Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 29-03-2024 13:35

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2

Twoje ulubione schronisko w Beskidzie.
Bartne - Bacówka PTTK 13%  13%  [ 9 ]
Chyrowa - Pod Chyrową 6%  6%  [ 4 ]
Dołżyca - Pantałyk 1%  1%  [ 1 ]
Dukla - SSM 3%  3%  [ 2 ]
Dukla - DW PTTK 0%  0%  [ 0 ]
Grab - PTSM 3%  3%  [ 2 ]
Huta Polańska - Hajstra 9%  9%  [ 6 ]
Jaśliska - Zaścianek 6%  6%  [ 4 ]
Komańcza - PTTK 7%  7%  [ 5 ]
Kotań - Stajnia Rumak 1%  1%  [ 1 ]
Łupków - Schronisko 7%  7%  [ 5 ]
Magura Małastowska - PTTK 19%  19%  [ 13 ]
Radocyna - OSW 19%  19%  [ 13 ]
Wisłok Wielki - noclegi w szkole 0%  0%  [ 0 ]
Zdynia - OSW 7%  7%  [ 5 ]
Liczba głosów: 70
Autor Wiadomość
Post: 17-08-2013 18:02 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14-04-2012 22:44
Posty: 316
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
samotniczek jeden pisze:
Ale czemu by to miało dziadostwem być? Winda? Toć to luksus. Nie łazisz po żadnych schodach, nie stoisz w kolejce jak na jakichś Markowych Szczawinach, czy indziej. Podejdziesz do dziury, zawołasz na dół, tam się odezwą i za chwilę jedzie Twoje życzenie na wierch. Kładziesz diengi, zjeżdżają na dół i konsumujesz co eś sobie zażyczył. Cicho to robisz, albo i mlaskasz nawet- nikt i tak nie słyszy. Potem idziesz dalej...

samotniczku jeden - zapomniałeś odnieść talerze ! :oops: (jak przystało na zdyscyplinowanego turystę, więc wróć i odnieś). To tak a'propos, bo kultura winna być na szlaku.
Osobiście poznałem windę w roku 1970 i było to dla mnie zaskoczenie, bo nigdzie nie spotkałem się z takim "wynalazkiem" - oprócz windy była lada, oddzielająca świetlicę od szaf z pamiątkami. Acha, był jeszcze dystrybutor z piwem, lanym prosto z beczki....
Nigdy mi winda nie przeszkadzała, powiem więcej - jest ona elementem, który znakomicie oddziela załogę od turystów (czyli nikt nie zagląda ci do talerza). I oto chodzi !
Zresztą (to było przed laty) - została ona (tzn.winda) zauważona w popularnym teleturnieju "Jeden z dziesięciu". Pytanie brzmiało: w którym z polskich schronisk mówisz do "dziury" ? Nie wiem, czy padła prawidłowa odpowiedź.

_________________
"... Jeszcze nie czas swe marzenia do walizek kłaść,
jeszcze nie czas, by piosenki nasze śpiewał tylko wiatr..."


Na górę
Post: 17-08-2013 22:18 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17-09-2007 20:06
Posty: 365
Lokalizacja: Gorlice
Andy500 pisze:
samotniczku jeden - zapomniałeś odnieść talerze ! :oops:


Zawdy zapominam-psia mać, i często za to obrywam :oops:

_________________
jak biec do końca potem odpoczniesz
cudne manowce, cudne manowce


Na górę
Post: 18-08-2013 18:13 
Offline

Rejestracja: 15-02-2007 19:40
Posty: 116
Lokalizacja: Poręba Radlna
Magura Małastowska

Za położenie za klimat za to że czeka na pojedynczych plecakowych co to na butach
a nie autobusem pod sam próg.
Za pesel za walory architektoniczne, windę, Grześka i pierogi.
To klasyczne schronisko obarczone pewnymi niedogodnościami ale nie hotel lub motel.




A po za tym spotkania mają się odbywać w połowie października.


Na górę
Post: 18-08-2013 20:25 
Offline

Rejestracja: 10-07-2010 12:50
Posty: 280
Lokalizacja: Kraków
turpin pisze:
Zdarzyło mi się tam trafić, jak żywcem nie było miejsc, bo turysta samochodowo-rowerowy (auto u dołu, rower u góry, rower przeważnie jakby wyższej klasy, niż samochód) zajął wszelkie możliwe wyra (dokąd oni stamtąd na tych rowerach jeżdżą???).


W obronie braci jednośladowej :wink: :Są pewnie tacy którzy na swoich rowerach, przewyższających wartość przeciętnego samochodu, jeżdżą stamtąd tylko po piwo do sklepu obok cerkwi, ale dla większości, na różnym sprzęcie jeżdżących, to świetna baza wypadowa by pojechać... wszędzie. Possibilities are endless, jak to mawiają u Ciebie na zmywaku :wink:

Sam z Hajstry nie korzystałem gdy 10 lat temu z okładem rowerowy weekend z bazą w Polanach (istaniała jeszcze wtedy agroturystyka u pani Bernackiej (Biernackiej?) "zatruł" mnie Beskidem Niskim w stopniu całkowicie nieuleczalnym, tak bardzo, że dziś mam już tu swoją własną bazę (choć nie w Polanach ani Hucie). Ci z moich jednośladowych znajomych którzy w BN jeżdżą cenią sobie Hajstrę bardzo wysoko.

turpin pisze:

No, koniec roboty na zmywaku. Pojutrze do Polski i w Beskid...


Do zobaczenia na szlaku. Jakby Ci się zdarzyło napotkać przed końcem sierpnia czarno odzianego rowerzystę na biało-srebrnym sprzęcie, nie plwaj proszę w jego stronę :wink: To mogę być ja...

Kończę OT i pozdrawiam.


Na górę
Post: 12-09-2013 17:35 
Offline

Rejestracja: 31-08-2012 20:59
Posty: 342
Parę dni temu miałem właśnie okazję po raz pierwszy zanocować w Hajstrze; robię się jakby za stary na namiot, który ciągle targam ze sobą i z którego od czasu do czasu ciągle korzystam. W ankiecie już głosowałem, ale gdyby było to możliwe, dałbym jednak pierwsze miejsce właśnie 'Hajstrze', a nie Radocynie, tak jak u zarania ankiety to zrobiłem.

Hajstra, za cenę schroniskową (np. dwa razy taniej niż tzw. 'hotel górski' PTTK w Ustrzykach Górnych), oferuje komfort prawdziwie hotelowy, wyjąwszy, że ręcznik i mydło trzeba mieć własne. To chyba też jedyne schronisko w BN które turystom do dyspozycji oferuje w pełni wyposażoną kuchnię. I chyba jedyne, które w środku jest po prostu ładne (prosze nie mylić tego z tzw 'klimatem', właściwym np. Magurze, która jednak mówiąc bez ogródek, i przy całej dlań sympatii, jest po prostu odrobinę obskurna, osobliwie tu i ówdzie od środka).

Właściciele są bardzo miłymi ludźmi, pogadaliśmy trochę - wydają się bardzo lubić to, co robią.

Żal tylko, że Park dusi ich w żelaznym uścisku, jak boa dusiciel - z Hajstry można pójść obecnie tylko doliną na północ lub na południe, jeśli ktoś nie chce oczywiście naruszać granic Ma-górskiego Parku Narodowego.


Na górę
Post: 30-09-2013 23:07 
Offline

Rejestracja: 30-09-2013 23:05
Posty: 1
Magura Małastowska miło przyjemnie schludnie


Na górę
Post: 06-10-2013 17:51 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01-10-2013 15:53
Posty: 1
Hajstra to miejsce, które zawsze miło wspominam.
Pięknie położone schronisko, znakomicie prowadzone, bardzo zadbane.
Atmosfera wyśmienita, właściciele każdego przyjmują z uśmiechem na ustach, aż chcę się wracać do tego miejsca.
Już nie wspomnę o kapitalnym jedzeniu, które było mi dane tam zjeść. :wink:
Nie miałem wątpliwości, mój głos oddaje na Hajstrę :)


Na górę
Post: 26-10-2013 13:15 
Offline

Rejestracja: 26-10-2013 12:25
Posty: 3
Ja polecam schronisko Desznica, w pobliżu wiele urokliwych zabytków, cmentarz , cerkiew , miejsce przyjazne dzieciom, polecam raz jeszcze.


Na górę
Post: 03-11-2013 17:08 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-02-2013 23:56
Posty: 561
Lokalizacja: Galicja
Wybrałem Magurę Małastowską.
Ostatnio jak byliśmy, pogadaliśmy trochę z gospodarzem (tym na zastępstwie).
Człowiek w porządku.
Ruskie i pomidorowa wymiatają. :wink:

Bacówka w Bartnem też ok.
Warunki, co tu mówić, iście turystyczne. 8)
Tyle, że ten gość w okienku nie bardzo...
Zły, że go oderwaliśmy od komputera :?:

_________________
Forum "Turystycznie"
http://www.turystycznie-forum.pl


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl