Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 28-03-2024 16:33

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
Post: 30-10-2018 10:41 
Offline

Rejestracja: 18-12-2014 20:50
Posty: 438
co prawda nie dotyczy bezposrednio terenow bn, ale wielu z was to zapalency w temacie wielkiej wojny i cmentarzy, wiec podsuwam:

Obrazek

przy okazji tez troche pospamuje - kumpel (historyk z wyksztalcenia) zrobil dosc gruba robote w temacie: zdokumentowal (obfotografowal) i opisal ok. 40 cmentarzy z wielkiej wojny lezacych na bochenszczyznie, efektem jest strona http://www.bramydowiecznosci.pl

_________________
pzdr
mazeno


Na górę
Post: 30-10-2018 18:17 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-02-2013 23:56
Posty: 561
Lokalizacja: Galicja
Roman Frodyma będzie?
Toż to autorytet w temacie.
Szkoda, że termin tego spotkania przypada na wtorek. :(

_________________
Forum "Turystycznie"
http://www.turystycznie-forum.pl


Na górę
Post: 31-10-2018 11:21 
Offline

Rejestracja: 19-07-2010 12:16
Posty: 378
mazeno pisze:
co prawda nie dotyczy bezposrednio terenow bn


Hehe... kiedy pod Bochnią i pod Limanową tłuczono się bez jakichś wyraźnych rezultatów, korpusy panów Szurmaya i Kralička przeszły przez Przełęcz Tylicką i Dujawę, zagrażając tyłom wojsk rosyjskich, idąc na Sącz i Gorlice... W powszechnym odbiorze rzecz to mało znana, ale generalnie większość historyków się zgadza co do tego, że właśnie manewr austro-węgierskiej 3. Armii od Bardejowa w kierunku Nowego Sącza i Gorlic przesądził o zwycięstwie pod Limanową i Łapanowem.

Więc można powiedzieć, że bitwa ta rozegrała się poza Beskidem Niskim, ale w Beskidzie Niskim została rozstrzygnięta :lol:

_________________
Prihovárajte sa medveďovi pokojným hlasom - toto môže upokojiť medveďa aj vás


Na górę
Post: 01-11-2018 07:50 
Offline

Rejestracja: 04-02-2017 17:39
Posty: 59
tom1915 pisze:

...Więc można powiedzieć, że bitwa ta rozegrała się poza Beskidem Niskim, ale w Beskidzie Niskim została rozstrzygnięta :lol:


I tylko po to, żeby wysłuchać takiego (tak mniemam) podsumowania wykładu przez pierwszego prelegenta warto zjawić się na sesji.
Będzie też o cmentarzach z I WŚ... no i Autorytet ze swoją gawędą.


Na górę
Post: 01-11-2018 09:11 
Offline

Rejestracja: 19-07-2010 12:16
Posty: 378
Jan M. pisze:
I tylko po to, żeby wysłuchać takiego (tak mniemam) podsumowania wykładu przez pierwszego prelegenta warto zjawić się na sesji.


Zapraszam! :D Choć będę się starał najwięcej powiedzieć o szeroko rozumianych okolicach Bochni (mniej więcej: Rajbrot - Łapanów)

_________________
Prihovárajte sa medveďovi pokojným hlasom - toto môže upokojiť medveďa aj vás


Na górę
Post: 01-11-2018 10:39 
Offline

Rejestracja: 10-05-2011 15:36
Posty: 737
Lokalizacja: słupsk
mazeno pisze:
kumpel (historyk z wyksztalcenia) zrobil dosc gruba robote w temacie: zdokumentowal (obfotografowal) i opisal ok. 40 cmentarzy z wielkiej wojny lezacych na bochenszczyznie, efektem jest strona http://www.bramydowiecznosci.pl

A efekt w postaci książki/albumu z tym materiałem nie jest przez autora planowany?
Myślę, że cieszyłby się przybliżonym powodzeniem do albumu Jana Majewskiego z cmentarzami okręgów I, II, III, IV. A gdyby jeszcze rozszerzyć o okręgi brzeski (VIII) najmniej mi znany VII -Dąbrowa, to pierwszy piszę się na przedsprzedaż.


Na górę
Post: 02-11-2018 10:00 
Offline

Rejestracja: 18-12-2014 20:50
Posty: 438
task, bedziesz ty cicho!...
w ostatnim czasie robilem z mm jeden duzy album i trzy wystawy (w sensie graficznym), dajcie odpoczac. do 11.11 i tak bym na pewno nie wyrobil ;P
no wiec... taaaa.
myslimy nad albumem.
na jego i moje nieszczescie. taki album to co najmniej dobre pol roku pracy nad zdjeciami, ukladem graficznym etc. nie wiem czy mm wytrzyma kolejne pol roku moich restrykcyjnych obiekcji i koncepcji w tych sprawach, bo tu jestem niemal bezwzgledny, prawie nie ide na kompromisy i leb mu porzadnie susze. nawet wydawcy sie obrywalo za jego pomysly i wymagania (tak, wydawca czasem chce wtracic swoje trzy grosze i wcale nie sa to male grosze*). a ja mam swoja wizje i kropka. kniga w koncu to nie byle fejsbuk, za kilka wiekow byc moze jakis archeolog wykopie i powie "a co to za gowno" albo "ale perelka". wole, zeby to byla perelka.

swoja droga, o malo co nie byloby ani tej wystawy, ani strony. dysk, na ktorym mm trzymal efekt ponad rocznej pracy z aparatem, jakis czas temu padl, dane nie do odzysku. mm musial dymac w teren jeszcze raz - choc "drugi raz tej samej ksiazki nie da sie napisac", to "pare" ladnych nowych zdjec powstalo. sam nie wiem co lepsze w tym przypadku... w kazdym razie lekcje dostal - i choc mu dawno mowilem "zrob kopie w 3 egzemplarzach" to dalej trzyma na jednym (sam trzymam swoje zdjecia wlasnie na 3 osobnych dyskach w 3 roznych miejscach). szczescie w nieszczesciu polega na tym, ze jakas czesc jego zdjec trzymam na dyskach u siebie (m.in. materialy do poprzedniego albumu). musze mu nakopac, to moze sie ocknie. problem w tym, ze to karateka z czarnym pasem. a i tak mu wtluke czasem.
tak czy inaczej - jesli chodzi o zdjecia, to nie spodziewajcie sie zwyklej dokumentacji.

---
* - podczas pracy nad tym poprzednim albumem mielismy taka sytuacje: wczesniejszy potencjalny inwestor obiecywal pomoc w wysokosci kilkunastu patoli na wydanie albumu, ale w zamian zazadal umieszczenia jednego zdjecia. album, przedstawiajacy male miasto, powstal w konwencji glownie zabytkowo-czarno-bialej fotografii (glownie, ale kolorowej rowniez), w sumie temat powazny, choc miejscami z dosc anegdotycznym podejsciem - a inwestor, jako zapalony kibic, chcial dodac zdjecie miejskiego stadionu, nudny koszmarek z lat 70-ych, boisko, niewielkie brzydkie trybuny i betonowe ogrodzenie. i co z tym gownem zrobic?!? jak wsadzic miedzy naprawde niezle zdjecia taki szajs tematyczny?!? no wiec wymyslilem; kazalem mm dymac na stadion i zrobic zdjecie wg mojej koncepcji. zrobil. koniec koncow ten inwestor i tak sie wycofal, a my znalezlismy innego wydawce. zdjecie i tak w albumie zostalo - bo wyszlo dosc fajnie i calkiem w konwencji, wpasowalo sie w stworzona ku temu serie roboczo zwana "aktywnosc miasta".

ponizej macie pare ujec tegoz albumu, jako ilustracja odnosnika (zdjecia rozkladowki ze stadionem niestety pod reka nie mam) i probka fotografii mm:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

zeszlo troche z tematu bn, ale co mi tam. przynajmniej nie bedzieta narzekac, ze nuda na forum ;)

_________________
pzdr
mazeno


Na górę
Post: 02-11-2018 21:58 
Offline

Rejestracja: 10-05-2011 15:36
Posty: 737
Lokalizacja: słupsk
Szykuje się super album.
mazeno pisze:
zeszlo troche z tematu bn
Już na tym forum udowodniano i udowodniono, że Pogórza i Wielka Wojna są wieloma węzłami związane z BN, mimo, że to ościenny teren.

A tak na marginesie, terytorialnie w temacie IX okręgu:
pochodziłem trochę w tym roku po cmentarzach tego okręgu. Byłem m.in. na cm.w. 341-Wola Nieszkowska-Wichras . Czytałem na forum eksploratorów, że spoczywa tam kwiat habsburskiej armii, żołnierze słynnego XIV Korpusu, rekrutowanego w całości z tyrolskich górali. Więc to cmentarz zasługujący na szersze rozpropagowanie, a leży na takim odludziu i jest rzadko odwiedzany.
Widziałem tam wykopy pod centralnym fragmentem części/ściany cmentarza. To jakiś remont przywracający stan pierwotny z przed wieku, może jakieś przygotowania do wyeksponowania ...?


Na górę
Post: 19-11-2018 08:30 
Offline

Rejestracja: 18-12-2014 20:50
Posty: 438
tak tylko przypomne:
viewtopic.php?f=9&t=8057
ze to jutro.

(tez bede, mozna mnie kopnac w kostke i grzecznie sie przywitac "czesc mazeniak, stary bucu". z reguly na wszystkich imprach stoje calkiem z tylu).

_________________
pzdr
mazeno


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl