Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 28-03-2024 15:49

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1 2 Następna
Autor Wiadomość
Post: 01-09-2012 21:41 
Offline

Rejestracja: 31-08-2012 20:59
Posty: 342
Wiosną tego roku wylazłem z krzaków (po penetracji źródlisk Sidławy) do znanej mi od wielu lat doliny Regetówki i aże mnie cofnęło w te krzaki z powrotem. Wyasfaltowali. Aż do samego cmentarza, dobrze że nie dalej.

Odbiło komuś?


Na górę
Post: 02-09-2012 19:28 
Offline

Rejestracja: 02-12-2009 21:42
Posty: 462
Lokalizacja: Gorlice
Asfaltują to i pewnie zaludniać będą... Ehh

_________________
Jeśli czcić chcecie poległych bohaterów / Podarujcie swe serca ziemi, która ich kryje.
Inskrypcja cmentarza nr 59 Przysłup


Na górę
Post: 02-09-2012 21:00 
Offline

Rejestracja: 31-08-2012 20:59
Posty: 342
Ano zaludniają, w pewnym sensie - dzięcioły przeglądają się w nowych nagrobkach z lastriko.


Na górę
Post: 18-09-2012 14:08 
Offline

Rejestracja: 20-09-2004 07:59
Posty: 36
Lokalizacja: wawka
turpin pisze:
Wiosną tego roku wylazłem z krzaków (po penetracji źródlisk Sidławy) do znanej mi od wielu lat doliny Regetówki i aże mnie cofnęło w te krzaki z powrotem. Wyasfaltowali. Aż do samego cmentarza, dobrze że nie dalej.

Odbiło komuś?


Wyasfaltowali. Na wiosnę.
Nie do cmentarza, ale do czasowni.
Ja nadepnełam na asfalt nocą w weekend majowy, obiecując sobie miły spacerek po szutrze do samej bazy, a tu taka niemiła niespodzianka.

Wyasfaltowali, bo w planach gminy było przerzucenie drogi do Regetovki.

Ale spoko, nie martwta się póki co. Po rozmowie z leśniczym okazuje się, że droga nie zmieściła się w planie finansowym gminy. I póki co jej nie będzie dalej.
Leśniczy odetchnął, bo jeszcze Cyganie ze Słowacji nie będą mu po drewno do lasu Ładami przyjeżdżać.
Ale to chyba do czasu.
Zobaczymy, póki co cieszmy się, ze dolina prawie się nie zmieniła.

Co do zaludniania - większość doliny to własność stadniny, która tam ma swoje łąki kośne i wypasowe. A że stadnina liczna jest, Regetów nie podzieli losu Radocyny.


Na górę
Post: 18-09-2012 20:06 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24-01-2005 17:11
Posty: 1070
Lokalizacja: Nowica
Dziabka, piszesz tak:
"Co do zaludniania - większość doliny to własność stadniny, która tam ma swoje łąki kośne i wypasowe. A że stadnina liczna jest, Regetów nie podzieli losu Radocyny."
Chciałbym wierzyć w to co piszesz, ale po pierwsze: moi odlegli znajomi właśnie próbują sprzedać tamże parę ładnych hektarów; po drugie: czy do koszenia albo wypasu konieczny jest prąd? :?: ... nowe słupy idą daleko i nie żeby oświetlać łąki...

_________________
Magurycz jest światem, credo quia absurdum.


Na górę
Post: 19-09-2012 09:40 
Offline

Rejestracja: 31-08-2012 20:59
Posty: 342
szymon NGK Magurycz pisze:
Dziabka, piszesz tak:
"Co do zaludniania - większość doliny to własność stadniny, która tam ma swoje łąki kośne i wypasowe. A że stadnina liczna jest, Regetów nie podzieli losu Radocyny."
Chciałbym wierzyć w to co piszesz, ale po pierwsze: moi odlegli znajomi właśnie próbują sprzedać tamże parę ładnych hektarów; po drugie: czy do koszenia albo wypasu konieczny jest prąd? :?: ... nowe słupy idą daleko i nie żeby oświetlać łąki...


Mam nadzieję, że to hektary rolne i/lub że przynajmniej nie podzielą na trzyarowe działki...

A co do prądu - stadnina pasie na łąkach ogrodzonych drutem pod prądem (nie zawsze podłączonym do żywej elektryki, ale czasem jak najbardziej). Te słupy są, o ile pamiętam, starsze niż asfalt. Asfalt ma jeszcze jedną nieprzyjemną cechę - koniem nieokutym lub okutym zwykłymi podkowami nie powinno się po nim jechać inaczej, jak stępa.


Na górę
Post: 19-09-2012 09:59 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24-01-2005 17:11
Posty: 1070
Lokalizacja: Nowica
Do pastucha starcza akumulator, a te hektary..., wiesz jak to jest z siedliskiem? Masz średnią wojewódzką czy tam gminną, masz siedlisko, to jak zbudujesz już dom, to resztę możesz sprzedawać...

_________________
Magurycz jest światem, credo quia absurdum.


Na górę
Post: 19-09-2012 10:47 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-09-2004 19:47
Posty: 2026
Lokalizacja: Rabka
Regietów już jest bardziej zurbanizowany niż Radocyna. Tylko te domki się nie rzucają tak w oczy ja Radocyńskie budowy.

_________________
"Nasze piwo jest zdrowe".
Browar Grybow.


Na górę
Post: 19-09-2012 12:35 
Offline

Rejestracja: 29-01-2012 15:34
Posty: 109
Już niedługo. Do górnej Radocyny prowadzony jest prąd. Drogą!

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/32a ... 7c9b5.html


Na górę
Post: 19-09-2012 18:54 
Offline

Rejestracja: 02-12-2009 21:42
Posty: 462
Lokalizacja: Gorlice
beskidtur pisze:
Już niedługo. Do górnej Radocyny prowadzony jest prąd. Drogą!


Dokładnie tak byłem i widziałem dzisiaj. Prace idą pełną parą. Koparek i łopatowych więcej jak zwierząt, hałas też obudził dolinę...
Ale to nie koniec robót w okolicy pod ośrodkiem w Radocynie rozmawiałem z kierowcą wywrotki, bo w ciągu 5 min minęło nas chyba z 5, więc pytam co jest grane a on powiedział że robią stawy... Niestety nie dosłyszałem tylko gdzie, bo chodził silnik, ale gdzieś okolice Czarnego myślę... (do sprawdzenia)


PS. Poza tematem, ale myślę, że też istotne w Czarnem owieczki nadal grasują sobie po cmentarzu. O zgrozo Pasterze dopiero na mój widok je odpędzili... Ścieżki i połamane krzaczory świadczą tylko o jednym, że to ich stałe miejsce bytowania i przemarszu... Zresztą kawałek dalej stado byczków i krówek lawirowało swobodnie koło przydrożnych krzyży, które nie prędko zaznają świętego spokoju od ocierania, płoty ochraniające jeszcze stoją na szczęście...

Aha i ciekawostka właściciel jednego z tych 3 nowych domów w Radocynie najwidoczniej chce sprzedać budynek bo jakieś tabliczki odnośnie sprzedaży z numerem telefonu się pojawiły, a obok 2 tabliczki dotyczące przyległych działek... Czyżby lokalizacja nie była atrakcyjna?? Nawet prąd zrobią :mrgreen:

_________________
Jeśli czcić chcecie poległych bohaterów / Podarujcie swe serca ziemi, która ich kryje.
Inskrypcja cmentarza nr 59 Przysłup


Na górę
Post: 19-09-2012 20:26 
Offline

Rejestracja: 31-08-2012 20:59
Posty: 342
felek89 pisze:
(...) Poza tematem, ale myślę, że też istotne w Czarnem owieczki nadal grasują sobie po cmentarzu. O zgrozo Pasterze dopiero na mój widok je odpędzili... (...) :mrgreen:


Ciekawe zagadnienie. Pomyślawszy chwilę, wymyśliłem że sam nie miałbym chyba nic przeciw temu, by na moim grobie pożywiały się jakieś bydlęta. Człek, choć katolik, w jakiś sposób wkręca się wówczas w tę mandalę życia, czy jak to się tam fachowo nazywa (łańcuch pokarmowy to będzie po naszemu?). Z drugiej strony nie wypuściłbym jednak inwentarza który mi podlega lub podlegał (kilka kotów, koń wierzchowy i dwóch nastoletnich synów) na harce po czyichś grobach. Ciekawe, jak mówię, zagadnienie...


Na górę
Post: 19-09-2012 20:52 
Offline

Rejestracja: 26-10-2006 15:28
Posty: 68
Cytuj:

Ale to nie koniec robót w okolicy pod ośrodkiem w Radocynie rozmawiałem z kierowcą wywrotki, bo w ciągu 5 min minęło nas chyba z 5, więc pytam co jest grane a on powiedział że robią stawy... Niestety nie dosłyszałem tylko gdzie, bo chodził silnik, ale gdzieś okolice Czarnego myślę... (do sprawdzenia)

To nie jakieś stawy, ale KAŁUŻE EKOLOGICZNE :?: :!: , których budowę wspiera finansowo UE, link do map na końcu tego wątku:
http://www.beskid-niski.pl/forum/viewtopic.php?f=7&t=3345

W Bodakach widziałem takie KAŁUŻE już skończone (tworzą kaskadę) i nawet było tam jeszcze trochę wody.

Pozdro


Na górę
Post: 20-09-2012 18:46 
Offline

Rejestracja: 02-12-2009 21:42
Posty: 462
Lokalizacja: Gorlice
dzięki legat czyli to w okolicach Nieznajowej się tworzy? A da ktoś linka jak to wygląda i jakie ma zadanie?

_________________
Jeśli czcić chcecie poległych bohaterów / Podarujcie swe serca ziemi, która ich kryje.
Inskrypcja cmentarza nr 59 Przysłup


Na górę
Post: 20-10-2013 16:04 
Offline

Rejestracja: 10-05-2011 15:36
Posty: 737
Lokalizacja: słupsk
Chcę powrócić do jednego pytania zadanego w wątku "Konkurs- zadaj pytanie". Panują tam czytelne zasady(chociaż nie zawsze przestrzegane): prawo wypowiedzi ma tam ten, kto udzielił ostatniej prawidłowej odpowiedzi. Wątek tamten czeka na pytanie. Nie chcąc łamać tej dobrej zasady, odzywam się w wątku materią powiązanym z kwestią, którą chcę poruszyć.
Do rzeczy: tom 1915 zadał tam na str.127 foto-zagadkę: słup betonowy z tabliczką kierującą do cm. 61 w Gładyszowie. Ja błędnie odpowiedziałem, że chodzi o Regetów Górny i cm.48, bo tak kojarzyłem po asfalcie i słupach. Błąd bezdyskusyjny. Tom 1915 skomentował moją odpowiedź: tam chyba nie ma takich słupów, bo dokąd by prowadziły prąd, skoro tabliczki wiszą na słupie elektrycznym, to początek szlaku znajduje się między zabudowaniami wsi. Wówczas nie podjąłem dyskusji, bo nie pamiętałem dokładnie dokąd dochodzą słupy. Niedawno pochodziłem trochę po tej okolicy i stwierdzam, że ostatni słup stoi tuż przed skrętem na cm.48.
https://picasaweb.google.com/1052597427 ... 9135850898
Błędne było więc stwierdzenie toma1915, że słupy muszą być między zabudowaniami wsi, chyba, że dodamy byłymi lub (aby nie) przyszłymi zabudowaniami. Pozostaje aktualne pytanie toma 1915: dokąd prowadzą prąd? Magurycz w tym wątku pisze: czy do koszenia, albo wypasu konieczny jest prąd?, nowe słupy idą daleko i nie żeby oświetlać łąki... do pastucha starcza akumulator". Zauważmy, że przewody napowietrzne dochodzą tylko do ostatniego słupa. Dalej albo idą pod ziemią, albo będą pociągnięte w przyszłości. O słupach też wspomniał turpin.
Ok. 300-350m. za skrętem, idąc do cm. 48, po prawej stronie widać w niedużym oddaleniu jakąś przyzwoitą zabudowę. Czyje to jest? Może to jest odbiorca?
Szkoda, że temat ten nie został wyjaśniony wcześniej przez częstych bywalców na cm.48. Może teraz ktoś coś napisze, a może w i o Regetowie Górnym musi panować cisza? task


Na górę
Post: 21-10-2013 13:59 
Offline

Rejestracja: 19-07-2010 12:16
Posty: 378
task pisze:
Niedawno pochodziłem trochę po tej okolicy i stwierdzam, że ostatni słup stoi tuż przed skrętem na cm.48.
https://picasaweb.google.com/1052597427 ... 9135850898
Błędne było więc stwierdzenie toma1915, że słupy muszą być między zabudowaniami wsi, chyba, że dodamy byłymi lub (aby nie) przyszłymi zabudowaniami. Pozostaje aktualne pytanie toma 1915: dokąd prowadzą prąd?



Racja, błąd był :wink: Chociaż zauważ, że słup jest przed skrętem na cmentarz i ciężko byłoby na nim umieścić znaczek szlaku cmentarnego. Zapewne prąd idzie to tego domu za parowem (patrząc z drogi dojściowej na cmentarz), ale jakoś nigdy go nie śledziłem.
Na pewno nie jest to przyłącze energetyczne dla betoniarek na cm. 48 :lol:

_________________
Prihovárajte sa medveďovi pokojným hlasom - toto môže upokojiť medveďa aj vás


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1 2 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl