|
|
 |
|
"Gazeta Gorlicka" - piątek 20 listopada 2009 ("Gazeta Gorlicka" jest regionalnym dodatkiem "Gazety Krakowskiej")
"Konno od Tylicza aż do Ryglic"
"Karpackie Podkowy" to projekt, który będzie podstawą do stworzenia produktu turystycznego w Beskidzie Niskim i na Pogórzu Ciężkowicko-Rożnowskim
W niedzielę 22 koniarzy z ośrodków jeździeckich Małopolski i Podkarpacia otrzymało w Gładyszowie uprawnienia przodowników górskiej turystyki konnej i koncesjonowanych znakarzy szlaków turystyki jeździeckiej. Będą mogli prowadzić wycieczki konne w terenie i znakować szlaki konne zgodnie z instrukcją Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego.
To pierwszy etap dużego projektu "Karpackie Podkowy", realizowanego przez stowarzyszenie Beskid Zielony Lokalną Organizację Turystyczną. Projekt będzie podstawą do stworzenia produktu turystycznego z prawdziwego zdarzenia w regionie Beskidu Niskiego i Pogórza Ciężkowicko-Rożnowskiego.
W ramach projektu zostanie m.in. wyznakowanych około 800 kilometrów szlaków konnych od Tylicza przez Wysową-Zdrój, Regietów, Kotań, Jasło do Ryglic. Szlak będzie biegł przez dwa województwa - małopolskie i podkarpackie oraz pięć powiatów, w tym gorlicki i jasielski. W projekcie uczestniczą 23 ośrodki jeździeckie, m.in. z Tylicza, Wysowej-Zdroju, Regietowa, Gładyszowa, Jasionki, Krempnej, Jasła, Męciny Wielkiej, Dębowca, Pielgrzymki, Trzcinicy, Huty Polańskiej, Brzysk, Ołpin i Ryglic.
Każdy ośrodek jeździecki będzie opiekował się wyznakowanymi przez stowarzyszenie szlakami jeździeckimi wokół swojego ośrodka. Szlaki z 23 ośrodków będą się łączyć i w efekcie utworzą sieć szlaków. Inicjatorem pomysłu jest Włodzimierz Kario, wiceprezes LOT Beskid Zielony.
- To kapitalny sposób na promocję ziemi gorlickiej w Polsce. Wyjeżdżam często w okolice Warszawy i Gdańska i spotykam się z tym, że nie jesteśmy identyfikowani w Polsce obszarowo. Pytają: Gorlice? To w Bieszczadach? A przecież do Bieszczad mamy 150 kilometrów. Ludzie muszą wiedzieć, gdzie jest ten Beskid Niski i dlaczego warto tam jechać - mówi Włodzimierz Kario.
Ewa Bugno
Powyższy tekst pochodzi z Gazety Krakowskiej. Redakcja portalu www.beskid-niski.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści w nim zawarte.
Jeśli chcesz być informowany o wszelkich aktualnościach, nowościach, zmianach, planach i wydarzeniach, ktore związane są z Beskidem Niskim oraz działalnością portalu beskid-niski.pl a także otrzymywać raz w tygodniu zestaw linków do poświęconych Beskidowi Niskiem artykułów publikowanych w "Gazecie Krakowskiej" wyślij pusty e-mail na adres
subskrypcja@beskid-niski.pl
Aby zrezygnować z subskrypcji wystarczy wysłać e-mail z tematem "rezygnacja"
beskid-niski.pl na Facebooku
|
|
 |
1133 Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.
|