Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 28-03-2024 21:54

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 11-08-2008 21:24 
Offline

Rejestracja: 23-10-2004 17:49
Posty: 705
Lokalizacja: D29 - 110
znajac tutejsze zamiłowanie do legend to nie wiadomo co by z tej gasienicy wyszlo :wink: wolalem za wczasu uprzedzic z cos takiego tam leży :P

_________________
Kłótnia z idiotą jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne, jak dobrze grasz, gołąb i tak przewróci wszystkie figury, narobi na szachownicę i będzie dumny z wygranej


Na górę
 Tytuł:
Post: 16-09-2008 22:34 
Offline

Rejestracja: 31-08-2005 20:34
Posty: 277
Skoro na forum moje pytania spotkały sie z takim odzewem to pomyślałem, że powinienem coś napisać o moich poszukiwaniach.
Jeżeli chodzi o te fragmenty podpiwniczenia tej placówki SG to zaczynam podejrzewać, że te przemyślenia Urulokiego o zasypywaniu nie są bezpodstawne. Czyżby juz wtedy rozpoczał się ten proceder?
Cóż, według mnie składowanie odpadów poremontowych i pokonsumpcyjnych w tym miejscu jest nie na miejscu. :evil:
Z tego co mi wiadomo placówka została przeniesiona do Regietowa Wyżnego, ale w obecnej chwili na próżno jej tam szukać. O kolejach losu trzeba by popytać w stadninie.

Natomiast jeśli chodzi o studnie to dzięki wypadkowej tych podpowiedzi udało mi się ją odnaleźć.
Siła determinacji pokonała deszczową aurę i nawet na chwilę poszukiwań
- mimo, że opuścili mnie współtowarzysze wędrówki - nie odpuściłem. Teraz gdy to mam już za sobą to powiem, że podziwiam zmysł orientacji w terenie Pazuzu. No chyba, że sobie drogę dojścia utrwalił wielokrotnie kursując rzeczywiście z tym wiaderkiem w gorące lipcowe dni roku 2004. Tylko trochę nie rozumim, że kazał mi chodzić 100 metrów w jedną i drugą stronę w miejscu występowania okopów. Tak mówiąc między nami to te okopy są dość słabo zarysowane w przeciwieństwie do tych po drugiej stronie Regietówki.

Jeżeli chodzi o cmentarz na Rotundzie to w tym roku ponoć maja stanać 2 wieże, no i może uda sie zrobić coś więcej...

Cmentarz 48 czeka cierpliwie na dalszy ciąg remontu. Pozostawiono rusztowanie i dowieziono żwir. Poznałem człowieka który jest dobrej myśli i liczy na rychłe wznowienie prac, że mną jest gorzej - stałem się malkontentem.

Kiedyś w przyszłości przez ten wygrodzony młodnik pobiegnie szlak dojściowy, a póki co drzewka muszą podrosnąć. :)

Kończąc dziękuje Magdzie (malowanie trzyma się ,ale przed oddaniem cmentarza osobiście bym powtórzył, oprócz tego na bazie ludzie ofiarnie wspomagają finansowo proces odbudowy), Mirkowi i rzecz jasna Maćkowi. :)


Na górę
 Tytuł:
Post: 16-09-2008 22:46 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14-10-2005 15:43
Posty: 1693
Lokalizacja: Biecz
Karol pisze:
Z tego co mi wiadomo placówka została przeniesiona do Regietowa Wyżnego, ale w obecnej chwili na próżno jej tam szukać. O kolejach losu trzeba by popytać w stadninie.


Stara strażnica SG a potem WOPu była wykorzystywana jako bacówka, czy jeszcze stoi - nie wiem - dawno na górze nie byłem :(

_________________
Na cmentarzu czujesz, że żyjesz
http://www.youtube.com/watch?v=dbP1e4Sw ... re=related


Na górę
 Tytuł:
Post: 17-09-2008 06:00 
Offline

Rejestracja: 16-09-2005 06:50
Posty: 1198
Lokalizacja: kolejno z: base.7g, 8g, 9g
Cytuj:
oprócz tego na bazie ludzie ofiarnie wspomagają finansowo proces odbudowy

Oooo :shock: a to mnie zainteresowało. Może ktoś mi przybliży co następnie z tą ofiarnością się dzieje. Bo w kosztach odbudowy pierwszej wieży ofiarność nie partycypowała ? Czy do budżetu przyszłej odbudowy drugiej się dosumowała ? A może w miejsce ofiarności finansowej Komitet zorganizowałby sprzątanie cmentarza, bo po remoncie trawy rosną tam już powyżej pasa ( a i samosiejki drzew się nawet pojawiły) ?
Wiedząc, że forum to przeglądają osoby organizujące ową ofiarność mam nadzieję, iż mają na tyle odwagi cywilnej aby ustosunkować się do mojej wypowiedzi.

Cytuj:
przemyślenia Urulokiego o zasypywaniu nie są bezpodstawne. Czyżby juz wtedy rozpoczał się ten proceder?

Byłem na Rotundzie specjalnie później po toczącej się tu dyskusji. Co do piwniczki to faktycznie jest zasypywana śmieciami i odpadkami z budowy. Musiało to się zacząć podczas odbudowy wieży ponieważ wcześniej jak wspomniałem w piwniczce można było nawet schować narzędzia. Z drugiej strony , jeśli cmentarz na Rotundzie zostanie zrekonstruowany to kto wie, może zasypanie tej głębokiej na ponad człowieka dziury jest sensowne... Nie jest to w końcu zabytek, ani też raczej ten fundament nie zostanie już nigdy użyty do jakiejś innej budowli ze względów technologicznych. Łatwo mi wyobrazić sobie sytuację, że Rotundę zacznie odwiedzać po rekonstrukcji większa ilość turystów i może się zdarzyć że ten i ów pójdzie w krzaczki za potrzebą i runie do piwniczki niczym do wilczego dołu.
Co do studni to jej lokalizacja i dojście do niej obecnie jest bajecznie łatwe. Trzeba tylko podąrzać na Rotundę z Regetowa nową drogą wybudowaną na potrzeby cmentarza. W partii podszczytowej drogi, na mało stromym trawersiku, w miejscu gdzie podmięka ona (nawet w najsuchszej porze) należy wypatrywać 2 olch rosnących na samej granicy drogi po lewej (idąc z dołu). Na jednej z nich jest strzałka (widoczna tylko z dołu !) wskazująca dojście do studni która leży w pokrzywiskach 12-15 m w górę od tej drogi. Sama studnia jest w dosyć dobrym stanie , choć jej otoczenie uporządkowane ongi bodaj czy nie przez T. K. w znaczym stopniu zostało odzyskane na rzecz przyrody.

_________________
Hasło wikipedii "Oddział Grobów Wojennych C. i K. Komendantury Wojskowej w Krakowie" stanowi częsty dla tego źródła informacji przykład pilnie pielonego za pomocą cenzury prewencyjnej prywatnego folwarku mającego uchodzić za obiektywne informacje.


Na górę
 Tytuł:
Post: 17-09-2008 22:46 
Offline

Rejestracja: 23-10-2004 17:49
Posty: 705
Lokalizacja: D29 - 110
uruloki pisze:
Cytuj:
oprócz tego na bazie ludzie ofiarnie wspomagają finansowo proces odbudowy

Oooo :shock: a to mnie zainteresowało. Może ktoś mi przybliży co następnie z tą ofiarnością się dzieje. Bo w kosztach odbudowy pierwszej wieży ofiarność nie partycypowała ? Czy do budżetu przyszłej odbudowy drugiej się dosumowała ? A może w miejsce ofiarności finansowej Komitet zorganizowałby sprzątanie cmentarza, bo po remoncie trawy rosną tam już powyżej pasa ( a i samosiejki drzew się nawet pojawiły) ?
Wiedząc, że forum to przeglądają osoby organizujące ową ofiarność mam nadzieję, iż mają na tyle odwagi cywilnej aby ustosunkować się do mojej wypowiedzi.


chyba nie liczysz ze ktos Ci na to odpowie ;)

_________________
Kłótnia z idiotą jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne, jak dobrze grasz, gołąb i tak przewróci wszystkie figury, narobi na szachownicę i będzie dumny z wygranej


Na górę
 Tytuł:
Post: 18-09-2008 05:51 
Offline

Rejestracja: 16-09-2005 06:50
Posty: 1198
Lokalizacja: kolejno z: base.7g, 8g, 9g
No cóż... Ostatecznie jeśli nikt się nie ustosunkuje to będzie to sobie wisiało jako pytania retoryczne. Nie wymagające odpowiedzi. Faktycznie bowiem wedle mojej wiedzy Komitet nie wpłacił Gminie Uście Gorlickie do tej pory ani grosza pomocy na finansowanie odbudowy mniejszej wieży. Podobnie na dzień dzisiejszy nie wpłynęły od nich żadne fundusze ku wspomożeniu finansowania odbudowy głównej wieży nad którą to odbudową prace już się rozpoczęły. Może jednak te pytania będą miały taki skutek, że osoby odpowiedzialne za zbiórkę pod hasłem "ratujmy cmentarz na Rotundzie" wreszcie się zreflektują, że zbiórka ta nie może być celem samym w sobie - nie da się zamknąć oczu na fakt że to Gmina w tej chwili przejęła na siebie ciężar odbudowy i trzeba jej pomóc.

Miło jest być "zaczynem" jakiejś chwalebnej akcji ale nie wolno się obrażać jeśli owa "zaczyniona" akcja toczy się dalej w dobrym kierunku ale bez naszego udziału. Ot, taka dygresja na marginesie.

_________________
Hasło wikipedii "Oddział Grobów Wojennych C. i K. Komendantury Wojskowej w Krakowie" stanowi częsty dla tego źródła informacji przykład pilnie pielonego za pomocą cenzury prewencyjnej prywatnego folwarku mającego uchodzić za obiektywne informacje.


Na górę
 Tytuł:
Post: 20-10-2008 22:49 
Offline

Rejestracja: 31-08-2005 20:34
Posty: 277
Uruloki - nie pierwszy raz piszesz domagając się transparentnej deklaracji o sposobie wydatkowania pozyskanych pieniędzy przez Stowarzyszenie rotundowe. Nie wiem do końca czym jest to podyktowane: troską czy doświadczeniem czasu przeszłego.
Właściwie to na wskutek tych tekstów stałem się nieufny- ot taki (nie do końca) bolszewik któremu zabrakło wiary...
W sumie jeśli się dorzucisz to nie masz stu procentowej pewności, jeśli nie to czujesz niedosyt :cry: .
Zbieractwo "na zeszyt"... hm kiedyś było inaczej - były cegiełki, byli sprawdzeni ludzie, no i była wielka radość z każdego grosza.

Obecnie parę spraw się wyjaśniło - cenię szefową za otwartość, życzliwość, chęć wyjaśnienia moich wątpliwości. Na szczęście są plany działania. Czy uda się jej zrezlizować? Pożyjemy, zobaczymy - byle do jara. Tak na oko wydaje mi się, że powinna poprawić się pozioma komunikacja w Stowarzyszeniu, no i potrzebny byłby jakiś terenowy koordynator. Jeżeli plany nie powiodą się to chyba nie należy utrzymywać tego "uśpienia". Adresat do rozliczeń przecież jest znany.



Na cmentarzach dzieje się więcej

http://ww6.tvp.pl/6272,20081019812407.strona

Podoba mi się to sformułowanie "... my to szanujemy"...a pani Alicja niby mówi prawdę, ale bardzo niedoszacowaną :)


Na górę
 Tytuł:
Post: 21-10-2008 10:32 
Offline

Rejestracja: 16-09-2005 06:50
Posty: 1198
Lokalizacja: kolejno z: base.7g, 8g, 9g
Cytuj:
Obecnie parę spraw się wyjaśniło - cenię szefową za otwartość, życzliwość, chęć wyjaśnienia moich wątpliwości. Na szczęście są plany działania.

No skoro się wyjaśniło to wskaż mi jakiś publikator - stronę, wydawnictwo, wywiad, artykuł prasowy itp. GDZIE to zostało wyjaśnione. Nie mogę się jakoś doszukać. Inaczej - wiesz - będzie na zasadzie "jedna baba drugiej babie"... Wiele wspaniałych cech zareklamowałeś ale odwaga cywilna wśród nich nie figuruje...

Ale skoroś już "objaśniony" to skorzystam i zapytam: jakie są od czasów postawienia krzyży na Rotundzie,a jest to już dobrych kilkadziesiąt miesięcy, działania tego Komitetu, oprócz zbierania datków które na trwający remont nie są bynajmniej przekazywane (wg. stanu sprawy z okresu po rozstrzygnięciu przetargu na odbudowę drugiej z wież)?

Cytuj:
Na cmentarzach dzieje się więcej

Ten reportaż to moim zdaniem stracone 5 minut czasu antenowego który można by wykorzystać na pokazanie prawdziwego obrazu sytuacji na przykładzie choćby jednego cmentarza. Po wypowiedzi wójta reklamującego że remonty w jego gminie są prowadzone zgodnie z całym kanonem sztuki i zasad aż ciśnie mi się na usta pytanie : od kiedy ? Wcześniej rozumiem, że cmentarze remontowały się same bez niczyjego nadzoru... Ale i tak postęp jest; nasza działalność zaskutkowała świadomością że coś było nie tak i że trzeba się jakąś dokumentacją przy remontach posługiwać. Satysfakcja jest, choć zapłaciliśmy za tą "edukację" pewną cenę. Jaką ? Można się domyślić z tego reportażu.

_________________
Hasło wikipedii "Oddział Grobów Wojennych C. i K. Komendantury Wojskowej w Krakowie" stanowi częsty dla tego źródła informacji przykład pilnie pielonego za pomocą cenzury prewencyjnej prywatnego folwarku mającego uchodzić za obiektywne informacje.


Na górę
 Tytuł:
Post: 26-10-2008 19:28 
Offline

Rejestracja: 16-09-2005 06:50
Posty: 1198
Lokalizacja: kolejno z: base.7g, 8g, 9g
Karol! Ja raczej staram ci się odpowiadać kiedy o coś pytasz. Ty zlałeś - czyżby jakaś ustalona z góry taktyka ? Podobno wszystko wiesz o działaniach i planach Komitetu ? Jak już uporasz się z grzybkami prosiłbym uniżenie o parę słów wyjaśnienia :?

_________________
Hasło wikipedii "Oddział Grobów Wojennych C. i K. Komendantury Wojskowej w Krakowie" stanowi częsty dla tego źródła informacji przykład pilnie pielonego za pomocą cenzury prewencyjnej prywatnego folwarku mającego uchodzić za obiektywne informacje.


Na górę
 Tytuł:
Post: 01-11-2008 16:32 
Offline

Rejestracja: 16-09-2005 06:50
Posty: 1198
Lokalizacja: kolejno z: base.7g, 8g, 9g
Karolu ! Mam straszne podejrzenie, że zatrułeś się tymi grzybami o których niedawno pisałeś bo dalej nie piszesz o planach i działaniach Komitetu :cry:

_________________
Hasło wikipedii "Oddział Grobów Wojennych C. i K. Komendantury Wojskowej w Krakowie" stanowi częsty dla tego źródła informacji przykład pilnie pielonego za pomocą cenzury prewencyjnej prywatnego folwarku mającego uchodzić za obiektywne informacje.


Na górę
 Tytuł:
Post: 05-11-2008 22:32 
Offline

Rejestracja: 31-08-2005 20:34
Posty: 277
No jak tak można dociskać człowieka do ściany :D
Kiedyś w przeszłości gdy optowałem w pewnej sprawie za wersją reprezentowaną przez mniejszość napisano -"bezczelne".
W tej kwestii, która Cię interesuje nie chce się wypowiadać.
Przecież znasz kanał dostępowy do wa-wy.
To co pisałem wyżej nie jest tak do końca kurtuazyjne.
Cenię sobie szefową za możliwość poruszania w rozmowie także trudnych spraw, wyjścia na przeciw mojemu krytycznemu oglądowi sytuacji.
W przeszłosci doświadczyłem niemal wizjonerskich zamierzeń reprezentowanych przez kolegę ze stopki redakcyjnej jednej z map BN.
Póki co wyszło z tego wielkie oooo.
Zdaję sobie jednak sprawę, że chcieć nie oznacza automatycznie móc.
Jeżeli już tak bardzo chcesz znać moje prywatne zdanie to raczej mówiłbym o planie...planu.
Najkrócej mówiąc - tak to odbieram.
Przyznam, że w przyszłości chciałbym usłyszeć o sukcesach
w pozyskiwaniu rozsądnych środków przez Komitet.


Na górę
 Tytuł:
Post: 06-11-2008 15:05 
Offline

Rejestracja: 16-09-2005 06:50
Posty: 1198
Lokalizacja: kolejno z: base.7g, 8g, 9g
Plan planu :lol: :lol: :lol: Zrozumiałem :lol: :lol: :lol:
Cytuj:
Przecież znasz kanał dostępowy do wa-wy.

Wiem też, że pani prezes zna dobrze i czyta to forum. Nawet w Magurach których jest współredaktorem pisała o nim. Ja zadałem pewne pytania publicznie - no, ale skoro nie można odpowiedzieć także publicznie... :twisted:
Cytuj:
Przyznam, że w przyszłości chciałbym usłyszeć o sukcesach
w pozyskiwaniu rozsądnych środków przez Komitet.

A mnie się wydaje, że prędzej usłyszysz o zakończeniu odbudowy :lol:
Ja natomiast bym chciał usłyszeć o pozyskaniu, przekazaniu i efekcie 8)

P. S. Druga wieża na ukończeniu, dzięki Gminie Uście.

_________________
Hasło wikipedii "Oddział Grobów Wojennych C. i K. Komendantury Wojskowej w Krakowie" stanowi częsty dla tego źródła informacji przykład pilnie pielonego za pomocą cenzury prewencyjnej prywatnego folwarku mającego uchodzić za obiektywne informacje.


Na górę
 Tytuł:
Post: 29-03-2009 12:45 
Offline

Rejestracja: 31-08-2005 20:34
Posty: 277
Już się stęskniłem za tą soczystą zielenią i za tym miejscem.
To, że cmentarz na Rotundzie odzyskuje dawny blask, więc od czasu do czasu trzeba tam być.
Jeżeli chodzi o dojście do interesującej mnie studni to zaczynam od osi wejścia na cmentarz dalej idę w kierunku Zdyni 490 kroków, potem gałązka w lewo (nomenkl. leśniczego) tam z kolei 105 kroków, dalej obracam się o 90 stopni w lewo, no i dosłownie kilka, no może kilkanaście kroków i jestem na miejscu.
Kiedyś myślano o oczyszczeniu tej studni i poprowadzeniu wody na górę.

http://img24.imageshack.us/gal.php?g=be ... e20080.jpg


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl