|
|
|
/ Obiekty / Krempna - Muzeum Przyrodnicze
|
 |
|
Krempna - Muzeum Przyrodnicze
3 czerwca 2005 roku oficjalnie został oddany do użytku Ośrodek Edukacyjny przy Magurskim Parku Narodowym wraz z bogatym w eksponaty Muzeum Przyrodniczym.
Według przedstawicieli Magurskiego Parku Narodowego, Ośrodek Edukacyjny przygotowano przede wszystkim z myślą o dzieciach i młodzieży, ktore to w salach dydaktycznych mogą brać udział w zajęciach z zakresu ekologii, znajomości fauny i flory beskidzkiej i co ważne, nie zostaną również pominięte elementy historii lokalnej.
Jednak największą atrakcja całego kompleksu jest główna sala muzealna. Na powierzchni ponad 400 metrów kwadratowych zrekonstruowane naturalne środowisko beskidzkie dla którego tłem są cztery pory roku.
Rekonstrukcję przeprowadzono bardzo wiernie, prócz zwierząt i roślin występujących na beskidzkich łąkach i w lasach, odtworzono między innymi leśny strumień osadzony w jesiennym krajobrazie.
Otwarcie Ośrodka Edukacyjnego zostało połączone z uroczystym posiedzeniem Rady Naukowej Magurskiego Parku Narodowego. Przy tej okazji wygłoszono referat związany z planami działalności edukacyjnej w oparciu o Ośrodek Edukacyjny i Muzeum oraz referat związany z dotychczasową dziesięcioletnią działalnością Magurskiego Parku Narodowego oraz planami na przyszłość.
W sezonie Muzeum czynne jest codziennie
Poza sezonem Muzeum czynne jest we wtorki, czwartki i soboty.
Liczba zdjęć: 19  | Krempna |
|  | Krempna |
|  | Krempna |
|  | Krempna |
|  | Krempna |
|  | Krempna |
|  | Krempna |
|  | Krempna |
|  | Krempna |
|  | Krempna |
|  | Krempna |
|  | Krempna |
|  | Krempna |
|  | Krempna |
|  | Krempna |
|  | Krempna |
|  | Krempna |
|  | Krempna |
|  | Krempna |
|
|
Aktualizacja: 2005-06-04
beskid-niski.pl na Facebooku
|
|
 |
3454 Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.
|