Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 28-03-2024 15:15

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
Post: 23-07-2014 11:53 
Offline

Rejestracja: 23-07-2014 11:41
Posty: 3
W najbliższym czasie planuję parę wycieczek rowerowych w Beskidzie Niskim. To mój pierwszy wyjazd w te góry. Stacjonować będę w Ropkach. Jedna z tras zaprowadzi nas do Bielicznej. I tu pytanie. Czy droga na Przełęcz Pułaskiego i potem przez Cigielkę dostępna jest dla roweru (MTB na lekko), czy może jest to droga typu "rower na plecach"? Co prawda ta druga opcja nie jest mi jakoś straszna, ale już mojej Pani tak :). Znalazłem parę opisów takiej trasy w sieci i śladów GPS, ale mam wątpliwości, szczególnie jeżeli chodzi o okolice Ostrego Wierchu. Może jakaś inna trasa z Bielicznej do Wysowej jest lepsza? Przez Przełęcz Perehyba? A może lepiej wrócić po śladzie do Izb? Z góry dzięki za odpowiedź.


Na górę
Post: 23-07-2014 15:23 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-09-2004 19:47
Posty: 2026
Lokalizacja: Rabka
Na przeł.Pułaskiego dojedziesz spokojnie. Nad Bieliczną jest dobra gruntówka, w lesie może być błotnista. Pamiętam, że zdarzały się tam drzewa przewrócone, ale bez tragedii.

Nie wiem jak do Cigielki.

Na Ostry Wierch jest stromo - na rowerze nie jeżdżę, ale to raczej do wniesienia na plecach się kwalifikuje. Dalejna Białą Skałę jest wąsko i kamieniście, zjazd do Ropek stromy, śliski i kamienisty. Z Prehybki tak samo.

Z Banicy wygodna droga leśna.

Ja bym pojechał przez Czyrtyźne, trochę trudniej niż drogą, ale nieporównanie ciekawiej.

_________________
"Nasze piwo jest zdrowe".
Browar Grybow.


Na górę
Post: 23-07-2014 16:25 
Offline

Rejestracja: 23-07-2014 11:41
Posty: 3
Co do Czertyżnego, to właśnie taki jest pomysł. Ropki - Czertyżne - Banica - Izby - Bieliczna - tu część niepewna - Wysowa ? - Ropki.
http://www.debowyjar.pl/list/trasy-rowerowe.html tu opisują trasę przez Przełęcz Pułaskiego i Cigielkę. Przez Perehybę idzie teoretycznie czarny szlak rowerowy http://wysowa-zdroj.pl/index.php/szlaki-rowerowe.html , ale szlaki rowerowe, to czasami bywają tylko w teorii :) . Być może ktoś tamtędy na rowerze jechał i zechce podzielić się doświadczeniem.


Na górę
Post: 24-07-2014 14:24 
Offline

Rejestracja: 29-01-2012 15:34
Posty: 109
Z Przełęczy Puławskiego na Ostry, to tak jak pisze HM, w stronę Cigielki trochę zjazdów.
Trasa przez Ropki i Czertyzne o wiele przyjemniejsza. Prawie bez zsiadania z roweru. Ważne, aby w Bielicznej nie wpuścić się w gdzieniegdzie znakowany czarny szlak. Najlepiej na Perehybę wyjeżdżać leśną stokówką, trzymając się znaków szlaku konnego. Od stokówki na przełęcz noże być trochę prowadzenia


Na górę
Post: 24-07-2014 14:44 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-09-2004 19:47
Posty: 2026
Lokalizacja: Rabka
No i tam jest często zamknięta brama, trzeba przejść pod i przeciągnąć rower.

_________________
"Nasze piwo jest zdrowe".
Browar Grybow.


Na górę
Post: 24-07-2014 17:33 
Offline

Rejestracja: 23-07-2014 11:41
Posty: 3
beskidtur pisze:
Ważne, aby w Bielicznej nie wpuścić się w gdzieniegdzie znakowany czarny szlak. Najlepiej na Perehybę wyjeżdżać leśną stokówką, trzymając się znaków szlaku konnego.

W którym miejscu ten szlak odchodzi od głównej drogi? Jest dobrze oznakowany?


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl