Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 28-03-2024 13:33

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 68 ]  Przejdź na stronę 1 2 3 4 5 Następna
Autor Wiadomość
Post: 09-06-2014 17:59 
Offline

Rejestracja: 09-06-2014 17:14
Posty: 6
Witam wszystkich,
W najbliższym czasie planujemy ze znajomym spędzić kilka dni (około pięciu) w Beskidzie Niskim - plan jest taki, by wędrować z plecakami i sypiać w schroniskach, bądź innych miejscach, które się nadarzą :wink: Jednocześnie nie chcemy się jakoś bardzo spieszyć ani przemęczać - zamierzmy wędrować sobie spokojnie i odpocząć.
Wybrałam wstępnie trasę, przyznam, że w dużej mierze kierowałam się przewodnikiem jaki posiadam ("Beskid Niski z plecakiem" - Paweł Klimek) i chciałabym się Was zapytać o opinię, jakieś porady czy uwagi.
Trasa przebiega tak, jak widać na tym obrazku:

http://www.mediafire.com/convkey/faa3/8 ... qmbffg.jpg

(mapka taka "klejona", bo część znalazłam w Internecie, a część jest zdjęciem mojej mapy :wink: )

A więc miejscowościami: start w Krepmnej, Grab, Wołowiec, Świątkowa Wielka, Kąty, Dukla.
A jeśli zostałoby nam dzień-dwa czasu, to jeszcze gdzieś - być może podjechalibyśmy do Jaślisk i stamtąd szli w kierunku Rymanowa.

Zastanawiam się czy mając do dyspozycji tak rozległy obszar, wybrałam trasę, hmm, że tak powiem, atrakcyjną, czy może doradzacie by ją jeszcze zmodyfikować? :wink:


Na górę
Post: 09-06-2014 18:18 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-02-2013 23:56
Posty: 561
Lokalizacja: Galicja
Sugeruję jeszcze Magurę Wątkowską (czerwonym szlakiem) oraz Kornuty (zielonym/żółtym).
Ładne miejsca, a stosunkowo niedaleko od Twojej trasy. Ciekawy fragment to także: Żydowskie-Wysokie-Ożenna (zielony), ale Twój wariant trasy też fajny. 8)

Niezły kawałek BN zobaczysz. Zazdroszczę. :wink:

_________________
Forum "Turystycznie"
http://www.turystycznie-forum.pl


Na górę
Post: 09-06-2014 19:25 
Offline

Rejestracja: 19-07-2010 12:16
Posty: 378
Przez Wysokie - na pewno bardziej widokowo by było... Jedyna taka połoninka w okolicy...

No i może warto rozważyć zejście do Bartnego (mam na myśli samą wieś i cerkwie, niekoniecznie bacówkę...)?

_________________
Prihovárajte sa medveďovi pokojným hlasom - toto môže upokojiť medveďa aj vás


Na górę
Post: 09-06-2014 22:14 
Offline

Rejestracja: 20-11-2013 21:50
Posty: 53
Zdecydowanie będąc w tej okolicy polecam wyjście na Wysokie i spacer do Żydowskiego i na Ciechanię, warto :) Poza tym Magura Wątkowska jak najbardziej, tyle że to nie do końca po drodze..W rejonie Krempnej polecam jeszcze Polany i znajdującą się tam cerkiew, na pewno wspinaczkę na Grzywacką, Przełęcz Hałbowską..


Na górę
Post: 10-06-2014 10:54 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17-09-2007 20:06
Posty: 365
Lokalizacja: Gorlice
Hm, moim zdaniem trasa baaardzo atrakcyjna. Bym powiedział, że planował ją ktoś, kto zna BN bardzo dobrze, albo ktoś kto ma jakąś niebywałą intuicję. Tyle według swego gustu mogę powiedzieć. Oczywiście zawsze można jeszcze to i tamto dokooptować, ale jeśli czas ograniczony to przecież nie przejdzie się całego BN w te 5 dni. Trzeba będzie wrócić na jakieś kolejne 5:) Trasa palce lizać!

_________________
jak biec do końca potem odpoczniesz
cudne manowce, cudne manowce


Na górę
Post: 10-06-2014 11:39 
Offline

Rejestracja: 14-02-2014 14:51
Posty: 96
Ja to bym zmodyfikował troszkę na odcinku Bartne - Przełęcz Hałbowska i przeszedł przez Magurę, Świerzową, Ostrzysz, zszedł do Kotania i powrócił na GSB w okolicy przełęczy. W Kotaniu jest nocleg w ośrodku Diecezji Rzeszowskiej ...albo wiata (nowiuteńka) pod Ostrzyszem...
Pozdrawiam


Na górę
Post: 10-06-2014 13:35 
Offline

Rejestracja: 29-01-2012 15:34
Posty: 109
Trasa Ożenna - Wyszowatka to jednak asfalt. Czy nie lepiej granicą?


Na górę
Post: 10-06-2014 16:07 
Offline

Rejestracja: 14-02-2014 14:51
Posty: 96
Zdecydowanie lepiej ...i zejść na Radocynę


Na górę
Post: 10-06-2014 16:07 
Offline

Rejestracja: 09-06-2014 17:14
Posty: 6
Dziękuję wszystkim za porady i uwagi :)
Myślę, że skorzystam z sugestii Alana i toma1915 i zamiast iść przez Ciechanię i Nad Tysowym, przejdę przez Wysokie.
Rozważam jeszcze to przejście z Ożennej do Radocyny...faktycznie, przez Grab szłoby się asfaltem, więc średnio ciekawa opcja, chyba, że zdecydowalibyśmy się na nocleg w Grabiu...
(luźny plan jest taki, by pierwszy nocleg zrobić - jeśli nie Grabiu - to w ośrodku nadleśnictwa w Radocynie, stąd uznałam, że przez Wyszowatkę będzie bliżej...z drugiej strony, jak to wyjdzie w praktyce to się jeszcze okaże :wink: )
Samotniczek jeden - fakt, można rzec, że trasę (przynajmniej w pewnym stopniu) planował ktoś, kto jak mniemam zna BN bardzo dobrze - autor przewodnika, którym się posługiwałam :wink:


Na górę
Post: 10-06-2014 16:22 
Offline

Rejestracja: 14-02-2014 14:51
Posty: 96
Dmnss pisze:
chyba, że zdecydowalibyśmy się na nocleg w Grabiu...

Tam to jedynie możesz przenocować w szkole...niby to było PTSM ale spało się na materacach rozłożonych na podłogach w salach lekcyjnych. Fakt, że był to weekend w czasie roku szkolnego i to kilka lat temu, więc może informacja jest nieaktualna.


Na górę
Post: 10-06-2014 18:14 
Offline

Rejestracja: 10-05-2011 15:36
Posty: 737
Lokalizacja: słupsk
creamcheese >
jest ta Kotań, a więc do Kotani, w Kotani.
Za "męski" Kotań nikt Cię nie powiesi, ale ta forma zanika.

Dmnss>
do tych rad już nic nie dodam, bo już chyba wybrałeś. Jednak, gdybyś miał do zagospodarowania ostatni dzień (jak piszesz:Jaśliska- Rymanów), to jest tam naprawdę dużo do zobaczenia. Aż nie wiem co na jeden dzień Ci podsunąć.
Proponuję w planach uwzględnić:
-w pogodny dzień Banię Szklarską lub Przymiarki (może z Bałucianką), ale można oba te punkty połączyć przez Prz. Szklarską.
-w niepogodę: Wisłok koło Rudawki Rymanowskiej, wodospad Wisłoczka, Wołtuszową. Też można połączyć w jedną dniówkę.
Gdybyś tych moich propozycji tym razem nie przeszedł, to uwzględnij je w następnym spotkaniu z BN.
Warto.


Na górę
Post: 10-06-2014 18:43 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-02-2013 23:56
Posty: 561
Lokalizacja: Galicja
task pisze:
Dmnss>
do tych rad już nic nie dodam, bo już chyba wybrałeś. Jednak, gdybyś miał do zagospodarowania ostatni dzień (jak piszesz:Jaśliska- Rymanów), to jest tam naprawdę dużo do zobaczenia.
task pisze:
jest ta Kotań, a więc do Kotani, w Kotani.
Za "męski" Kotań nikt Cię nie powiesi, ale ta forma zanika.

task,
Podobnie jest z Dmnss.
Jest ta Dmnss, a nie ten Dmnss. 8)

Dmnss,
Poprosimy potem o fotorelację z wyprawy.

_________________
Forum "Turystycznie"
http://www.turystycznie-forum.pl


Na górę
Post: 11-06-2014 07:22 
Offline

Rejestracja: 29-01-2012 15:34
Posty: 109
To jeszcze jedna uwaga. Idąc przez Ciechanię można napotkać strażników z parku. To ich ulubione miejsce.


Na górę
Post: 11-06-2014 17:47 
Offline

Rejestracja: 09-06-2014 17:14
Posty: 6
beskidtur pisze:
To jeszcze jedna uwaga. Idąc przez Ciechanię można napotkać strażników z parku. To ich ulubione miejsce.

Dzięki za info. A czy spotkanie z takimi strażnikami...czymś grozi :wink: ?

task pisze:
Jednak, gdybyś miał do zagospodarowania ostatni dzień (jak piszesz:Jaśliska- Rymanów), to jest tam naprawdę dużo do zobaczenia.

W tym przypadku myślałam również o skorzystaniu z przwodnika (wolę w ten sposób niż iść na ślepo :wink: ), który proponuje taką trasę:
http://www.mediafire.com/convkey/03e0/b ... hjm1fg.jpg
Tak czy inaczej popatrzę jeszcze na mapę i rozważę Twoje propozycje :wink:


Na górę
Post: 12-06-2014 07:00 
Offline

Rejestracja: 14-02-2014 14:51
Posty: 96
Dmnss pisze:
beskidtur pisze:
To jeszcze jedna uwaga. Idąc przez Ciechanię można napotkać strażników z parku. To ich ulubione miejsce.

Dzięki za info. A czy spotkanie z takimi strażnikami...czymś grozi :wink: ?

Też jestem ciekaw...czy jest jakiś taryfikator mandatów za czyny popełnione w Parku Narodowym? Za biwakowanie, za zejście ze szlaku itp? Pytałem na innym forum, ale dyskusja potoczyła się w kierunku co wolno a czego nie.. a ja zostałem bez odpowiedzi.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 68 ]  Przejdź na stronę 1 2 3 4 5 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl