Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 28-03-2024 20:10

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
Post: 05-10-2007 00:43 
Offline

Rejestracja: 16-05-2007 22:07
Posty: 36
Lokalizacja: Bochnia
Poniżej link do artykułu:
http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/ar ... 4/70725011

Cmentarz przeniesiony przez Siarkopol z terenu obecnego zalewu (dawna odkrywka w Machowie).
Niestety jest położony na piaszczystej glebie i mogiły się rozjeżdżają. Zastanawiam się nad możliwością pomocy w zaprojektowaniu wystroju, może udałoby się upodobnić go do innych cmentarzy w Galicji. Myślę że SAO "Crux Galiciae" mogłoby coś w tym temacie zadziałać. Poza tym mam pytanie, gdzie szukać listy poległych. Wiem że w końcu maja i na początku czerwca 1915 roku trwały w okolicach ciężkie walki. Udało mi się nawet napotkać taki oto nagrobek:
http://picasaweb.google.pl/airacobr/Cme ... 8498964882
Pzdr


Na górę
 Tytuł:
Post: 05-10-2007 06:51 
Offline

Rejestracja: 16-09-2005 06:50
Posty: 1198
Lokalizacja: kolejno z: base.7g, 8g, 9g
Ciekawy artykuł. Jak można się z niego dowiedzieć powstała tam już "grupa inicjatywna", tak więc myślę że wszystko jest na dobrej drodze jeśli chodzi o ten cmentarz. Nie proszą nas o pomoc i nie apeluja o nią więc ja bym się "nie wcinał". Danych o pochowanych mogą szukać w APK w teczce o sygnaturze GW50 - wiązka liczy 1300 stron więc chyba cos konkretnego powinni tam znaleźć. Szkoda że tak późno wpadli na pomysł kontaktu z Czarnym Krzyżem - cały ten tydzień przebywała delegacja OSK w Polsce :cry:

_________________
Hasło wikipedii "Oddział Grobów Wojennych C. i K. Komendantury Wojskowej w Krakowie" stanowi częsty dla tego źródła informacji przykład pilnie pielonego za pomocą cenzury prewencyjnej prywatnego folwarku mającego uchodzić za obiektywne informacje.


Na górę
 Tytuł:
Post: 05-10-2007 06:54 
Offline

Rejestracja: 16-09-2005 06:50
Posty: 1198
Lokalizacja: kolejno z: base.7g, 8g, 9g
AP Kraków, nie Kielce :wink:

_________________
Hasło wikipedii "Oddział Grobów Wojennych C. i K. Komendantury Wojskowej w Krakowie" stanowi częsty dla tego źródła informacji przykład pilnie pielonego za pomocą cenzury prewencyjnej prywatnego folwarku mającego uchodzić za obiektywne informacje.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl