Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 28-03-2024 18:39

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
Post: 01-09-2005 12:18 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-09-2004 17:52
Posty: 873
Lokalizacja: Gliwice
Niestety muszę ostrzec przed wizytą w Radocynie i okolicy w dniach 16-18.09.2005

Odbędzie się tam "ciekawa" impreza.
Oto cytat z oficjalnej strony internetowej pewnego towarzystwa:

"...Spotkanie organizowane przez silną grupę gorlicką pod wodzą Sołtysa w Radocynie u źródeł Wisłoki w Beskidzie Niskim. Zaproszenie dla wszystkich pojazdów z silnikami przeciwsobnymi, popularnie zwanych boxerami, i ich właścicieli. Bez programu, spotkanie towarzyskie w odludnym miejscu "na końcu świata", (...) możliwość rozkoszowania się jeszcze nieskażoną cywilizacją przyrodą, spotkania z wilkami lub niedźwiedziem (!). W pobliżu jedynie bacówka (oscypki i żętyca), smolarnie, samotne krzyże i kapliczki świadczące o istnieniu dawnych wsi łemkowskich. Brak zasięgu telefonów komórkowych, TV, supermarketów i junkfoodów...."

Bez komentarza

Bartek


Na górę
 Tytuł:
Post: 01-09-2005 20:46 
Offline

Rejestracja: 23-10-2004 17:49
Posty: 705
Lokalizacja: D29 - 110
8)


Ostatnio zmieniony 11-03-2007 21:01 przez pazuzu, łącznie zmieniany 1 raz.

Na górę
 Tytuł:
Post: 01-09-2005 21:42 
Cytuj:
Bez komentarza


Znaczy się, jesteś za czy przeciw, ciekawość :lol:

A swoją drogą to jak na motorzystów pięknie, skrótowo opisali Beskid Niski w tej części . No, może z misiami przesadzili - choć z drugiej strony jak się dobrze zastanowić miś, który na krzywy ryj wmieszał by się w towarzystwo harlejowców w celu załapania się na darmowego browara, zwłaszcza gdyby założył niemiecki hełm z rogami mogłby przecież ujść za swojaka :lol: Kto , wie - może się to już tym miłośnikom silników typu boxer zdarzyło wcześniej ? :lol:

Prawda jest taka - do Radocyny prowadzi normalna (przynajmniej dla mnie normalna) droga jezdna, nie ma zakazu wjazdu pojazdami silnikowymi, nie zamyka się na czas przejazdu drogi dla tubylców - więc kak gawarili driewnije Grieki: w czom dieło :?:


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 01-09-2005 22:01 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-09-2004 17:52
Posty: 873
Lokalizacja: Gliwice
uruloki pisze:

Znaczy się, jesteś za czy przeciw, ciekawość :lol:



góry są dla wszystkich... ale ja w okolice Radocyny w tym czasie bym się nie wybrał

Bartek


Na górę
 Tytuł:
Post: 01-09-2005 23:20 
Offline

Rejestracja: 23-10-2004 17:49
Posty: 705
Lokalizacja: D29 - 110
8)


Ostatnio zmieniony 11-03-2007 21:01 przez pazuzu, łącznie zmieniany 1 raz.

Na górę
Post: 02-09-2005 08:59 
Sprawę próbowałem wyjaśnić na pl.rec.gory:

http://niusy.onet.pl/niusy.html?t=artyk ... d=37228670

więc nie będę powtarzał, że nie jest to ani rajd samochodowy, ani zlot, ale kameralne spotkanie właścicieli zabytkowych (!) pojazdów marki Volkswagen czyli "garbusów" w Hotelu Nadleśnictwa w Radocynie, do którego prowadzi ogólnie dostępna droga publiczna. Żadne terenówki ani motocykle, żadne rajdy po lesie, żadne dyskoteki.

Nie rozumiem dlaczego jednorazowy przejazd drogą publiczną 15-20 zabytkowych aut wzbudza taki prostest, gdy w sezonie letnim codziennie tą drogą do Hotelu przejeżdżają dziesiątki samochodów, a w weekendy grubo ponad sto (!)

Aby uczestnikom spotkania przybliżyć miejsce i miejscowość - nie wszyscy znają ten rejon - podałem link do strony www.beskid-niski.pl.

Liczę na zrozumienie Państwa.

Piotr Gryglaszewski
piotr@gryglaszewski.com
www.gryglaszewski.com | www.garbusy.net


Na górę
   
Post: 07-09-2005 08:45 
Witam
Piotr Gryglaszewski nie potrzebuje mojej pomocy ale śledząc, zdaje się, że akademicką dyskusję, dotyczącą urojonego zagrożenia, pozwolę sobie zabrać w niej głos.
do radocyny jeżdżę od 20 lat, w połowie lat osiemdziesiątych jak po trzech dniach spotkało się kogoś, to człowiek z ludzką radością wyjmował z plecaka flaszkę i kiełbasę na powitanie,
zmiany, które nastąpiły wydają mi się nieuchronne, co nie znaczy bynajmniej, że mi się one podobają,
strach pomyśleć co będzie, kiedy asfalt dotrze do samej radocyny,
z radocyny wróciłem 27 sierpnia, po dwutygodniowym pobycie, w czasie sierpniowego, długiego weekendu widziałem sytuację przerażającą, cały parking przed hotelem był dosłownie zapchany samochodami, i nie była to jakaś grupa zorganizowana ale "turyści" indywidualni, w pierwszym odruchu chciałem zrobić zdjęcie ale później doszedłem do wniosku, że tak naprawdę to nie chciałbym mieć takiego zdjęcia z radocyny i chyba roztropnie, zrezygnowałem z tego pomysłu ,
należałoby powiedzieć; czas umierać, ale w rzeczywistości trzeba się z "takimi" faktami jakoś pogodzić,,
droga zdynia-radocyna jest faktycznie ogólnodostępna, i za ileś lat stanie się prawdopodobnie częścią jakiejś obwodnicy,
pozdrawiam wszystkich zatroskanych,
autorom gratuluję strony,
tak czy owak zawsze nowak


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 20-09-2005 21:36 
ale tacy ludzie ze zlotu garbusów nikomu i niczemu nie zagrazaja, fajnie ze dostrzegaja piekno tego regionu i miłymi słowami zapraszają na ten zlot, cos mi sie wydaje ze w tych krytycznych wypowiediach jest nutka zazdrosci, oni poza pieknem gór widzą jeszcze piękno romanycznych autek, potrafią to połączyć i fajnie sie przy tym bawić


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 21-09-2005 06:08 
Offline

Rejestracja: 16-09-2005 06:50
Posty: 1198
Lokalizacja: kolejno z: base.7g, 8g, 9g
Cytuj:
...cos mi sie wydaje ze w tych krytycznych wypowiediach jest nutka zazdrosci,...


Krytyczne wypowiedzi ? Ja bym określił je raczej jako "ironicznie - niezainteresowane" co najwyżej. Mnie na przykład garbusy się podobają (ale bym nie kupił) - sposób dobierania się w towarzystwa czy też koleżeństwa tylko dla faktu posiadania jakiejś rzeczy już na przykład nie. Ale to tylko moja opinia - ludzie zrzeszają się stowarzyszeniach właścicieli garbusów, rowerów "Ukraina", pralek "Frania" itp. bo tak im pasuje.
Póki co istnieje w Polsce wolność zrzeszania się ale istnieje także wolność słowa i prawo do wolnej dyskusji.

W ogóle jak już napisałem w innym poście dużo szumu o nic - nikt nie zginął , nikomu nic się nie stało, nikt nie wyrąbał hehtarów lasu, nikt też nie kładł się na drodze aby zablokować przejazd. Ogólnie - mało ważne w skali obiektywnej dla BN wydarzenie.

_________________
Hasło wikipedii "Oddział Grobów Wojennych C. i K. Komendantury Wojskowej w Krakowie" stanowi częsty dla tego źródła informacji przykład pilnie pielonego za pomocą cenzury prewencyjnej prywatnego folwarku mającego uchodzić za obiektywne informacje.


Na górę
 Tytuł:
Post: 17-02-2006 13:44 
Offline

Rejestracja: 16-02-2006 18:50
Posty: 20
Lokalizacja: Kraków
Cytuj:
Póki co istnieje w Polsce wolność zrzeszania się ale istnieje także wolność słowa i prawo do wolnej dyskusji.


Dziś już wiemy, że długo to już nie potrwa...


Na górę
 Tytuł:
Post: 19-02-2006 17:32 
CasaVerde pisze:
Cytuj:
Póki co istnieje w Polsce wolność zrzeszania się ale istnieje także wolność słowa i prawo do wolnej dyskusji.


Dziś już wiemy, że długo to już nie potrwa...


Casa bardzo trafne spostrzeżenie -- jak tak dalej pójdzie to trzeba bedzie się meldować u proboszcza i gminnego sekretarza pis --co by wyjść w góry ...


Na górę
   
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl