|
|
 |
|
"Gazeta Gorlicka" - piątek 18 grudnia 2009 ("Gazeta Gorlicka" jest regionalnym dodatkiem "Gazety Krakowskiej")
"Gminę Sękowa czeka bum inwestycyjny"
Z Małgorzatą Małuch, wójtem gminy Sękowa, rozmawia Marek Podraza
Z jakimi największymi problemami będzie musiała zmierzyć się gmina Sękowa w przyszłym roku?
Na pewno problemem jest napięty plan inwestycyjny, ponieważ rok 2010 będzie kryzysowy w finansach gminy, gdyż spodziewamy się zdecydowanie niższych wpływów z podatków. Z roku na rok wzrastają również wydatki bieżące gminy związane z utrzymaniem infrastruktury komunalnej Dlatego w przyszłym roku będziemy musieli "zacisnąć pasa".
Jakie inwestycje zostaną wykonane w 2010 roku?
Naszą gminę czeka bum inwestycyjny. Planujemy rozpoczęcie wielu ważnych dla społeczności lokalnej inwestycji. Największym zadaniem inwestycyjnym, jest pierwszy etap budowy wodociągu dla Sękowej. Mamy również szansę na rozpoczęcie budowy kanalizacji w Małastowie. Na wiosnę na pewno ruszą prace związane z odnową centrum Siar i Sękowej. Planujemy również modernizację terenu wypoczynkowo-rekreacyjnego w Ropicy Górnej. Przeprowadzimy też termomodernizację siedmiu gminnych świetlic. Planujemy również oddanie do użytku Punktu Informacji Turystycznej w Siarach. W drugim półroczu 2010 roku powinny rozpocząć się prace związane z realizacją zadania rozbudowy infrastruktury uzdrowiskowej w Wapiennem-Zdroju.
Z realizacją jakich inwestycji może być problem?
Rewaloryzacja otoczenia zabytkowego, drewnianego kościoła w Sękowej wymaga jeszcze uzgodnień z Ministerstwem Kultury i konserwatorem zabytków. Na wszystkie inne zadania posiadamy kompletną dokumentację i stosowne uzgodnienia środowiskowe, więcej problemów formalnych już nie przewidujemy. Natomiast część z tych zadań wymaga jeszcze ostatecznej decyzji na finansowanie.
Jaki będzie deficyt budżetowy?
Wydatki budżetu na rok 2010 planujemy na około dwudzieścia dwa miliony złotych. W tym zaplanowane zostały wymienione inwestycje. Budżet zamyka się deficytem około czterech milionów dwustu tysięcy złotych, co daje zadłużenie gminy na poziomie około dwudziestu ośmiu procent. Mając doświadczenie z poprzednich lat, mam też nadzieję, że po rozstrzygnięciu przetargów na wykonawstwo, kwota deficytu znacznie się zmniejszy. Korzystając z okazji, składam najlepsze życzenia świąteczne wszystkim mieszkańcom gminy.
Powyższy tekst pochodzi z Gazety Krakowskiej. Redakcja portalu www.beskid-niski.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści w nim zawarte.
Jeśli chcesz być informowany o wszelkich aktualnościach, nowościach, zmianach, planach i wydarzeniach, ktore związane są z Beskidem Niskim oraz działalnością portalu beskid-niski.pl a także otrzymywać raz w tygodniu zestaw linków do poświęconych Beskidowi Niskiem artykułów publikowanych w "Gazecie Krakowskiej" wyślij pusty e-mail na adres
subskrypcja@beskid-niski.pl
Aby zrezygnować z subskrypcji wystarczy wysłać e-mail z tematem "rezygnacja"
beskid-niski.pl na Facebooku
|
|
 |
995 Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.
|