Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 28-03-2024 20:53

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1 2 Następna
Autor Wiadomość
Post: 06-01-2008 19:55 
Offline

Rejestracja: 11-02-2005 18:31
Posty: 213
Lokalizacja: Rzeszów
Ostatnie tygodnie 2007 roku przyniosły (jak wiadomo) wejście Polski do układu z Schengen.
Straż Graniczna która do tej pory pilnowała ???? (przed czym !!!) granicy polsko-słowackiej straciła rację bytu.
Życie nie znosi próżni. Jakiś, niedawny czas temu - korzystałem z usług taksówki rodem z Gorlic. Taksówkarz usiłował skrócić czas przejazdu rozmową. Opowiadał o sfrustowanych funkcjonariuszach Straży Granicznej którzy za wszelką cenę chcą udowodnić swoją rację bytu.
W tym celu ustawiają się w ukryciu z widokiem na znak STOP-u i kasują wszystkich (znaczy się zarówno tych to się zatrzymują jak i tych drugich)
Kasują mandatami za nieprzestrzeganie tego znaku.
Przypomniałem sobie o tej opowiastce w czasie ostatniego łkiendu. Wracałem z Wysowej - i znacie tą krzyżówkę w Ropie - tam stoi znak STOP-u.
Migały mi wcześniej samochody, ale ja jeżdżę bardzo powoli i ostrożnie
i ostrzeżenia nie wziąłem poważnie pod uwagę.
Ha, ha, ha !!!
Zapomniałem co to jest sfrustrowana Straż Graniczna.
Czy w najbliższym czasie zostanie wyposażona również w radary ??
Jeśli macie własne informacje to proszę podzielić się z nimi :
Co teraz robi Straż Graniczna na pograniczu słowackim ???

_________________
heyu, heyu !! Nie masz kleju ?


Na górę
 Tytuł:
Post: 06-01-2008 21:56 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27-11-2006 16:10
Posty: 232
Lokalizacja: jasło
na pograniczu to nie wiem ale w mieście w którym mieszkam podobno nękają ukraińskich handlarzy na targu , za to że handlują podróbkami
( tak jak by mało tego towaru w każdym sklepie się pelentało)


Na górę
 Tytuł:
Post: 06-01-2008 22:48 
Offline

Rejestracja: 11-02-2005 18:31
Posty: 213
Lokalizacja: Rzeszów
No to jak sądzicie ???
do czego służyć dzisiaj powinna Straż Graniczna ???
do nękania handlaży na targu ???
czy też pilnowania znaku stpopu ???
................ a może do celów zasadniczych ?????????

_________________
heyu, heyu !! Nie masz kleju ?


Na górę
 Tytuł:
Post: 07-01-2008 08:12 
Offline

Rejestracja: 02-12-2005 15:10
Posty: 325
Lokalizacja: Krosno
Ósmy, sfrustrowany to Ty chyba jesteś, sądząc po Twoich wypowiedziach. Rozumiem, że zatrzymałeś się na tym znaku STOP i dostałeś za to mandat? Bo jeśli dostałeś za niezatrzymanie się, to dostałeś słusznie i nie chrzań, że jeździsz ostrożnie, bo ignorowanie STOP-u wcale o tym nie świadczy.
A jeśli interesuje Cię, co robi, albo co powinna SG, to poczytaj na ich stronach internetowych - to żadna tajemnica. Gwarantuję Ci, że nie narzekają na brak zajęcia, nawet na polsko-słowackim pograniczu, i nie muszą się "frustrować" i na siłę udowadniać swej przydatności - jak sugerujesz.


Na górę
 Tytuł:
Post: 07-01-2008 09:56 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27-11-2006 16:10
Posty: 232
Lokalizacja: jasło
ale jeżeli wykonują takie czynności jak policja , to wcielić ich do niej podobnie jak straż miejską która usiłuje zdobyć wszelkie uprawnienia
może administracja tych służb byłaby mniejsza a to już jakieś oszczędności.


Na górę
 Tytuł:
Post: 07-01-2008 10:06 
Offline

Rejestracja: 11-02-2005 18:31
Posty: 213
Lokalizacja: Rzeszów
Buber napisał :
Cytuj:
jeśli interesuje Cię, co robi, albo co powinna SG, to poczytaj na ich stronach internetowych

Dzięki za informację że są inne strony w internecie. A tak konkretnie mógłbyś podpowiedzieć coś (szczególnie z BN)


Nie ma nic do rzeczy czy dostałem mandat czy nie. Intersesuje mnie to co mnie może spotkać ze strony SG w czasie przebywania w Beskidzie.
Jeśli ktoś posiada praktyczne informacje o tym gdzie patrolują i kontrolują , czego się czepiają i o czego po tych delikwentach należy się spodziewać.

p.s. pomysł do stworzenia tego wątku zaczerpnąłem z przewodnika dr Orłowicza (tego przewodnika z sprzed I wojny światowej) w którym to można znaleźć praktyczne rady postępowania z pogranicznikami węgierskimi w czasie wędrówek po Karpatach. Polecam lekturę (nie tylko Buberowi).

_________________
heyu, heyu !! Nie masz kleju ?


Na górę
 Tytuł:
Post: 07-01-2008 13:26 
Offline

Rejestracja: 10-04-2006 23:15
Posty: 90
Lokalizacja: z łąk malowanych zbożem rozmaitem
Straż Graniczna robi teraz prawie dokładnie to samo co wcześniej, tylko różnica polega na tym, że wcześniej stali na granicy i na drogach w strefie nadgranicznej, a teraz nie ma ich na granicy, są tylko na drogach i mają prawo kontrolować poza strefą nadgraniczną. Jeśli chodzi o uprawnienia to mają takie jak policja o ile nie większe w niektórych przypadkach. Radarów chyba nie mają, gdyż są ukierunkowani na inny rodzaj wykroczeń. Kontrolować mogą kogo chcą i gdzie chcą. Oczywiście kierują się swym "nosem" i tubylców raczej nie ruszają, gdyż raczej wolą z tubylcami współpracować niż ich nękać.


Na górę
 Tytuł:
Post: 07-01-2008 13:57 
Offline

Rejestracja: 02-12-2005 15:10
Posty: 325
Lokalizacja: Krosno
Ósmy, gdybyś zerknął na te strony, które ponoć znasz, nie musiałbyś pytać na forum, co Cię może spotkać. A jeśli chodzi o praktyczne rady, jak postępować, to po prostu nie łamać przepisów- żadnych, chyba logiczne?
Aha, i jeszcze - co robią? Np. zajmują się pracą operacyjną, różnego rodzaju. Więc mogli się również zainteresować tym, dlaczego niejaki Ósmy jest taki dociekliwy w kwestii ich działań w BN. Wyjrzyj za okno, może już Cię obserwują... :)


Na górę
 Tytuł:
Post: 07-01-2008 13:58 
Offline

Rejestracja: 02-12-2005 15:10
Posty: 325
Lokalizacja: Krosno
Co to są "cele zasadnicze"?


Na górę
 Tytuł:
Post: 07-01-2008 19:34 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27-11-2006 16:10
Posty: 232
Lokalizacja: jasło
TOMI pisze:
Straż Graniczna robi teraz prawie dokładnie to samo co wcześniej, tylko różnica polega na tym, że wcześniej stali na granicy i na drogach w strefie nadgranicznej, a teraz nie ma ich na granicy.

czyli znosimy granice przesuwając je , a ja naiwnie wierzyłem że świat dąży do wsólnoty bez podziałów i granic

buber_krosno pisze:
A jeśli chodzi o praktyczne rady, jak postępować, to po prostu nie łamać przepisów- żadnych, chyba logiczne?

logiczne szczególnie dla tych którzy je wymyślili , nie zapominając przy tym o swoich interesach


Na górę
Post: 08-01-2008 00:35 
Offline

Rejestracja: 05-10-2006 22:51
Posty: 34
[quote="TOMI"]Straż Graniczna robi teraz prawie dokładnie to samo co wcześniej.[/quote]
Rozmowa z mjr Janem Grochowskim na temat układu z Schengen do przeczytania:
http://dps.dukla.pl/- numer grudniowy 2007.
Dodatk. Funkcj. SG już wkrótce bedą wyposażeni w suszarki, bloczki, pełen komplet akcesoriów pra-ktycznych, -wnych. Patrole mają być niebiesko-zielone. Żeby do tego, jeszcze lepsze drogi.
TOMI na pw - nie wiem o co chodzi ale się nie zgadzam. :wink:


Na górę
 Tytuł:
Post: 08-01-2008 15:18 
Offline

Rejestracja: 21-01-2006 17:56
Posty: 296
Lokalizacja: Ruda Śląska - Orzegów
gezeb pisze:
czyli znosimy granice przesuwając je , a ja naiwnie wierzyłem że świat dąży do wsólnoty bez podziałów i granic


A gdzie zniesiono te granice ? Ja o niczym takim nie słyszałem. Wiem tylko o zniesieniu odpraw granicznych a to jest pewna różnica.

Świat bez podziałów i granic - bez przegięć, trochę tego musi zostać.


Na górę
 Tytuł:
Post: 08-01-2008 18:52 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27-11-2006 16:10
Posty: 232
Lokalizacja: jasło
Bez przegięć-świat z podziałami i granicami , pytanie czy z tymi obecnymi czy z przed 1945r. czy moze cofnąć się jeszcze dalej . Komu musi zostać i dlaczego temu a nie innemu. Zniesienie odpraw granicznych to też zniesienie
granic ,barier czy jak by tego nie nazwać a o tym pewnie słyszałeś.


Na górę
 Tytuł:
Post: 08-01-2008 21:04 
Offline

Rejestracja: 02-12-2005 15:10
Posty: 325
Lokalizacja: Krosno
No, więc wyobraź sobie, że zniesienie kontroli to nie zniesienie granic, Gar ma rację. I nie wciskaj kitów ludziom, skoro nie masz bladego pojęcia, o czym mówisz. Poza tym, nie bardzo wiem, jakie było przesłanie Twoje ostatniego posta, uściślij. Czy chodzi Ci o rewizjonizm jakiś (że sprzed '45), czy powrót do czasów kamienia łupanego albo gładzonego, ale przecież wtedy też były terytoria plemienne, więc i pewne granice rownież. Fakt, SG nie było, ale naruszenia egzekwowali faceci z pałami.


Na górę
 Tytuł:
Post: 08-01-2008 22:08 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27-11-2006 16:10
Posty: 232
Lokalizacja: jasło
Jeżeli nie wiesz jakie bylo przesłanie to to o czym piszesz? Kultury trochę też
by nie zaszkodziło


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1 2 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 48 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl