Góry
  • Turystyka piesza
  • Mapa wydawnictwa PTR Kartografia na podkładzie map WIG
  • Mapa wydawnictwa Compass. Wydanie III z 2005 roku.
Łemkowie i Łemkowszczyzna
  • Łemkowie
Obiekty i miejscowości
  • Miejscowości
  • Cmentarze wojenne
  • Cerkwie i kościoły
  • Tabela obiektów
Przyroda
  • Przyroda
Noclegi
  • Noclegi
  • Jak znaleźć nocleg?
  • Dodaj ofertę
Galerie zdjęć
  • Najlepsze zdjęcia
  • Panoramy sferyczne
  • Galerie tematyczne
  • Zdjęcia archiwalne
Informacje praktyczne
  • Przejścia graniczne
  • Komunikacja
  • Pogoda
Sport
  • Rower
  • Sporty zimowe
Portal beskid-niski.pl
  • Wyniki zakończonego konkursu
  • Księga gości
  • Subskrypcja
  • Linki
  • Mapa portalu

 

/ Aktualności /
 

Ramowy program
X Europejskich Spotkań Mniejszości Narodowych i Etnicznych
"Pod Kyczerą"
(01-15.07.2007)

I. Nazwa imprezy
X Europejskie Spotkania Mniejszości Narodowych i Etnicznych "Pod Kyczerą"

II. Termin
01-15.07.2007

III. Miejsce
Legnica, Rudna, Głuszyca, Szczawno-Zdrój, Chocianów, Zamienice, Toszowice, Gwizdanów, Chobienia, Studzionki, Radwanice, Naroszyce, Kliszów, Prochowice, Mleczno, Górzyca, Olszany, Krynica-Zdrój, Gorlice, Wysowa, Bartne, Gładyszów, Zyndranowa, Łosie k. Gorlic, Bielanka, Olchowiec, Tylicz, Nowica

IV. Organizator
Łemkowski Zespół Pieśni i Tańca "Kyczera"

V. Współorganizatorzy
Legnickie Centrum Kultury, Centrum Kultury w Rudnej, Fundacja Wspierania Mniejszości Łemkowskiej "Rutenika", Centrum Kultury w Krynicy, Centrum Kultury - Miejska Biblioteka Publiczna w Głuszycy, Chocianowski Ośrodek Kultury, Urząd Gminy Uście Gorlickie, Parafia Greckokatolicka w Zamienicach, Teatr Zdrojowy im. Henryka Wieniawskiego w Szczawnie - Zdroju

VI. Uczestnicy
"Rusia Valley" - Włochy (Słoweńcy)
"Halk Sanatlari Dernegi" - Cypr (Turcy)
"Skejusan" - Czechy (Łemkowie)
"Uchan su" - Ukraina (Tatarzy)
"Kurovcan" - Słowacja (Łemkowie)
"Card" - Rosja (Osetyjczycy)
"Ilosvai" - Słowacja (Węgrzy)
"Klasy" - Serbia (Słowacy)
"Kyczera" - Polska (Łemkowie)
"Jedliniok" - Polska (gość festiwalu)
"Proyeccion Folclorica Asricena" - Kostaryka (gość festiwalu)
"Ayalot Hanegev" - Izrael (gość festiwalu)
"Everest Nepal Cutural Group" - Nepal (gość festiwalu)
"Triple Heritage Dance Company" - Nigeria (gość festiwalu)
Łemkowscy twórcy ludowi, przedstawiciele organizacji mniejszości narodowych i etnicznych z Polski i innych krajów, przedstawiciele samorządów z Polski i zagranicy

VII. Ramowy program Spotkań
01.07.2007
godz. 17.00 - koncert w Głuszycy (scena w Parku Miejskim, zespół z Kostaryki)
godz. 19.00 - koncert w Szczawnie Zdroju (Teatr Zdrojowy im. H. Wieniawskiego, zespół z Kostaryki)

02.07.2007
godz. 17.00 - koncert w Głuszycy (scena w Parku Miejskim, zespół z Izraela)
godz. 19.00 - koncert w Szczawnie Zdroju (Teatr Zdrojowy im. H. Wieniawskiego, zespół z Izraela)

03.07.2007
godz. 11.00 - prezentacje i animacje na legnickim osiedlu "Kopernik" (Aleja Słoneczna; zespoły z Włoch, Ukrainy, Izraela, Kostaryki, Nepalu i Rosji)
godz. 15.00 - koncert w Młodzieżowym Centrum Kultury w Legnicy (przy ul. Rataja, zespół z Rosji)
godz. 16.00 - koncert w Domu Pomocy Społecznej w Legnicy (ul. Grabskiego, zespół z Nepalu) godz. 16.00 - koncert w Pogotowiu Opiekuńczym w Legnicy (ul. Wojska Polskiego, zespół z Ukrainy)
godz. 17.00 - koncert w Głuszycy (scena w Parku Miejskim, zespół z Cypru)
godz. 18.00 - koncert w Prochowicach (scena przed Prochowickim Ośrodkiem Kultury, zespół z Kostaryki)
godz. 19.00 - koncert w Szczawnie Zdroju (Teatr Zdrojowy im. H. Wieniawskiego, zespół z Cypru)

04.07.2007
godz. 10.00 - warsztaty taneczne w Legnickim Centrum Kultury (zespoły z Kostaryki, Nepalu, Włoch i Rosji)
godz. 10.00 - koncert i animacje w Spółdzielczym Domu Kultury "Atrium" w Legnicy (ul. Pomorska, zespoły z Ukrainy i Izraela)
godz. 16.00 - koncert przed Hipermarketem "Auchan" w Legnicy (zespoły z Izraela, Cypru, Nepalu, Kostaryki, Ukrainy, Rosji i Włoch)

05.07.2007
godz. 16.00 - korowód i animacje uliczne w Legnicy (ul. NMP - Rynek, wszystkie zespoły)
godz. 17.00 - koncert inauguracyjny w Legnicy (scena na dziedzińcu Akademii Rycerskiej, wszystkie zespoły)

06.07.2007
godz. 16.00 - prezentacje w różnych miejscowościach gminy Rudna:
- Chobienia (zespoły z Izraela i Włoch),
- Studzionki (zespół z Nigerii i Zespół "Kyczera"),
- Toszowice (zespół z Kostaryki),
- Gwizdanów (zespół z Nepalu),
- Kliszów (zespół z Rosji i Zespół "Jedliniok"),
- Górzyca (zespół z Cypru),
- Mleczno (zespół ze Słowacji),
- Olszany (zespół z Ukrainy)
godz. 18.15 - korowód i animacje uliczne w Rudnej (Rynek, wszystkie zespoły)
godz. 19.00 - koncert galowy w Rudnej (stadion gminny, wszystkie zespoły)

07.07.2007
godz. 14.00 - koncert w Radwanicach (scena w Parku, zespół ze Słowacji)
godz. 16.00 - koncert galowy w Legnicy, prezentacje rzemiosła ludowego i kuchni narodowych (scena na dziedzińcu Akademii Rycerskiej przy ul. Chojnowskiej 2, wszystkie zespoły)
godz. 20.00 - koncert w Naroszycach ( zespół z Nepalu)

08.07.2007
godz. 11.30 - korowód i animacje uliczne w Chocianowie (Stacja PKP - ul. Kolejowa - ul. Fabryczna - ul. Żymierskiego - ul. Ratuszowa - stadion sportowy, wszystkie zespoły)
godz. 12.00 - koncert w Chocianowie (stadion sportowy, wszystkie zespoły)
godz. 12.00 - uroczyste nabożeństwo w cerkwi greckokatolickiej w Zamienicach
godz. 14.00 - "Łemkowski Kermesz" w Zamienicach (plac obok cerkwi greckokatolickiej, występy zespołów łemkowskich, prezentacje rzemiosła ludowego i kuchni Łemków; wystawa "Łemkowie w Legnickiem 1947 - 2007")
godz. 16.00 - "I świat przyszedł do Łemków" - koncert galowy w Zamienicach (scena obok cerkwi, wszystkie zespoły) godz. 19.00 - wspólna zabawa przy ognisku w Zamienicach

09.08.2007
godz. 19.00 - koncert w Szczawnie-Zdroju (Teatr Zdrojowy im. H. Wieniawskiego zespół z Rosji)

10.07.2007
godz. 10.00 - warsztaty tańców łemkowskich w Muszynie-Złockiem (Sanatorium Uzdrowiskowe "Gwiazda Gór")
godz. 18.00 - animacje uliczne w Krynicy (deptak, wszystkie zespoły)

11.07.2007
godz. 18.00 - korowód i animacje uliczne w Krynicy (deptak, wszystkie zespoły)
godz. 19.00 - korowód i koncert inauguracyjny w Krynicy (scena na deptaku, w razie niepogody - Pijalnia, wszystkie zespoły)

12.07.2007
godz. 9.30 - uroczyste nabożeństwo prawosławne na Górze Jawor (nad Wysową)
godz. 13.30 - poświęcenie pamiątkowej kapliczki na miejscu nieistniejącej wsi Regetów Wyżny (organizator - Fundacja "Rutenika")
godz. 17.00 - koncert galowy w Wysowej (amfiteatr w Parku Zdrojowym wszystkie zespoły)

13.07.2007
godz. 17.00 - wernisaż wystawy fotograficznej Margarity Sandowicz - Bąkowskiej i Daniela Tworka "Szlakiem nieistniejących wsi łemkowskich" (Gorlice, Dwór Karwacjanów; organizator - Fundacja "Rutenika")
godz. 18.30 - korowód i animacje uliczne w Gorlicach (ul. Wróblewskiego - Legionów - Rondo - 3 Maja - Rynek)
godz. 19.15 - "Łemkowie i ich goście dla Gorlic i Ziemi Gorlickiej" - koncert galowy w Gorlicach (scena w Rynku, wszystkie zespoły)

14.07.2007
"I świat przyszedł do Łemków..."
godz. 10.00 - koncert i animacje w Nowicy (ośrodek "Sarepta", zespół z Serbii)
godz. 16.00 - koncert i animacje w Bielance (remiza, zespół z Nigerii)
godz. 18.00 - koncert i animacje w Zyndranowej (Muzeum Kultury Łemkowskiej, zespół z Izraela)
godz. 19.00
- koncert w Bartnem (świetlica wiejska, zespół z Rosji)
- koncert w Łosiu k. Gorlic (szkoła podstawowa, zespół z Kostaryki)
- koncert w Gładyszowie (świetlica wiejska, zespół z Ukrainy)
- koncert w Tyliczu (świetlica wiejska, zespół z Serbii)
- koncert w Olchowcu (świetlica wiejska, zespół z Nepalu)

15.07.2007
godz. 14.00 - koncert finałowy w Krynicy (scena na deptaku, w razie niepogody - Pijalnia, wszystkie zespoły)

10-15.07.2007 "Śladami Przodków" - warsztaty artystyczno - językowe dla dzieci łemkowskich z ziem zachodnich na Łemkowszczyźnie

P.S. Organizatorzy Spotkań zastrzegają możliwość zmian w programie i składzie zespołów

VIII. Patronat honorowy
- Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji
- Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego
- Minister Edukacji Narodowej
- Marszałek Województwa Dolnośląskiego
- Marszałek Województwa Małopolskiego
- Prezydent Legnicy

beskid-niski.pl na Facebooku


 
382

Komentarze: (0)Dodaj komentarz | Forum
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

Imię i nazwisko:
E-mail:
Tekst:
Suma liczb 1 i 1: (Anty-spam)
    ;


e-mail: bartek@beskid-niski.pl
Copyright © 2003 - 2016 Wadas & Górski & Wójcik
Wsparcie graficzne: e-production.pl
praca w Niemczech|prosenior24.pl
Miód
Idea Team
Tanie odżywki
Ogląda nas 8 osób
Logowanie