Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 29-03-2024 09:48

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
Post: 23-07-2014 22:46 
Offline

Rejestracja: 01-04-2012 22:38
Posty: 14
Witajcie.

2 lata temu byłem pieszo w zachodniej części (Wysowa, Regietów, Łosie, Ropki). Teraz chciałbym zobaczyć również i wschodnią część, a że najciekawsze (w mojej ocenie) jest to co w dolinie to najlepiej rowerem.

Będę jechał pociągiem z Poznania z przerwą w Gliwicach, gdzie dołączyłby do mnie kumpel. Następnie pociągiem z rowerami do Nowego Sączu. Chciałbym dojechać do Jaślisk.

Wstępnie mam już gotową trasę, tylko że problemem byłby powrót do pociagu. Chyba najlepiej przez Gorlice dojechać do Tarnowa, ale to jest 70km z mojej trasy. Chciałbym dziennie planować 40-50km, i dodatkowe zwiedzanie okolicy, aby była siła pojechać gdzieś obok. Ewentualnie dzień zwiedzania, toboły zostawić tam gdzie śpimy i pojeździć. Planuję brać śpiwór i spać w agroturystykach i prywatnych kwaterach.

Trasa: Nowy Sącz - Kamionka Wielka - Binczarowa - Brunary - Stawisza - Hańczowa - Regietów - Gładyszów - Nieznajowa - Ożenna - Krempna - Tylawa - Jaśliska

Mogę załączyć trasę w formacie GPX. Czy macie jakieś sugestie? Oraz jak z powrotem do cywilizacji - pociągu w którym można przewieźć rower?


Na górę
Post: 24-07-2014 09:36 
Offline

Rejestracja: 07-11-2009 18:57
Posty: 2277
Co do trasy rowerowej eskapady - Twój wybór. A dotarcie z Jaślisk do najbliższej stacji kolejowej to albo do Grybowa i stamtąd przez Tarnów i dalej, lub do Rzeszowa, z którego również dotrzesz do Poznania (w internecie znajdziesz informacje w sprawie rozkładu jazdy). Oba warianty dotarcia do kolei wymagają sporego dojazdu, ale - w zależności od wariantu - masz szansę zobaczyć co nieco po drodze.
Pomyślności i pogody.


Na górę
Post: 24-07-2014 19:06 
Offline

Rejestracja: 01-04-2012 22:38
Posty: 14
Jeżeli masz jakieś uwagi do trasy to chętnie przeczytam je. Faktycznie zapomniałem że kolej dojeżdża do Krynicy.


Na górę
Post: 25-07-2014 20:26 
Offline

Rejestracja: 07-11-2009 18:57
Posty: 2277
Ponieważ podajesz tylko niektóre miejscowości na trasie przejazdu trudno się zorientować jak będziesz do nich dojeżdżał, bo wariantów może być kilka. Proponowałbym rozważyć następujący wariant, mając na uwadze, że będziesz chciał coś po drodze zobaczyć, a nie tylko zaliczać kilometry. Trasa od Brunarów mogłaby wyglądać następująco: Brunary (cerkiew) - Śnietnica (by zobaczyć cerkiew) i powrót do Brunarów (tam i z powrotem to ok. 4 km; (przez Stawisza do Hańczowej trasa mało atrakcyjna), skręt na Czarną (masz kolejną cerkiew) - Uście Gorlickie (cerkiew) - Kwiatoń (cerkiew) - Skwirte (cerkiew) - Regietów (nowa cerkiew) - Smerekowiec (cerkiew) - Gładyszów. Przy tym wariancie omijasz Hańczową ale coś za coś. Z Gładyszowa (dwie cerkwie) przez całą wieś do Banicy i stąd do Wołowca (cerkiew) i przez brody na Zawoi do Nieznajowej skąd przez brody tym razem na Wisłoce do Czarnego, krótki odcinek z przekroczeniem kolejnego brodu na Wisłoce i przez Długie do Wyszowatki i stamtąd do Grabu i Ożennej. Z Ożennej wróciłbym do Grabu (przejazd z Grabu do Krempnej mało atrakcyjny a za Żydowskim można koła połamać na tragicznie zaniedbanej drodze) i przez Rostajne, Swiątkową Małą (cerkiew) - Kotań (cerkiew) docierasz do Krempnej (cerkiew). Trasa od Ożęnnej do Krempnej, którą proponuję liczy tyle samo km co ta przez Żydowskie a komfort jazdy nieporównywalny. Od Krempnej przez Polany, Mszanę, Tylawę, Daliową (cerkiew) docierasz do Jaślisk. Wariant: od Polan (cerkiew) przez Dobańce, Olchowiec (cerkiew) i Wilsznię (wieś, której nie ma) do Tylawy (też cerkiew). W/w wariant tylko przy dobrej pogodzie, bo po deszczu koła łapią ogromne ilości błota przez co jazda jest momentami niemożliwa.
Zaznaczyłem tylko cerkwie, które będziesz miał okazję zobaczyć. Nie wspominam o innych atrakcjach, choćby cmentarzach łemkowskich i żołnierskich z I wojny św. oraz licznych krzyżach i kapliczkach.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 55 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl