.Wykoszone.Miejsce na ognisko i zapas drewna przygotowany.Nawet kije do pieczenia kielbasy gotowe.Zero ludzi.Nawet dojechac mozna.Nie wiem tylko czy jest woda na miejscu - nie szukalem.

_________________
"Jeden tam tylko jest porządny człowiek: prokurator, ale i on,
prawdę mówiąc, świnia." Gogol M.W.


Na górę
Post: 19-07-2013 10:57 
Offline

Rejestracja: 25-04-2009 07:26
Posty: 1249
felek89 pisze:
Myślałem o Radocynie najpierw od Koniecznej, a powrót przez Lipną do Zdyni do autokaru.

Ognisko abstynenckie? Jeśli nie to może być ciężki powrót przez Lipną do autokaru ;)
Kiedyś, gdy byłem jeszcze na tyle głupi by chcieć komuś pokazać piękno BN-u zaproponowałem w zakładzie wycieczkę: autokarem do Koniecznej, przejście granicznym przez Jaworzynę, Regietów do stadniny koni w Regietowie, gdzie podjechał by autokar (w sumie to nie wiem czy tam może wjechać?). Na terenie stadniny ognisko, mają bazę pod takie imprezy, trzeba by wcześniej uzgodnić.
Na tej w sumie krótkiej wycieczce mozna by zobaczyć "esencję" BN - cmentarz na Beskidku, wyludnione doliny, cmentarze łemkowskie. Jakby ktoś chciał, mógłby odbić na 48-kę lub nawet na Rotundę.

Poległem na pytaniu - "a widoki są?". Grupa pojechała na Wetlińską... :-)


Na górę
Post: 19-07-2013 13:27 
Offline

Rejestracja: 31-08-2012 20:59
Posty: 342
Dlugi pisze:
[..]w Regietowie, gdzie podjechał by autokar (w sumie to nie wiem czy tam może wjechać?).


Jak najbardziej, ma nawet zwykle gdzie zaparkować.

Zaś co do widoków, trzeba było po prostu wytłumaczyć, że te w BN są z dołu do góry, a nie z góry na dół.


Na górę
Post: 22-07-2013 06:30 
Offline

Rejestracja: 02-12-2009 21:42
Posty: 462
Lokalizacja: Gorlice
a jesli bym jednak zaproponowal ktoras z magur np małastowska to macie na miary na administratora tych altan pod wyciagiem? Lasy Panstwowe?

_________________
Jeśli czcić chcecie poległych bohaterów / Podarujcie swe serca ziemi, która ich kryje.
Inskrypcja cmentarza nr 59 Przysłup


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl