Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 28-03-2024 17:14

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4
Autor Wiadomość
Post: 19-09-2009 19:04 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24-01-2005 17:11
Posty: 1070
Lokalizacja: Nowica
a wierzyłem, że możesz nam pomóc... co za naiwność....

_________________
Magurycz jest światem, credo quia absurdum.


Na górę
Post: 19-09-2009 19:47 
Offline

Rejestracja: 16-09-2005 06:50
Posty: 1198
Lokalizacja: kolejno z: base.7g, 8g, 9g
Pustych żali twoich komentował nie będę - suma sumarum cieszy mnie jednak, że nie wydarliście (z jakiego powodu to mi już obojętne) tych pni z muru na chama, bez "planu na potem" - przynajmniej tak ze zdjęć wynika.

_________________
Hasło wikipedii "Oddział Grobów Wojennych C. i K. Komendantury Wojskowej w Krakowie" stanowi częsty dla tego źródła informacji przykład pilnie pielonego za pomocą cenzury prewencyjnej prywatnego folwarku mającego uchodzić za obiektywne informacje.


Na górę
Post: 19-09-2009 22:49 
Offline

Rejestracja: 02-12-2005 15:10
Posty: 325
Lokalizacja: Krosno
A może byście się spotkali na ubitej ziemi, wcześniej oczyszczonej tymi czy tamtymi ręcami, dali sobie po twarzach i przestali licytować, kto, co i dlaczego? Bo jak tak dalej pójdzie stowarzyszenie CG zacznie ze złośliwości oczyszczać cmentarze wyznaniowe, i nadal będzie trwała dyskusja, kto ma do których prawo. Bo na razie się mnie zdaje, że przez niektórych przemawia zazdrość - ale z jakiego powodu, to nie wiem. Oczyszczać, kleić, zdobywać pieniądze i tak przechodzić do historii - a nie przez czcze gadanie i przepychanki na forum. Ave!


Na górę
Post: 19-09-2009 23:04 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24-01-2005 17:11
Posty: 1070
Lokalizacja: Nowica
z wrogiem na ubitej ziemi chętnie, z obojętnym mi nie, od dziś żadnych więcej informacji tu na temat działań Magurycza, dość chały, *** i bylecoizmu, dość, żegnam i tyle.

_________________
Magurycz jest światem, credo quia absurdum.


Na górę
Post: 20-09-2009 00:55 
Offline

Rejestracja: 12-02-2007 15:13
Posty: 52
jarek surowiczny pisze:
no to zdjęcia z - przed i po :D

Obrazek

Obrazek


Kapitalna robota!!
Magurycz nie przejmuj się płytkimi tekstami lokalnej zakompleksionej Alfy i Omegi i rób swoje!


Na górę
Post: 20-09-2009 08:21 
Offline

Rejestracja: 16-09-2005 06:50
Posty: 1198
Lokalizacja: kolejno z: base.7g, 8g, 9g
I kto to mówi - anonimowy ekspert, bez twarzy, który tak czy owak nie spędził ani jednego dnia na pracach na cmentarzu, obojętnie jakim.

Moderatorów proszę o usunięcie jego posta i mojej wypowiedzi, chyba, że on podpisze swoją z imienia i nazwiska.

_________________
Hasło wikipedii "Oddział Grobów Wojennych C. i K. Komendantury Wojskowej w Krakowie" stanowi częsty dla tego źródła informacji przykład pilnie pielonego za pomocą cenzury prewencyjnej prywatnego folwarku mającego uchodzić za obiektywne informacje.


Na górę
Post: 20-09-2009 10:14 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14-10-2005 15:43
Posty: 1693
Lokalizacja: Biecz
Panowie spokojniej :!:
Tak jak ktoś napisał wcześniej - nie ma co wywlekać - w sensie dosłownym i ogólnym paprochów związanych z remontami cmentarzy na forum. Myślę, że takie sprawy powinno się załatwiać w "kuluarach" lub pod sklepem w Małastowie.

_________________
Na cmentarzu czujesz, że żyjesz
http://www.youtube.com/watch?v=dbP1e4Sw ... re=related


Na górę
Post: 20-09-2009 14:08 
Offline

Rejestracja: 02-12-2005 15:10
Posty: 325
Lokalizacja: Krosno
Proponuję więć utworzyć wątek Sklep w Małastowie i kłocić się nadal w nim :)


Na górę
Post: 21-09-2009 21:29 
Offline

Rejestracja: 07-02-2007 18:51
Posty: 677
Witam.
Z uwagi na możliwość iż jest to jeden z ostatnich postów na tym wspaniałym forum, postanowiłem dorzucić swoje ostatnie trzy grosze.
Uruloki. Dziękuję za wyczerpującą i cierpliwą odpowiedź. Doceniam to. I dochodzę do wniosku, że choć mówimy o tym samym to jakby w różnych językach. Być może postrzegamy to na różnych płaszczyznach. (Żeby nie było niejasności, moje wiadomości na temat cmentarzy Wielkiej Wojny nie są wielkie). Żeby nie wproadzać chaosu wypunktuję o co mi biega:
- Ciebie jako Mirosława Łopatę postrzegam przez pryzmat Crux Galiciae (pozwól, że będę używał skrótu CG). Jak rozumiem większość twierdzeń dotyczących cmentarzy IWŚ jest zbieżna z oficjalnym stanowiskiem CG;
- CG to grupa ludzi, którym los cmentarzy wojskowych leży na sercu i którzy na wiele sposobów starają się: poszerzać swoją wiedzę o tych zabytkach, promować ją wśród społeczności lokalnych oraz ludzi interesujących się historią, zapobiegać aktom wandalizmu i niszczenia cmentarzy, zapobiegać nieprawidłowo wykonywanym remontom (cele te przepisałem z webu CG);
- Magurycz w ramach dość wyjątkowej akcji (zdaje się że rzadko zajmują się cmentarzami niewyznaniowymi) zajął się cmentarzem 58.

I nagle wywiązuje się pyskówka. Czy Ty naprawdę uważałeś, że ludzie z Magurycza mogliby uskutecznić "akt wandalizmu i zniszczyć cmentarz nieprawidłowo wykonanym remontem"? Nie jestem nijak związany z Maguryczami (niestety!) ale za nimi przemawia dziesiątki (jak nie setki) kamiennych świadków dobrej roboty. (Zresztą czy w jednym z Twoich postów nie dostrzegłem zawoalowanego, dość niechętnego mruknięcia aprobaty?). Wszystkim wiadomo, że z Szymonem się nie lubicie (od czasu tego nieszczęsnego kosztorysu zdaje się?). Ale to nie powód żeby się zwalczać. Obaj jesteście potrzebni Beskidowi. Obaj robicie niesamowitą robotę, której w żaden sposób nie da się przecenić! Ja po prostu nie rozumiem czemu (przynajmniej czasami) nie odłożycie animozji na bok i nie pogadacie jak facet z facetem.
Prawdopodobnie jako odpowiedź na to dictum przytałczałbyś argumenty o różnicy celów jakie sobie stawiacie, o wielokrotnych próbach dialogu, może nawet padłoby zdanie o kasie wypracowanej na cmentarzach. I koronny argument że trzeba aktywować samorządy lokalne, aby spowodować by utrzymanie cmentarzy wykonywane mogło być przez nie w sposób kompleksowy i systematyczny. Fajnie. Odkąd pamiętam wszędzie zawsze brakowało kasy w budżecie i przez jakiś czas dalej będzie brakować (nie wszędzie są tacy przychylni jak Zbyszek Staniszewski). Zanim Ty wraz z CG spowodujesz, że znajdą się fundusze na remonty i utzrymanie choć 1/10 obiektów, połowa z pozostałych zniszczeje. Dlaczego więc sabotujesz (przynajmniej na tym forum) prace Magurycza?
Bo skutek jest taki - mimo pyskówek i wzajemnego obrażania się - że jest wykonany wstępny remont (oczyszczenie?) cmentarza. I jest zrobiony (nie znam się na tym) jak sądzę i na ile potrafię ocenić, dobrze. Jak myślisz kiedy ktoś inny (czyt. gmina) zajął by się tym cmentarzem?

Dobra rozpisałem się i chyba rozmydliłem jak zwykle problem.
P.S. Nie wiedziałem, że jestem anonimem, ani że Ci to przeszkadza. Mimo, że rozmawialiśmy z sobą osobiście (nie wspominam mile tej rozmowy) nie potrafisz umiejscowić mnie w swej pamięci niezależnie czy podpisze się pod postem jako humanitas, Dżordż Makowiec czy Jan Kowalski.

P.S. II. Twoje posty oczywiście czytam dokładnie i staram się je zrozumieć. W zadnym przypadku intencją moją nie było obrażanie Ciebie czy kogokolwiek na tym forum. Może to dziwne ale podziwiam Cię za wiedzę i zaangażowanie. Zresztą krzyż też masz nie za oportunizm.
I mimo wszystko pozdrawiam. Anonim. (Jeśli doczytałeś do tego momentu to znaczy, że się nudzisz, i wszyscy pozostali też).

P.S. III. Do victoo.
Chyba wpadłeś tu na chwilę z innego wątku forum i nie czaisz czaczy. Ten wątek nie powstał specjalnie w celu obrzucana Urulokiego inwektywami.


Na górę
Post: 21-09-2009 22:18 
Offline

Rejestracja: 12-02-2007 15:13
Posty: 52
humanitas pisze:
Do victoo.
Chyba wpadłeś tu na chwilę z innego wątku forum i nie czaisz czaczy. Ten wątek nie powstał specjalnie w celu obrzucana Urulokiego inwektywami.


Czaję czaczę,jednak czytając posty Urulokiego... zresztą milczenie jest złotem.
Przepraszam Pana Łopatę, trzymam kciuki za działalność Szymona. Następnym razem zanim coś nastukam wcisnę wcześniej Alt + F4.


Na górę
Post: 22-09-2009 05:46 
Offline

Rejestracja: 16-09-2005 06:50
Posty: 1198
Lokalizacja: kolejno z: base.7g, 8g, 9g
Cytuj:
Jak rozumiem większość twierdzeń dotyczących cmentarzy IWŚ jest zbieżna z oficjalnym stanowiskiem CG;

Moich twierdzień ? :shock: W żadnym wypadku, CG nie jest organizacją typu wodzowskiego a ja nie jestem człowiekiem - orkiestrą. Wypowiedzi w imieniu CG na tym forum podpisuję zawsze z podaniem swojej funkcji lub "z upoważanienia" Zarządu. Oficjalnym organem CG jest strona www.cruxgaliciae.org

Cytuj:
...nie pogadacie jak facet z facetem...

Rozmawialiśmy osobiście kikakrotnie...

Cytuj:
Magurycz w ramach dość wyjątkowej akcji (zdaje się że rzadko zajmują się cmentarzami niewyznaniowymi) zajął się cmentarzem 58.

Nie, to już drugi cmentarz - przy czym do sposobu w jaki były przedstawiane w mediach prace "społeczne" na tym wcześniejszym miałem swoje uwagi - łatwo je odszukać na tym forum.

Cytuj:
Dlaczego więc sabotujesz (przynajmniej na tym forum) prace Magurycza

Niczego nie "sabotuję" - jeśli jednak ktoś po przeczytaniu moich "sabotaży" pomyślał samodzielnie nie przez pryzmat "sławy" dyskutantów to się cieszę - o to chodziło.

Cytuj:
Czy Ty naprawdę uważałeś, że ludzie z Magurycza mogliby uskutecznić "akt wandalizmu i zniszczyć cmentarz nieprawidłowo wykonanym remontem"?

A contrario: Czy Ty naprawdę uważasz, że Magurycz nigdy nie mógłby tego uskutecznić ?
Nie tacy "doświadczeni" w pracach na cmentarzach wojennych robili większe szkody niż ta której możliwość sugerowałem (a która zresztą nie nastąpiła i bardzo dobrze)

Cytuj:
Dobra rozpisałem się i chyba rozmydliłem jak zwykle problem.

Chyba tak, proponuję podyskutować jeszcze raz, tym razem o motywach działania CG kiedy zaczniemy biletować wstęp na konferencję "Znaki Pamięci" i płacić za referaty prelegentom.

Proponuję takie zakończenie tematu: jeśli dla kogoś coś jeszcze w sprawie tego remontu jest niejasne - piszcie na forum pytania o szczegóły do Szymona z Magurycza, najlepiej konkretne. A jeśli nikogo już nie interesuje meritum sprawy proponuję dyskusję zakończyć.

_________________
Hasło wikipedii "Oddział Grobów Wojennych C. i K. Komendantury Wojskowej w Krakowie" stanowi częsty dla tego źródła informacji przykład pilnie pielonego za pomocą cenzury prewencyjnej prywatnego folwarku mającego uchodzić za obiektywne informacje.


Na górę
Post: 22-09-2009 08:25 
Offline

Rejestracja: 18-01-2006 14:49
Posty: 241
Lokalizacja: z Polskiego BN
ja z troszke innej beczki :

humanitas napisał coś o przychylności Zbyszka Staniszewskiego - czy chodzi o tego Zbyszka z Olsztyna - a jeśli tak to na czym polegała jego przychylność? czy mógłby ktoś coś szerzej na ten temat napisać ?

_________________
uhhh same Lwy i Tygrysy


Na górę
Post: 22-09-2009 10:37 
Offline

Rejestracja: 02-12-2005 15:10
Posty: 325
Lokalizacja: Krosno
Zbigniew Staniszewski to zdaje sie wójt Dębowca.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl