Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 28-03-2024 12:15

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 10-01-2008 20:14 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26-12-2005 12:57
Posty: 87
Lokalizacja: Rzeszów
SG jeździ teraz z Policją i uczą się co i jak. SG od teraz ma takie same prawa jak policja a nawet i może większe !


Na górę
 Tytuł:
Post: 10-01-2008 21:18 
Offline

Rejestracja: 11-02-2005 18:31
Posty: 213
Lokalizacja: Rzeszów
Przeczytane w regionalnej gazecie :
"Nowy żmigród. Funkcjonariusze SG (...) zatrzymali do kontroli drogowej samochó osobowy Fiat 126p. W wyniku kontroli okazało się że pojazd ma nieważne badania techniczne a ponadto skandaliczny stopień zużycia opon."
Kurczeż ! przecież to kretyństwo do kwadratu !!!!!!
A od czego jest policja ???? szczególnie ta dla której zakupiono kilka tysięcy nowych samochodów.
No to może aby uzupełnić kretyństwo to funkcjonariusze SG powinni chodzić po gospodarstwach wiejsckich i sprawdzać czy wszystkie krowy w Beskidzie Niskim są zakolczykowane !!!
... a następnie niech odwiedzają miejscowe sklepiki sprawdzając czy wszyscy wystawiają paragony dla klientów.
Idiotyzm goni idiotyzm, ale dla niektórych wszystko jest w porządku byle nie łamać przepisów prawa. Nawet najgłupszego przepisu wydanego przez Najjaśniejszego Pana którego obsrały muchy.
Ech ! Galicjo ty moja.

_________________
heyu, heyu !! Nie masz kleju ?


Na górę
 Tytuł:
Post: 10-01-2008 22:14 
Offline

Rejestracja: 10-04-2006 23:15
Posty: 90
Lokalizacja: z łąk malowanych zbożem rozmaitem
ósmy głupoty gadasz, z Rzeszowa masz troszkę dalej do granicy niż tubylcy to i rzeczywistości nie znasz. Bardzo dobrze że straż ma takie uprawnienia a co mieli gościa przyjaźnie poklepać po plecach bo ma łyse opony ? Albo wezwać radiowóz? to wtedy pisałbyś o marnotrawstwie pieniędzy itp. Mieszkam w terenie ich bezpośrednich działań i nie zauważyłem aby mieszkańcy mieli za złe ich obecność. Wręcz przeciwnie znacznie podnoszą poczucie bezpieczeństwa. Sam byłem świadkiem szybkiej i sprawnej interwencji gdy jakieś cyganki chodziły od domu do domu i żebrały. Straż szybko załatwiła ten problem. No ale ty w Rzeszowie pewno nie masz takich problemów.


Na górę
 Tytuł: SG
Post: 10-01-2008 23:20 
Offline

Rejestracja: 05-10-2006 22:51
Posty: 34
Nie wiem o co chodzi ale się nie zgadzam .


Na górę
 Tytuł:
Post: 11-01-2008 07:18 
Offline

Rejestracja: 25-06-2007 07:08
Posty: 479
Lokalizacja: z Beskidu Niskiego
Czy nie sądzicie Panowie, że troszeczkę za dużo tych służb: tajnych, jawnych i dwupłciowych, któych uprawnienia coraz bardziej się na siebie nakładają? :D


Na górę
 Tytuł:
Post: 11-01-2008 08:27 
Offline

Rejestracja: 11-02-2005 18:31
Posty: 213
Lokalizacja: Rzeszów
Tomi napisał :
Cytuj:
Sam byłem świadkiem szybkiej i sprawnej interwencji gdy jakieś cyganki chodziły od domu do domu i żebrały. Straż szybko załatwiła ten problem.

... no to pięknie. Straż Graniczna jest jeszcze od wyłapywania żebraków ?!!!
Kto ma następne, równie piękne przykłady funkcjonowania SG ?
A na pytanie Beskidnika ;
Cytuj:
Czy nie sądzicie Panowie, że troszeczkę za dużo tych służb:

już dawno padła odpowiedż :
"na służbach towarzyszu Dzierżyński - to my nie będziemy oszczędzać " - zwykł mawiać Włodzimierz Ilicz.

_________________
heyu, heyu !! Nie masz kleju ?


Na górę
 Tytuł:
Post: 11-01-2008 10:14 
Offline

Rejestracja: 02-12-2005 15:10
Posty: 325
Lokalizacja: Krosno
Ósmy, pytałem Cię kilka dni temu o owe "cele zasadnicze", którymi, wg Ciebie, powinni się zajmować pogranicznicy. I jakoś nie doczekałem się odpowiedzi. I myślisz, że wstawianie niezliczonej ilości wykrzykników w wypowiedziach na forum to oznaka kultury? Hmm, nie sądzę...
Czekam więc na Twoją opinię, czym powinna zająć się SG, i wtedy będzie można dyskutować na argumenty, skoro już taką dyskusję wznieciłeś.
PS. Tak właśnie, Straż Graniczna powinna łapać również żebraków i gości na łysych gumach.


Na górę
 Tytuł:
Post: 11-01-2008 11:17 
Offline

Rejestracja: 11-02-2005 18:31
Posty: 213
Lokalizacja: Rzeszów
Przypomnę że tytuł wątku brzmi :
"Co teraz robi Straż Graniczna w Beskidzie N."
Nie jest więc zamierzeniem autora dyskutowanie
co powinna robić SG w Beskidzie N ? tylko co robi.
Jeśli ktoś nie rozróżnia tego to mu współczuję i wystawiam niską ocenę za czytanie ze zrozumieniem.
.
... Bardzo mnie rozbawiło posądzanie mnie o szpiegostwo (a może nawet jestem wrogiem ustroju ?)
Pan Buber napisał przecież :
Cytuj:
Więc mogli się również zainteresować tym, dlaczego niejaki Ósmy jest taki dociekliwy w kwestii ich działań w BN. Wyjrzyj za okno, może już Cię obserwują

_________________
heyu, heyu !! Nie masz kleju ?


Na górę
 Tytuł:
Post: 11-01-2008 11:30 
Offline

Rejestracja: 02-12-2005 15:10
Posty: 325
Lokalizacja: Krosno
Po pierwsze: obsesja, Panie Ósmy. Walcz może z tow. Kruczkiem w Rzeszowie, skoro lubisz wyszukiwać sobie wrogów. Albo nie walcz, skoro tak doskonale znasz klasyków tego nurtu. Do wyboru...

Po drugie, skoro zadajesz pytanie, czy nie powinni się zająć "celami zasadniczymi", więc myślałem, że poddajesz to pod dyskusję. Ale najwidoczniej zadajesz pytania, po to, żeby samemu sobie odpowiadać w skrytości ducha. Skoro tak lubisz...

Po trzecie, tytuł tytułem, ale napisałeś post:

"No to jak sądzicie ???
do czego służyć dzisiaj powinna Straż Graniczna ???
do nękania handlaży na targu ???
czy też pilnowania znaku stpopu ???
................ a może do celów zasadniczych ?????????".

Pomijając błąd ortograficzny, zadajesz również pytanie do czego powinna służyć SG - to także pytanie do samego siebie?

Ponawiam więc swoje pytanie do Ciebie, i mam nadzieję, że wreszcie usłyszę odpowiedź: co to są wg Ciebie "cele zasadnicze" dla SG? Bo może, rzeczywiście, zajmują się tym czym powinni?


Na górę
 Tytuł:
Post: 11-01-2008 13:56 
Offline

Rejestracja: 21-01-2006 17:56
Posty: 296
Lokalizacja: Ruda Śląska - Orzegów
Ja również czekam na odpowiedź czy są tajemnicze "cele zasadnicze" ? A przy okazji czy złapanie kierowcy w aucie zagrażającym bezpieczeństwu innych użytkownikom dróg jest czymś złym ?


Na górę
 Tytuł:
Post: 11-01-2008 16:25 
Offline

Rejestracja: 10-04-2006 23:15
Posty: 90
Lokalizacja: z łąk malowanych zbożem rozmaitem
Tak ósmy wyłapywanie żebraków ( jak się później okazało nielegalnie przebywających w Polsce) jest jak najbardziej ich zadaniem, ponadto gdy taka cyganka przyjdzie do mnie to ja sobie poradzę, ale gdy trafia na samotnie mieszkającą staruszkę to już nie jest tak fajnie i nieszkodliwie, a więc takie działania podnoszą poziom bezpieczeństwa na tym terenie. A to jest jedno z ZADAń ZASADNICZYCH dla Straży Granicznej. A gadanie, że sfrustrowana Straż daje mandaty czy się jest winnym czy nie to jest normalne "sranie w banie". Idź zapytaj do więzienia za co siedzą kolesie, ciekawy temat bo każdy za niewinność.


Na górę
 Tytuł:
Post: 21-01-2008 10:56 
Offline

Rejestracja: 02-12-2005 15:10
Posty: 325
Lokalizacja: Krosno
Jakby nieco w temacie - za www.podkarpacka.policja.gov.pl

Od kilku dni działa nowa policyjna jednostka na Podkarpaciu. To polsko-słowacki Punkt Kontakowy. Mieści się na byłym drogowym przejsciu granicznym w Barwinku. Policjanci przez 24 godziny, przez 7 dni w tygodniu koordynują proces wymiany informacji między policjami Polski i Słowacji.

21 grudnia ubr. roku Polska i Slowacja wdrożyły postanowienia Układu z Schengen. Zniknęły granice. Ta decyzja stawia nowe wyzwania Policji. Istotnie zmienia się taktyka poszukiwania osób, skradzionych rzeczy, prowadzenia pościgów. Niezwykle ważne staje się zapewnienie sprawnego przepływu informacji między policjami sąsiadujących z sobą krajów.

Podkparpacka Policja już jesienią 2007 roku zaczęła przygotowania do pracy w nowej sytuacji. Zapadła decyzja o utworzeniu polsko-słowackiego Punktu Kontaktowego. Wybór siedziby nie nastręczał problemów - w Barwinku, na byłym przejściu granicznym zwolniło się sporo komfortowych pomieszczeń.

Istotnym wyzwaniem było skompletowanie załogi Punktu Kontaktowego - Naczelnik Wydziału Wywiadu Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, który koordynował powstawanie nowej jednostki, szukał doświadczonych policjantów, potrafiących trafnie analizować informacje. Wymogiem była znajomość języka słowackiego.

Już w grudniu do służby w Barwinku zakwalifikowano sześciu funkcjonariuszy. W styczniu rozpoczęli pracę, wcześniej pomieszczenia, w których pełnią służbę, wyposażono w komputery z dostępem do policyjnych baz danych, w tym także do Systemu Informacyjnego Schengen.

Początkiem lutego do polskich policjantów dołączą koledzy ze słowackiej Policji.

Oto najważniejsze zadania, jakie realizują policjanci Punktu Kontaktowego w Barwinku, który służbowo podlega Wydziałowi Wywiadu Kryminalnego KWP w Rzeszowie:

wyszukiwanie i wymiana informacji i koordynowanie działań w zakresie zapobiegania i zwalczania przestępczości w rejonie przygranicznym;
zarządzanie przepływem informacji, ich analiza i ocena;
sporządzanie wspólnych raportów;
wsparcie innych jednostek uczestniczących w działaniach przygranicznych.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl