Dostępne mapy
  • Mapa wydawnictwa PTR Kartografia na podkładzie map WIG
  • Mapa wydawnictwa Compass. Wydanie III z 2005 roku.

 

/ Góry / Mapy
 

Mapy turystyczne

Chciałbym w tym dziale przedstawić dostępne w tej chwili i używane powszechnie mapy obejmujące swoim zasięgiem tematycznym tereny Beskidu Niskiego. Warto się z nimi zapoznać, gyż wędrowanie po tych terenach bez wiedzy zawartej w przewodnikach, mapach i książkach poświęconych Łemkowszczyźnie pozwoli odkryć zaledwie 10% atrakcji i tajemnic tych gór, marginalizując je do zalesionych i mało atrakcyjnych pagórków. Na pewno nie są to wszystkie dostępne na rynku pozycje, ale na pewno te najczęściej używane.
W przypadku map nie mam aspiracji do tego aby je oceniać i wytykać im błędy. Każdy kto będzie ich używał, będzie musiał sam ocenić ich przydatność, gdyż to co dla mnie jest istotne wcale dla kogoś innego nie będzie ważne.

Mapy - jest ich na rynku coraz więcej, pochodzących od różnych wydawców i o różnych skalach, jednak z mojego doświadczenia wiem, że nie powstała jeszcze mapa zbliżona do ideału. Mapy używane przeze mnie, niestety uzupełniają się wzajemnie i wyruszając w Beskid Niski zabieram do plecaka z reguły 4 różne mapy, pochodzące od różnych wydawców. Inna mapa służy mi do chodzenia po górach zarówno znakowanymi szlakmi jak i leśnymi ścieżkami, inna mapa jest dla mnie wzorem w oznaczaniu cmentarzy wojennych a jeszcze inna pozwala mi poszukiwać śladów łemkowskich w opustoszałych beskidzkich dolinach.

Niezależnie od oferty rynkowej z przyjemnością prezentuję dwie bardzo dobre mapy dostępne na stronie www.beskid-niski.pl w wersji on-line.

Mapy on-line


Najnowsze wydanie (2013) najlepszej na rynku mapy Beskidu Niskiego. Skala 1:50000, dwa arkusze z podziałem na część wschodnią i zachodnią. Bardzo bogata teść turystyczna.

Zobacz mapę !!!
Wydana w 2002 roku mapa jest połączeniem oryginalnego podkładu mapy WIG (Wojskowego Instytutu Geograficznego) z 1936 roku i współczesnej treści naniesionej przez Wydawnictwo PTR Kartografia. Mapa jest prezentowana w dwóch arkuszach, które odpowiadają wschodniej i zachodniej części Beskidu Niskiego. Mapa bardzo ciekawa ze względu na przedstawienie stanu osadnictwa z roku 1936 roku (diametralnie różnego od dnia dzisiejszego.

Zobacz mapę !!!Inne mapy Beskidu Niskiego dostępne na rynku


Wszystkie uwagi kierować proszę na adres bartek@beskid-niski.pl
beskid-niski.pl na Facebooku


 
170756

Komentarze: (1)Dodaj komentarz | Forum

Imię i nazwisko:
E-mail:
Tekst:
Suma liczb 9 i 1: (Anty-spam)
    ;

buy poe items (lnexhdq@gmail.com) - 2018-04-06 00:29:43
I made a fool of myself. buy poe items http://www.buydiablo3golds.com/do-you-want-to-keep-your-poe-shaped-vault-elder/
 

e-mail: bartek@beskid-niski.pl
Copyright © 2003 - 2016 Wadas & Górski & Wójcik
Wsparcie graficzne: e-production.pl
praca w Niemczech|prosenior24.pl
Miód
Idea Team
Tanie odżywki
Oglądają nas 3 osoby
Logowanie