|
|
 |
|
"Gazeta Gorlicka" - piątek 6 listopada 2009 ("Gazeta Gorlicka" jest regionalnym dodatkiem "Gazety Krakowskiej")
"Wypoczynek z naturą na gorlickiej ziemi"
Najlepsi właściciele gospodarstw agroturystycznych otrzymali nagrody w Banicy podczas zakończenia konkursu
Najlepszą marką i promocją ich działalności jest dobre słowo zadowolonego klienta, które zwykle pocztą pantoflową idzie w świat. Tak z roku na rok w gorlickich gospodarstwach agroturystycznych przybywa klientów.
Niewątpliwie w szeroko pojętej promocji znaczenie ma pozycja gospodarstwa w różnego rodzaju konkursach. Od kilku lat okazją do prezentacji osiągnięć, poziomu i oferty gospodarstw jest organizacja konkursu "Wypoczynek z naturą na gorlickiej ziemi".
W ubiegłym tygodniu w gospodarstwie agroturystycznym Opalówka w Banicy spotkali się uczestnicy oraz organizatorzy konkursu, przedstawiciele starostwa powiatowego oraz Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Gorlicach.
W tym roku do konkursu zgłosiło się sześciu właścicieli gospodarstw agroturystycznych oraz trzech prowadzących obiekty turystyczne.
- Przedmiotem oceny w naszym konkursie były urządzenie i funkcjonowanie gospodarstwa, jakość świadczonych usług, ekologiczny system oddziaływań środowisko -człowiek, żywienie gości, reklama i promocja - powiedział nam Jan Belniak, kierownik Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Gorlicach, jednocześnie członek komisji konkursowej.
Ostatecznie w kategorii obiekty turystyczne: pierwsze miejsce zajęli Maria Mojsiejuk i Jan Lisowicz z Wysowej-Zdroju, równorzędnie z Katarzyną Kołtko z tej samej miejscowości. Na drugim miejscu uplasował się Bogdan Dętkoś z Gorlic.
W kategorii gospodarstwa agroturystyczne równorzędne dwa pierwsze miejsca komisja konkursowa przyznała Marii i Zbigniewowi Opalom, gospodarzom z Banicy, i Edwardzie Banko z Wysowej-Zdroju. Drugie miejsce zajęła Daria Bortniczak z Śnietnicy równorzędnie z Beatą Pustułką z Hańczowej, trzecie miejsce zajęła Renata Chrząścik z Sękowej i równorzędnie Maria Sarnecka z Łosia.
Wszyscy otrzymali nagrody rzeczowe w postaci sprzętu gospodarstwa domowego.
Uczestnicy zgodnie podkreślali, że prawdziwą stolicą agroturystyki w naszym powiecie jest gmina Uście Gorlickie. Zdecydowanie podkreślał to także wójt gminy - Dymitr Rydzanicz.
- To zasługa wszystkich tych, którzy tworzą potrzebną infrastrukturę, pracują na swoją markę, a tym samym na opinię o naszej gminie. Mam nadzieję, że prowadzone lub planowane inwestycje, jak budowa drogi łączącej Wysowa z Bardejowskimi Kupelami i Krynicą, rewitalizacja centrum Wysowej czy w przyszłości budowa parku wodnego będą sprzyjać rozwojowy turystyki i zachęcać przyjezdnych do odpoczynku na naszym terenie - powiedział Dymitr Rydzanicz.
Agnieszka Nigbor-Chmura
Powyższy tekst pochodzi z Gazety Krakowskiej. Redakcja portalu www.beskid-niski.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści w nim zawarte.
Jeśli chcesz być informowany o wszelkich aktualnościach, nowościach, zmianach, planach i wydarzeniach, ktore związane są z Beskidem Niskim oraz działalnością portalu beskid-niski.pl a także otrzymywać raz w tygodniu zestaw linków do poświęconych Beskidowi Niskiem artykułów publikowanych w "Gazecie Krakowskiej" wyślij pusty e-mail na adres
subskrypcja@beskid-niski.pl
Aby zrezygnować z subskrypcji wystarczy wysłać e-mail z tematem "rezygnacja"
beskid-niski.pl na Facebooku
|
|
 |
912 Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.
|